Téměř čtyřletý se denně počůrává

Anonymní
1.3.16 16:48

Téměř čtyřletý se denně počůrává

Mé téměř 4 leté jinak inteligentní a šikovné dítě se neustále připočurává. Denně a to tak, že má na teplácích 20 cm kolo. Je to tak, že chodí absolutně na poslední chvíli. Když se svléká tak už moč odkapává. Dělá to i s kakáním. Chodí spíš, když mu řeknu. Samo chodí na posl. chvíli a většinou už má připrdnuto. Dělá to vždy nějakou dobu, pak čas (třeba měsíc) chodí normálně a tak se to střídá už dva roky. Přiznám se, že o kladnou motivaci už se nějaký čas nesnažím, protože mi to přijde vše bez efektu. Pořád dokola ta samá věc. Dnes mě to tak vytočilo, že dítě dostalo plenu. Nese to těžce, ale řekla jsem, že dokud bude čurat do kalhot tak bude nostil plíny. Už jsem zoufalá :( :( :( Nejhorší na tom je to, jak se to opakuje. Podaří se to vyřešit a za pár týdnů zase od začátku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

49236
1.3.16 17:02
@Anonymní píše:
Mé téměř 4 leté jinak inteligentní a šikovné dítě se neustále připočurává. Denně a to tak, že má na teplácích 20 cm kolo. Je to tak, že chodí absolutně na poslední chvíli. Když se svléká tak už moč odkapává. Dělá to i s kakáním. Chodí spíš, když mu řeknu. Samo chodí na posl. chvíli a většinou už má připrdnuto. Dělá to vždy nějakou dobu, pak čas (třeba měsíc) chodí normálně a tak se to střídá už dva roky. Přiznám se, že o kladnou motivaci už se nějaký čas nesnažím, protože mi to přijde vše bez efektu. Pořád dokola ta samá věc. Dnes mě to tak vytočilo, že dítě dostalo plenu. Nese to těžce, ale řekla jsem, že dokud bude čurat do kalhot tak bude nostil plíny. Už jsem zoufalá :( :( :( Nejhorší na tom je to, jak se to opakuje. Podaří se to vyřešit a za pár týdnů zase od začátku.

ty seš zoufalá a traumatizuješ si dítě.. no co dodat :nevim:
u lékaře jste byli, u psychologa také?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9274
1.3.16 17:26

U nas to bylo uplne stejne, hral si a curani nebo kakani vubec neresil, neustale pripocurane slipy, pokud se delo něco zajimaveho, tak se klidne pocural cely. I ty mesicni pauzy tam byly. Snazila jsem se to neresit, jen obcas jsem vybuchla. Nakonec to skoncilo ;-). Takze vydrz a pevne nervy, neda se s tim delat nic jineho, nez pockat, az do toho dozraje a zacne chodit vcas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.3.16 17:30
@Anonymní píše:

hlavné kliiid, nečetla jsem diskuzi, ale nemá dozrálý verv. systém, je to naprosto normální, od mudr. mám zjištěno, že do 5 let je to ok.sama mám 3 děti, které čúraly do 4,5 let. oravdu se vůbec nic neděje, nestresuj dítě, at nemá následky např. tik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
1.3.16 17:41

A chodí do školky?? Jak to tam zvládá? Kamarádky holka se ve 3,5letech začala počůrávat a ve školce ju vyloučily, tak matka je s holkou doma a učí ji znova na záchod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13345
1.3.16 17:47

Synovi budou 4 v červnu a je to to samé. Bez plen je od 2 let, téměř hned byl bez plen i na spaní, ale pak přišla období jak píšeš, jde až když má kolečko. Teď už je to od podzimu skoro trvalý stav :zed: Ve školce jde asi s davem, počůrá se jen výjimečně. Učitelky jsou trpělivé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17565
1.3.16 18:07

Mame to samé. Malá 3 a půl, rok normálně chodila na záchod a poslední dobou furt peru. Řekne že jde na záchod a počůrá se cestou :nevim: Dokonce se párkrát počůrala i v noci, což už se jí nestávalo. Tak má zase na noc plínu dokud se to nějak nesrovná. Asi to časem přejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
1.3.16 18:15
@Anonymní píše:
Úplně tě chápu :hug: mám doma to samé, sice na velkou chodí v pohodě ale to čůrání :cert: :cert: :cert: v červnu mu budou 4 roky dneska už učůrnul 4× do punčocháčů, takže se šel za mého nadávání převléknout a někdy mám chuť ho vzteky zakousnout :pocitac: ve školce si přes den nečůrne občas se počůrá ze spaní do postýlky ale to je tak 1× za 14 dní. Přes noc má plenu :zed: :zed: :zed: teď jsme měsíc zkoušely, když se nepočůrá - pojedeme do bazénu - dneska mi ruply nervy, tak jsem mu řekla, že bazén nebude a že asi utrhnu proutek a dostane proutkem - ale jak říkám ujely mi nervy :think: - denně 4-5 punčocháčů učurnutých na topení když je doma, pořád peru a peru :zed: před 14 dny jsem s ním byla u doktorky protože šel čůrat, za 5 minut křičel že chce znovu, tak šel a za 10 minut seděl v postýlce ve školce počůranej :zed: - tak mi řekla učitelka že to není normální - tak jsem ho bafla a šla - výsledek??? - odběr moče - prokleply ho od hlavy k patě - vše negativní. Den na to dostal horečky a nějakou virózu, pak se to trochu srovnalo 4-5 dní bez nehody a teď znova :cert: zrovna včera tu byla moje nejlepší kamarádka a vyprávěla jak už její skoro 3 letá dcerka nemá už týden plenu na spaní :dance: to mě dorazilo :? táta říkal, že jeho manželky vnuk bude mít 5 let a má přes noc plenu, že kluci jsou v tomhle pomalejší - jsou to kanci, holčičky jsou na tohle šikovnější :,( a jak tu někdo psal, nedovyvinutý systém :roll: takže nám nezbyde nic jiného, něž mít trpělivost a čekat, až to odezní :mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2039
1.3.16 18:52

Tak u nás to bylo dost podobné. Najednou zničehonic prostě furt počurané slipy - byl prostě připočurlý. Ale trpívá na zácpy, tak doktorka říkala, že to může být i k tomu. No nevím, ze dne na den to zmizelo tak před týdnem. Ale bohužel má pořád na noc plínu a to už někdy na podzim byl do rána suchý, i se v noci vzbudil a krásně si sám došel. Najednou měl rýmu a od té doby špatné, kolikrát ani plína nestačí a je pak ráno trochu mokrý :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3924
1.3.16 19:12

Vím že se to líp řekne než udělá ale opravdu to chce klid a trpělivost. Našemu se to stávalo mezi 2 a 3 rokem (od roka bez plen přes den, přes noc od cca roka a půl ) a i když sem m ěla nervy na dranc slibovala, vyhrožovala prostě to zkošela všelijak tak mi vše bylo k prdu dokuď to neodeznělo samo. teď mu sou 4,5 a přičůrnul se v neděli (cca po půl roce) páč se zadíval na telku a běžel na posledí chvíli jinak ok. Takže neboj časem to odezní a bude zas líp :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.3.16 19:17

To je tak krásné si přečíst, že to neřešíme jen my. Všem moc děkuji :kytka: Taky má plínu na noc. Už mě i napadlo jestli to nesouvisí s noční plínou, je fakt, že tomu jsme se zatím vzhledem k tomu učurávání nevěnovali.

• Nahlásit
  • Citovat
7293
1.3.16 19:24

Měla jsem s dcerou něco podobného, a byl to zdravotní problém. Běžte na nefrologii, sono močáku, urologii.

Dnes bych si nafackovala za to, jak jsem jí dusila.

Už půl roku bere teda prášky, ale obrat o 100%.

To vyšetření nebolí, a budeš mít jistotu, jestli je to zdravotní problém nebo něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9274
1.3.16 19:33

Ve skolce se parkrat pocural durch, ale oni tam tak nejak chodi organizovane, takze po par dnech to preslo. Parkrat se i pokakal, ale pak uz dobry. To bylo prave okolo tech ctyr let, pak uz se to hodne lepsilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
1.3.16 19:53
@Anonymní píše:
To je tak krásné si přečíst, že to neřešíme jen my. Všem moc děkuji :kytka: Taky má plínu na noc. Už mě i napadlo jestli to nesouvisí s noční plínou, je fakt, že tomu jsme se zatím vzhledem k tomu učurávání nevěnovali.

ja bych to řešila okamžitě tedy s dětskou, aby vás poslala za a) detskému psychlogovi nebo na specializované střediska :) rozhodně to nenechávejte být, znám chlapečka maminka to neřešila, pak se to nejak teda vyřešila snad samo, ale pocuraval se až do 6 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13623
2.3.16 00:33

Mám doma totéž v bleděmodrém, 4 mu budou příští týden.. kadit chodí normálně na záchod, ale to čůrání :cert: u babiček chodí normálně na záchod, ve školce se počůrá občas během spaní, párkrát se počůral i na procházce, prý byla zima a nechtěl čůrat venku.. :roll: vyzvednu ho a než dojdeme do šatny, už má cvrknuto v trenkách :zed: doma si dojde málokdy, připomínám, ale nechce, za chvilku už je durch.. nejvíc mě vždycky vytočí, když tvrdí, že se nepočůral a nechce se převlékat :roll:
na nočník začal chodit před dvěma lety a pochopil to hned, ale tak po dvou měsících měl občas cvrknuto, pak se to stupňovalo.. dva roky už peru počůrané tepláky, přes léto chci zkusit odplínovat mladšího, budou mu dva v červenci.. ta představa, že se mi tu budou počůrávat dva, je hrozná :zed:
na nefrologii jsme byli, nic mu nenašli.. u psychologa jsme se kvůli nemoci museli už dvakrát přeobjednat kvůli nemoci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama