Trvalé bydliště daleko od školy dítěte - jak to mohu vyřešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 13:17
Kde shánět trvalé bydliště

Ahoj všichni. Stěhujeme se do Letňan v létě a syn by měl jít na zápis do 1. třídy už příští týden. Měli jsme domluvené získání trvalého bydliště přes známou známého, ale vybouchlo nám to na poslední chvíli. Spádová škola je nyní na druhém konci Prahy a přijde mi na hlavu, aby syn šel na zápis sem a nedejbože kdyby zápis do katastru trval déle a nebyly bychom tam jako majitelé zapsáni 1. září, musel by nastoupit do školy sem, přestože fakticky už budeme bydlet v Letňanech. Pro prvňáčka mi to přijde jako strašná zkušenost ho dva týdny každý den vozit do školy do které přestane chodit jakmile získáme trvalé bydliště ve vlastní nemovitosti. Nevíte kde sehnat někoho, kdo by mně dal trvalé bydliště v Letňanech? Pochopitelně bychom za tuto pomoc rádi zaplatili. Vzhledem k citlivým informacím anonym. Děkuji za radu.

Reakce:
Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 23183 příspěvků 25.03.19 13:20
@Anonymní píše:
Ahoj všichni. Stěhujeme se do Letňan v létě a syn by měl jít na zápis do 1. třídy už příští týden. Měli jsme domluvené získání trvalého bydliště přes známou známého, ale vybouchlo nám to na poslední chvíli. Spádová škola je nyní na druhém konci Prahy a přijde mi na hlavu, aby syn šel na zápis sem a nedejbože kdyby zápis do katastru trval déle a nebyly bychom tam jako majitelé zapsáni 1. září, musel by nastoupit do školy sem, přestože fakticky už budeme bydlet v Letňanech. Pro prvňáčka mi to přijde jako strašná zkušenost ho dva týdny každý den vozit do školy do které přestane chodit jakmile získáme trvalé bydliště ve vlastní nemovitosti. Nevíte kde sehnat někoho, kdo by mně dal trvalé bydliště v Letňanech? Pochopitelně bychom za tuto pomoc rádi zaplatili. Vzhledem k citlivým informacím anonym. Děkuji za radu.

Prosím tě klid. Běžně se za těchto okolností dokládá kupní smlouva, nějaký ten dokument o rozestavěné stavbě a čestné prohlášení. Domluv se ve škole.

kostikova
Povídálka 34 příspěvků 25.03.19 13:27

Já bych to naprosto nedramatizovala.. Šla bych do školy, domluvila se, s nějakým dokumentem jako je kupní smlouva, nebo stavební povolení nebo něco a domluvila se.. Každý pochopí jak to vnímáš a budou se ti snažit vyjít vstříc..

Pokud by byli ve škole neochotní máš vždycky možnost malému zaplatit takzvané virtuální bydliště někde na Letňanech. Známý to takhle řešil s dcerou protože měli neochotnou ředitelku a pobyt stál asi 800 za rok.. :D

Takže klid :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 13:34

@kostikova Virtuální bydliště v Letňanech do toho bych šla hned, ale nemůžu nic takového najít. Všechna virtuální bydliště v Praze co jsem našla byly v centru Prahy a ani jedno v Letňanech. :( Z ředitelem jsem právě mluvila řekl mi jasně že berou ty co jsou spádoví a že nespádoví nemají šanci - tak já nevím. :(

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 23183 příspěvků 25.03.19 13:37

Fakt se to běžně dělá. Nám ve školce řekli jasně: trvalý pobyt, nájemní smlouva nebo nějaký ten papír o rozestavěné stavbě.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16093 příspěvků 25.03.19 14:12

Jasně, protože Letňany mají typický problém. Masivní výstavba,stejně jako v okolí. Ředitelé jsou rádi, že upichnou děti, které musí.

elen-ka
Extra třída :D 13380 příspěvků 14 inzerátů 25.03.19 14:48
@Cuddy píše:
Jasně, protože Letňany mají typický problém. Masivní výstavba,stejně jako v okolí. Ředitelé jsou rádi, že upichnou děti, které musí.

No přesně.

Kakachna
Extra třída :D 11531 příspěvků 26.03.19 07:33

@Bábrdl Promiň, ale šíříš tady bludy. Škola musí respektovat zákon a zákon hovoří jasně. Škola musí přednostně přijmout děti s trvalým pobytem ve školském obvodu. Ostatní, až když zbyde mìsto. O žádných alternativních papírech zákon nehovoří.

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 23183 příspěvků 26.03.19 07:44
@Kakachna píše:
@Bábrdl Promiň, ale šíříš tady bludy. Škola musí respektovat zákon a zákon hovoří jasně. Škola musí přednostně přijmout děti s trvalým pobytem ve školském obvodu. Ostatní, až když zbyde mìsto. O žádných alternativních papírech zákon nehovoří.

Možná fakt širším bludy.
Neuvědomila jsem si, že je rozdíl mezi školou a školkou. U nás ve školce výslovně predestreli tyto možnosti.

Ale škola má přímo seznamy dětí, když o tom tak přemýšlím. :think:

Váš příspěvek
Reklama