Otlačeniny z látkových plen

2
26.2.16 14:12

Otlačeniny z látkových plen

Zdravím,

mám doma skoro pětiměsíčního prcka a velkou sadu látkových AIO plen Pop-in New Gen V2 Bamboo. Koupila jsem je už v těhotenství, ale používat jsme je začali až teď, do teď jsme byli na jednorázovkách (příbuzní nakoupili balíky a já byla pohodlná). Bohužel malej z nich má hrozné otlačeniny od lemů na zádech (když leží) a na stehnech (když je v šátku). Docela mě to vyděsilo a už je zase v jednorázovkách. Mě to ale štve, opravdu chci látkovky používat, ale asi to byla chyba koupit hned velkou sadu bez vyzkoušení…Nebo jsou otlačeniny normální?

Takže prosím o radu - co teď s tím? Počkat až trochu povyroste a bude se víc hýbat, jestli mu budou plenky lépe sedět? Nebo je prodat a zkusit jinou značku? Jakou?

Moc děkuji za rady a zkušenosti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20203
26.2.16 14:51

@lesmi Ne, otlačeniny normální nejsou. Jak píšeš, je blbost koupit jednu sadu - každé dítě mé jiné proporce, každému sedí něco jiného. I u jednoho dítěte mu ve rřech měsících může sednout jeden typ pleny a za 2 měsíce už nevyhovovat, a za další už to zase může být ok. Dítě roste a proporce se prostě mění.

Prodala bych to a vyzkoušela jiné. Hlavně nebrat sady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
26.2.16 16:40

A k čemu je to dobré, ty látkové pleny? Nějaký masochismus? Když se po revoluci objevily jednorázové, tak to bylo skoro jako dar z nebe, taková úspora práce, času, elektřiny, vody a pracích prášků… :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 17:54

@lesmi asi mu prostě nesedí, zkus si najít na fb skupinu „poradna pro látkovačky :)))“ a tam se poraď, holky jsou moc ochotné :)
Já jsem nakoupila od všeho něco a cekam co bude sedět :) kdyztak se ti povede dobře prodat ;)

@Jar Jar jako bych slyšela svojí maminku :lol: :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
26.2.16 18:15
@štěpánka11 píše: jako bych slyšela svojí maminku :lol: :P

Může bejt, nejspíš jsem v jejím věku, ale odpověď na mou otázku to není :-) Proč se používají? Je to móda, nebo je tam faktor o kterém nevím, nebo jen touha být alternativní,…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3358
26.2.16 18:25

@jar JarJe to bez chemie, kterymi jsou jednorazovky precpane, ekologictejsi, levnejsi, podle mne pro dite prijemnejsi (beru to podle sebe, kdyz srovnam klasicke/latkove vlozky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
26.2.16 18:37

Levnější, to ještě beru, pro někoho kdo má víc času než peněz to může být atraktivní. Ale třeba ta „chemie“, o tom by se dalo dlouho diskutovat, stačí se podívat na net, jak se vyrábějí bavlněné tkaniny :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3358
26.2.16 18:47

@Jar Jar Cadem myslis, cca deset, maximalne patnact minut prace s plenami na dva dny? Promin, vis o modernich latkovkach neco presnejsiho? :andel:

Klasicke pleny jsou umele, pridavaji se do nich chemicke prisady, aby saly, gelovately, prisady na ovoneni, je toho dost.

Chapu, ze te latkove pleny neberou a asi je vnimas jako pozu. Avsak nerozumim proc tedy prispivas do teto diskuze, kdyz jsi ani vzdalene nechtela zakladatelce poradit.

@lesmi Omlouvam se za predchozi pleveleni :kytka: Zkus koupit jine, prckovi nesedi strih. Otlaceniny b vznikat nemely. Casem mozna budou stavajici sedet, neda se to vsak presne odhadnout predem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 18:50

@Jar Jar to rozhodně ne :) latkove vyjdou rozhodne levněji než papirové a to i včetně prášku, praní a sušení v sušičce. Ekologicky jsou lepší, protože jednoraz se nedá recyklovat a dítě za plenkovaci období vyprodukuje až tunu a půl odpadu.
Navic jednoraz absolutně nedýchá, je to jako nandat dítě do igelitoveho pytliku :)
A moderní plenky jsou něco úplně jiného, než byly před 20, 30 rokama, je hrozně moc možností - kalhotovky, čtverce, vicevrstvé, vše v jednom, sio systémy, atd..
Jo a látkový jsou ještě moc pěkný :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
26.2.16 19:12

Ale ano, souhlasím a výše i zmiňuji, že látkové jsou levnější. S tou chemií (ostatně, co je vlastně na chemii špatného?) už tolik ne, protože každým praním se do látkových dostane spousta látek z pracího prášku, který není nic jiného, než směs desítek chemických produktů, od surfaktantů až po parfémy. Ani ta ekologie není tak jasná - je lepší odpad uložit na skládce a tím jej izolovat od životního prostředí, nebo jej vypouštět do odpadní vody/řeky/moře? (A ostatně osobně soudím, že ta skládka není hnusný kopec navěky, protože skládky se nejpozději za sto let začnou zase těžit - je v nich příliš mnoho cenných surovin, které mezitím dojdou.)

Osobně je mi to celé samozřejmě jedno, já mám už děti dávno velké, jen mi přišla legrační ta terminologie kolem látkových plenek (látkařky, látkování) připomínající spíš tajnou mluvu nějaké sekty :) :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 19:33

@Jar Jar tak většina žen z latkařské sekty používá ekologické prací prostředky - ecover, mydlový sliz…
A k ty chemii v látkách, snad všechny firmy sijici v ČR mají atesty do 3 let (velmi prisne mimochodem )takže toho bych se nebála :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
26.2.16 20:49

Děkuji, teď už je mi to myslím zcela jasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 20:55

@Jar Jar není vůbec zač, kdyby tě zajímalo ještě něco, tak se neboj zeptat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
27.2.16 13:28

Děkuji za rady a tipy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu