Kde se dá nechat udělat kopie hůlkového písma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 21:57
kde "padělat" podpis?

Ahoj, potřebovala bych poradit s takovou hloupostí. Jeden příbuzný půjčil mě a mé tříleté dceři knížku ze svého dětství, malá z ní byla nadšená, tak jsme s ní i odjely. Jenže když malou hlídala babička, tak malá polila knížku něčím nafialovělým a je zničená. Za tím příbuzným brzy pojedeme a in se připomíná, ať hlavně nezapomeneme přivézt tu knížku, že se těší, jak si ji bude s malou číst. Jenže co s tím? Vím, že by to bylo příbuznému moc líto, tak jsem myslela, že bych v antikvariátu koupila tu samou a prostě to vyměnila. Jenže knížka je vpředu podepsaná, jen jméno hůlkovým písmem. Jenže já to nedokážu napodobit, jsem na tohle levá, nenapadá vás, kdo by tohle zvládnul? Prosím o anonym, chodí sem jedna příbuzná a tohle vědět nepotřebuje

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 17.01.18 22:00

Myslím, že by dotyčného víc mrzelo kdybyste mu lhali a falšovali nějaký podpis, když by na to přišel. Normálně se přiznej, navrhni, že koupíš novou a je to. Snad pochopí, že tříleté dítě knížku nezničilo schválně. Aspoň dáš správný příklad malé do života - lhaním a podváděním určitě ne.

KimL
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 17.01.18 22:01
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit s takovou hloupostí. Jeden příbuzný půjčil mě a mé tříleté dceři knížku ze svého dětství, malá z ní byla nadšená, tak jsme s ní i odjely. Jenže když malou hlídala babička, tak malá polila knížku něčím nafialovělým a je zničená. Za tím příbuzným brzy pojedeme a in se připomíná, ať hlavně nezapomeneme přivézt tu knížku, že se těší, jak si ji bude s malou číst. Jenže co s tím? Vím, že by to bylo příbuznému moc líto, tak jsem myslela, že bych v antikvariátu koupila tu samou a prostě to vyměnila. Jenže knížka je vpředu podepsaná, jen jméno hůlkovým písmem. Jenže já to nedokážu napodobit, jsem na tohle levá, nenapadá vás, kdo by tohle zvládnul? Prosím o anonym, chodí sem jedna příbuzná a tohle vědět nepotřebuje

Zkusila bych průklepák, lehce přečmárat, aby ten text „vystoupl“. Průklepák otočit a hodně (ale ne silou) přečmárat z druhé strany. Pak zase otočit a dát do nové knihy a písmo / text opsat. Bude to lehce obtisklé, takže pak už jen stačí obtáhnout tužkou/propiskou.

KimL
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 17.01.18 22:05

@alenka84 Blbě jsem četla a myslela jsem, že knížka je té tříleté. No.. já bych asi svou oblíbenou knížku poznala, s podpisem i bez (člověk už nějak zná ty trhliny atd.). Ale i tak bych radši riskla tohle. Představa, že by mi někdo, komu půjčím svou oblíbenou knihu, kterou mám celý život, knížku zničil… brr… to bych asi byla hodně smutná a naštvaná.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 17.01.18 22:12

@KimL To mě napadlo taky, pokud jde o konkrétní knížku s citovou vazbou, stoprocentně pozná, když dostane jinou. Jasně, že to zamrzí, ale nejde o život. Tříletému dítěti bych to fakt odpustila, ale to, že by se dotyčná nepřiznala a já na to pak přišla, to by mě mrzelo teda ještě mnohem víc.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 17.01.18 22:13

Taky nemusíš dotyčnou knížku v antikvariátu (zvlášť v podobném stavu, pokud nechceš, aby se to poznalo) vůbec sehnat, přece jen to není knihkupectví s několika výtisky od každého kusu.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 17.01.18 22:15

Mě přijde, že nejsi dospělá ženská…Prostě normalně přijdu, omluvím se vysvětlím a koupím novou a ne že budu hledat někoho, kdo mi zfalšuje podpis :roll:…Tohle jsem řešila někdy ve 13 letech, kdy jsem si četla pujčenou Esmeraldu ve vaně a ona mi spadla do vody, nervy jako blázen, furt jsem kecala, že ještě není dočtená apod a nakonec sem jí to řekla a víš co? vubec nic a já se nervovala uplně zbytečně…

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 17.01.18 22:19

Neumíš se chovat jako člověk? 8o Zavolej mu a DOMLUV se s ním, naprosto lidsky, že se samozřejmě omlouváš - pokud má sám dítě, neříkej, že to nepochopí… jistě že bude smutný a naštvaný, ale to holt budeš muset chvilku přežít :nevim: A přímo jeho se zeptej, co preferuje, jestli přímo sehnání náhradní knížky, nebo finanční kompenzaci, aby se po ní mohl podívat sám. Pokud knížku, dojeďte už s ní, pokud by se po výtisku / vydání rád podíval sám, dovez mu peníze. Hotovo dvacet.

Pokud by mně někdo řekl, že mi zničil knížku, jistě, mrzelo by mě to taky. Ale pokud by mi ji donesl „padělanou“ a bez skrupulí mi tvrdil, že je to ta moje původní, vyfackovala bych dotyčného z baráku a víckrát ho nechtěla vidět. Pro mě je tohle bezskrupulózní lež a podvod. Tohle by na mě někdo zkusil fakt jen jednou. :poblion:

Mimochodem když nechám stranou „padělání podpisu“, stalo se mi už i to, že dvě stejné knížky ze stejného vydání byly natištěné na podled stejném, ale na omak úplně odlišném papíru. Nemluvě o tom, že na svých knížkách zná člověk každé škrábnutí na deskách a odchlíplý růžek.
Ale jinak překvápko, knížky se holt sem tam ničí. Opravdu by mě víc urazilo to, že mi někdo podstrkává jinou a kecá mi, než to, že mi nějakou zničil. :roll:

janickaIII
Závislačka 2581 příspěvků 2 inzeráty 17.01.18 22:30

Nic nepadelej a citlive to známému řekni. Stejně padělek pozná. Omluv se, kup třeba i čokoládu nebo něco jako omluvu a novou knížku. Tu starou bych mu přinesla ukázat. Pak už je na něm jak se zachová, s tím bohužel nic neudelas. Ale můžeš udělat maximum, aby jeho reakce nebyla moc negativní a to můžeš jen tím že mu nebudeš lhát.

feova
Kecalka 174 příspěvků 17.01.18 22:33

Asi bych se přiznala, i když to nemusí být nic příjemného.

Ale jinak přes pauzák a natrénovat několikrát nanečisto ;)

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.01.18 22:33

Chudák ten dotyčný.. Člověk když si půjčí nějakou věc má nani přeci dávat pozor :roll:.
Určitě bych nelhala a slušně to vysvětlila.

Bábrdl
Generální žvanilka 21676 příspěvků 17.01.18 22:55
@Anonymní píše:

Žádný podpis nepadělej.
Přines pravou politou knihu a tu z antikvariátu. Omluv se. Dej mu obě.

terinka4444
Hvězda diskuse 68368 příspěvků 17.01.18 22:57

Já bych ji sehnala v antikvariátu, pokud je sehnatelná. A vzala mu obě a vysvětlila, co se stalo.

Petule030
Kelišová 5777 příspěvků 1 inzerát 17.01.18 23:11

Je to blbé, ale stalo se… Bylo by fér zavolat známému a říct, co se stalo. A navrhnout, že mu koupíš novou nebo v antikvariátu, jestli o to bude stát. Dost možná bude chtít zpět i politou knížku, protože je prostě jeho. V takovém případě bych koupila něco na omluvu ;)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25217 příspěvků 17.01.18 23:17

To je teda řešení problémů tohle 8o 8o 8o
Hni zadkem a sháněj jak vzteklá stejnou knihu. A dones obě.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Ojojoj! Mikolas Josef odmítl milionový job: Nebude ho to mrzet?

Byl prvním zástupcem Česka, který si na Eurovizi nevylámal zuby a nepůsobil... číst dále >

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >