Kde kupujete sekanou?

Anonymní
7.11.19 14:01

Kde kupujete sekanou?

Dd, jsem chlap. Vařit moc neumím. Dám jako anonym, ať nejsem terčem posměchu :-).Chci koupit sekanou, asi trapný dotaz, když koupím chlazenou vakuově balenou v Albertu, to musím péct nebo stačí ohřát v mikrovlně? Kde kujete dobrou? Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1041
7.11.19 14:08

Dobrou teplou sekanou v Coopu. Jinak mi přijdou hnusné.
Udelat sekanou je jednoduché ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12534
7.11.19 14:09

Pokud koupíš sekanou už hotovou, tak se dá ohřát, opéct na pánvičce. Pokud koupíš syrovou směs, tak samozřejmě upéct.

Jinak nekupuji ani jedno. Kupuji ořez hovězí/mletý a melu doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 14:10

Sekanou zvládneš neboj ;) Tu dává i můj manžel, co běžně taky vůbec nevaří.
Nech si u řezníka namlít maso (kus hovezího a třeba bůček vepřový - řekni, že to máš na sekanou, oni ti poradí), celkem ať je toho tak 3/4 kilo.
Doma oloupej a na malinký kostičky nakrájej 2 cibule, prolisuj 2 stroužky česneku, přidej 1 vejce, vrchovatou lžičku soli, trochu pepře, 2 lžičky sušené majoránky a tak 6 polévkových lžic strouhanky. Všechno dobře zamíchej (nejlépe rukou, ať se chutě hezky propojí). Když bude moc řídké a lepit se ti, přidej ještě trochu strouhanky. Vytvaruj šišku, dej do pekáčku, podlej trochou vody (tak 1 cm ať tam je) a hoď na hoďku do trouby na 200 stupňů. Občas můžeš během pečení polít tím výpekem. Budeš mít sekanou jedna báseň. Kupované z obchodu to jsou většinou pěkný kekele.

Příspěvek upraven 07.11.19 v 14:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
7.11.19 14:10

Sekanou nekupuju :) Četl sis složení? :jazyk:

Sekanou zvládne každej :) Já ji dělám takhle: mletý maso, vejce na spojení, v případě potřeby trochu strouhanky, nakrájená cibule, česnek, sůl, pepř, trochu hořčice, majoránka nebo petrželka. Vše od oka. Vytvaruješ, uhladíš a upečeš :) Dobrota. Peču ji v remosce, takže to mám bez práce. Remoska peče na 160-180°C.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 14:14
@Anonymní píše:
Dd, jsem chlap. Vařit moc neumím. Dám jako anonym, ať nejsem terčem posměchu :-).Chci koupit sekanou, asi trapný dotaz, když koupím chlazenou vakuově balenou v Albertu, to musím péct nebo stačí ohřát v mikrovlně? Kde kujete dobrou? Děkuji :kytka:

Když už si koupíš hotovou, tak plátky osmaž na panvicce, pak můžeš potřít hořčicí s prolisovanym cesnekem a na to volske oko, to si dělával můj chlap ;) a jak radí holky, časem se naučíš ji dělat sám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 14:16
@Anonymní píše:
Dd, jsem chlap. Vařit moc neumím. Dám jako anonym, ať nejsem terčem posměchu :-).Chci koupit sekanou, asi trapný dotaz, když koupím chlazenou vakuově balenou v Albertu, to musím péct nebo stačí ohřát v mikrovlně? Kde kujete dobrou? Děkuji :kytka:

Chlazením vakuově balenou sekanou z Albertu musíš upéct v troubě. Koupíš mix tj hovězí + vepřové maso. Co nejméně tuku. Doma šoupneš do mísy, na cca 1 kg mletého masa dávám 3 vejce, lžíci majoránky, 1 lžičku kmínu, 0,5 lžičky mletého pepře, 2 stroužky na drobno nakrajeného česneku, 1 lžičku soli a strouhanku. Strouhanku mají v Albertu u chleba. Promicháš, uděláš podlouhlou Šišků, podleješ dvěma hrnky vody a dáš do pekáčku na 180 stupňů péct. Asi 1,5 hod. Peceš. Pak už jen baštíš.:grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3941
7.11.19 14:16

Sekanou jsem si koupila v masně a málem jsem ji vrhla zpět. Není nad domácí. Zkus ji udělat podle receptu :mavam:…já dávám dost plnotučné hořčice :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1107
7.11.19 14:21

Když už náhodou koupím, tak v lidlu. Nejvíc nám chutná. Nakrájím na plátky, opeču na pánvi a super ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 14:24
@Anonymní píše:

Naše maso.
Jinak si dělám sám, vážně je to jednoduché a chuťově nedostižné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3118
7.11.19 14:28

Mám od sestry super recept na sekanou je mňamková:
Na půl kila masa namočit jeden rohlík do mléka, tak at je mokrý celý. A pak ho pořádně v rukách rozmělnit, dát do masa, na oleji orestovat cibuli, česnek dát do masa, vajíčko, sůl, pepř, lžičku hořčice, nastrouhaný sýr. Smíchat vše a dát péct. Je výborná tím rohlíkem, i tou osmaženou cibuli s česnek. I sýr… mnam. Budu dělat o víkendu. A peču na pečíčím papíru, a přikrytou druhým plechem, nebo alobalem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 14:30
@Dlouhá punčoška píše:
Chlazením vakuově balenou sekanou z Albertu musíš upéct v troubě. Koupíš mix tj hovězí + vepřové maso. Co nejméně tuku. Doma šoupneš do mísy, na cca 1 kg mletého masa dávám 3 vejce, lžíci majoránky, 1 lžičku kmínu, 0,5 lžičky mletého pepře, 2 stroužky na drobno nakrajeného česneku, 1 lžičku soli a strouhanku. Strouhanku mají v Albertu u chleba. Promicháš, uděláš podlouhlou Šišků, podleješ dvěma hrnky vody a dáš do pekáčku na 180 stupňů péct. Asi 1,5 hod. Peceš. Pak už jen baštíš.:grinning:

Ale houbeles :mrgreen:, sekaná právě musí být šťavnatá, vždycky přidávám i bůček a je mňááám ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1598
7.11.19 14:34

Kdyz uz kupuju treba na vylet do housky tak jedine u osvedceneho reznika a ma ji fakt mnam, ale stejne ta moje nam chutna vic, sekanou ten polotovar z albertu to musi byt kekel, kdyz uz tak jak pisou na panvicce, manzel si jednou prosadil ten polotovar tu kureci roladu, no on spase velke prasarny ale todle letelo :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
968
7.11.19 14:35

Dobra je vakuovana Babiccina sekana v Jednote. Opect na panvicce, brambory zvladnes. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 14:44

Dik holky.ja to z alberta ohrival v mikrovlne, nepekl, proto to bylo hnusny :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama