Asistent pedagoga v MŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PapeJ
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 20.03.19 12:59
Asistent pedagoga v MŠ

Dobrý den, ráda bych poprosila o pomoc. Dělám si kurz Asistentky pedagoga, ale nemám žádnou praxi ani zkušenosti. Píšu ročíkovou práci na téma: Asistence u dítěte s ADHD v MŠ. Sháním informace na toto téma. Jakým způsobem probíhá přijetí AP ve školce (seznámení s dítětem, s rodiči, kolektivem)? Jak se projevuje dítě, asi pětileté, které má diagnozu ADHD, ve školce? Stačí mi uvést příklady chování, způsob jak tyto problémy řešit, bych se v rámci práce snažila vymyslet a vyřešit sama. Jestli probíhá nějaká komunikace s rodiči takových dětí apod.? Potřebuji do práce napsat formou deníku jakým stylem asistuju ve školce. Takže asi i přiblížit denní režim školky. Budu moc vděčná za rady a příklady. Nic nebudu přímo opisovat, spíš potřebuji inspiraci, nápady, příklady. Také na přibližně jaký úvazek by k dítěti, které má pouze ADHD byl AP přijat? Jestli je to vůbec možné, mít AP, nebo jestli dítě musí mít i přidružené vady? Já si diagnozu i věk vymyslela, tak abych nepsala úplné hlouposti. Na internetu bývají spíš obecné informace. Byla bych ráda za konkrétnější věci. Děkuji moc Jana

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 1 inzerát 20.03.19 13:13

Jakože ti tu práci má v podstatě někdo napsat? Co takhle si zařídit praxi ve školce? To snad u všech těchto kurzů je povinné, ne? Představa, že u mého dítěte je asistent, který k tomu přišel nějak takto, mě děsí. To pak můžeš víc uškodit, než pomoct.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1462 příspěvků 20.03.19 13:20

@chaela přesně to mě taky napadlo. Do budoucna si chci kurz taky udělat a je tam tuším 80hodin praxe…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 13:29

@PapeJ každé dítě se projevuje jinak a AP k němu má jiný úvazek. My máme v první třídě (6 let) dítě s ADHD a vývojovou dysfazii a má AP na poloviční úvazek.
Stejně tak má každá školka jiné seznámení. U nás ve školce není AP, ale ve škole nam AP představili na začátku roku, ale neřekli k jakému dítěti.
Synovi je 5 let, má ADHD a ve školce to zvládá bez AP. Oni toho po něm moc nechtějí. Problémy jsou s jídlem, kdy ruší děti okolo, protože poskakuje a s jídlem blbne. I cpal sousedovi sve jidlo. Někdy se tam vztekne, protože se mu něco nelíbí. Občas se nechce převlékat, nebo nechce jít ven. Je hodně emotivní, takže jak se s někým nepohodne, tak ječí, vzteká se. A je trochu zběsilý, šel na zahradu s tříletým chlapečkem, zapomněl, že ho drží za ruku a ometl jim prulezku. Chlapeček měl bouli na hlavě. Něco podobného se už stalo opakovaně. Zapomene, že někoho drží, rozeběhne se a to dítě shodí. Jednou počůral jiného kluka. Byli spolu na WC a nás nedával pozor a počůral mu nohu.
Pak tam mají ještě jednoho kluka s ADHD. Taky nemá AP. Ten ubližuje dětem. Neustále krouží po třídě a tu někoho kopne, tu někoho plácne, hází věcmi… Ten je prý o dost horší než náš. Co jsem si vyslechla, tak společnou činnost nezvládá, pokud jim čtou, tak se plazi kolem ostatních dětí. Odbíhá od jídla.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 20.03.19 13:35
@chaela píše:
Jakože ti tu práci má v podstatě někdo napsat? Co takhle si zařídit praxi ve školce? To snad u všech těchto kurzů je povinné, ne? Představa, že u mého dítěte je asistent, který k tomu přišel nějak takto, mě děsí. To pak můžeš víc uškodit, než pomoct.

Ne, napsat práci ani v podstatě ne. Právě u tohodle kurzu praxi nevyžadují. Nějak začít musím. A každý asistent nějak začít musí, ne. TAk i když si zařídím praxi ve školce, tak tam budu asistovat u dítěte a nebudu mít žádnou praxi :nevim: Tak budu řešit věci, na který se tu ptám. Jo vrhla jsem se do toho dost bezhlavě, s touhou být nápomocná dětem.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 20.03.19 13:37
@Anonymní píše:
@PapeJ každé dítě se projevuje jinak a AP k němu má jiný úvazek. My máme v první třídě (6 let) dítě s ADHD a vývojovou dysfazii a má AP na poloviční úvazek.
Stejně tak má každá školka jiné seznámení. U nás ve školce není AP, ale ve škole nam AP představili na začátku roku, ale neřekli k jakému dítěti.
Synovi je 5 let, má ADHD a ve školce to zvládá bez AP. Oni toho po něm moc nechtějí. Problémy jsou s jídlem, kdy ruší děti okolo, protože poskakuje a s jídlem blbne. I cpal sousedovi sve jidlo. Někdy se tam vztekne, protože se mu něco nelíbí. Občas se nechce převlékat, nebo nechce jít ven. Je hodně emotivní, takže jak se s někým nepohodne, tak ječí, vzteká se. A je trochu zběsilý, šel na zahradu s tříletým chlapečkem, zapomněl, že ho drží za ruku a ometl jim prulezku. Chlapeček měl bouli na hlavě. Něco podobného se už stalo opakovaně. Zapomene, že někoho drží, rozeběhne se a to dítě shodí. Jednou počůral jiného kluka. Byli spolu na WC a nás nedával pozor a počůral mu nohu.
Pak tam mají ještě jednoho kluka s ADHD. Taky nemá AP. Ten ubližuje dětem. Neustále krouží po třídě a tu někoho kopne, tu někoho plácne, hází věcmi… Ten je prý o dost horší než náš. Co jsem si vyslechla, tak společnou činnost nezvládá, pokud jim čtou, tak se plazi kolem ostatních dětí. Odbíhá od jídla.

Děkuju :hug:

veria
Nadpozemská drbna 25038 příspěvků 20.03.19 13:40

A co se na tom kursu učíte ze se ptáš na takové základní věci? 8o

chaela
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 1 inzerát 20.03.19 13:45

@PapeJ To bude asi ne úplně vhodný kurz. Každopádně to, že ji nepožadují, neznamená, že si ji nemůžeš zařídit. Když budeš někde na praxi, nebudeš dělat asistenta, bude s se koukat na jiného asistenta, jak to on dělá. Od toho ta praxe je, máš se to naučit. Ptáš se na úplně základní věci, který by vás teda mohli naučit i bez té praxe. Pokud máš psát deník, logicky musíš něco dělat, abys do něj měla co napsat. Má to být výsledek tvé činnosti, ne činnosti někoho jiného, kdo ti o tom povyklada.

Kelsey
Hvězda diskuse 45598 příspěvků 20.03.19 13:47

@PapeJ pridej se k nam na fb (dve skupiny pro AP jsou), tam ti urcite odpovi, jake maji zazitky.
Jestli dobre chapu, tak zadas zkusenosti asistentek v praxi. Nechces, aby to nekdo za tebe psal.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 13:47

@chaela u nás většina AP začíná bez praxe a dokonce si kurz dělají v průběhu roku. Hlavně ten kurz je tak uspěchaný, že mi přijde jen jako formalita. AP se to učí za pochodu. Máme jich na škole 12 a až na ucitelky v důchodu si dělají kurzy až při práci.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 20.03.19 13:53
@veria píše:
A co se na tom kursu učíte ze se ptáš na takové základní věci? 8o

Tak já jsem teprve ve třetině toho kurzu, takže to asi budeme ještě hlouběji probírat. Tam jsme zatím probírali PAS. Ale ráda bych měla v tý práci náskok a nehonila to na poslední chvíli. Já základní projevy ADHD znám, ale většinou se probírají žáci na základkách. Těm menším dětem v MŠ se moc nevěnuje. Tak jsem jenom chtěla znát i jiný případy chování, ne jenom, že je dítě živé, skáče do řeči, chvíli neposedí apod. Obecnou rovinu znám. Já toho mám načtenýho celkem dost, jen si to potřebuju v hlavě nějak utřídit. TAk jsem v tom dotazu možná radši položila i víc otázek, než potřebuju vědět. Asi v tom mám ještě zmatek, honí se mi toho hlavou strašně moc. Mám nějakou představu a neumím jí asi přesně vyjádřit, no. Tak se prosím nezlobte. Myslela jsem to dobře.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 20.03.19 13:54
@Kelsey píše:
@PapeJ pridej se k nam na fb (dve skupiny pro AP jsou), tam ti urcite odpovi, jake maji zazitky.
Jestli dobre chapu, tak zadas zkusenosti asistentek v praxi. Nechces, aby to nekdo za tebe psal.

Jo, přesně, děkuji.

Ginella
Kecalka 251 příspěvků 20.03.19 13:57
@PapeJ píše:
Ne, napsat práci ani v podstatě ne. Právě u tohodle kurzu praxi nevyžadují. Nějak začít musím. A každý asistent nějak začít musí, ne. TAk i když si zařídím praxi ve školce, tak tam budu asistovat u dítěte a nebudu mít žádnou praxi :nevim: Tak budu řešit věci, na který se tu ptám. Jo vrhla jsem se do toho dost bezhlavě, s touhou být nápomocná dětem.

Vy vážně nemusíte mít praxi? To mě docela překvapuje, my jsme jí mít museli. Nemyslí se tím praxe před kurzem, ale v rámci kurzu jsme museli mít 40 hodin - museli jsme mít potvrzení, že jsme někam docházeli a tu práci si vyzkoušeli. Navíc jak tu někdo psal, ptáš se na základní věci, co se na tom kurzu učíte? :think: Pokud máš psát deník, tak bych to psala jako poznámky právě z té praxe. O teorii si načti knížky. Nedostali jste doporučenou četbu?

Kelsey
Hvězda diskuse 45598 příspěvků 20.03.19 13:58
@PapeJ píše:
Ne, napsat práci ani v podstatě ne. Právě u tohodle kurzu praxi nevyžadují. Nějak začít musím. A každý asistent nějak začít musí, ne. TAk i když si zařídím praxi ve školce, tak tam budu asistovat u dítěte a nebudu mít žádnou praxi :nevim: Tak budu řešit věci, na který se tu ptám. Jo vrhla jsem se do toho dost bezhlavě, s touhou být nápomocná dětem.

O jaky kurz jde, kdyz nevyzaduji praxi? Takze ve vlastnim zajmu jdi a praxi si domluv, prestoze to nevyzaduji. Kdyby melo jit o dva dny naslechu, tak si cas udelej.
My jsme museli mit splneno 40h. praxe. Ja jsem teda donesla kopii smlouvy, ze uz mi praxe bezi. Kdo nebyl zamestnany, tak si musel domluvit praxi a potvrzeni prinest.
Vetsina devcat si praxi zajistila misto.

chaela
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 1 inzerát 20.03.19 14:00
@Anonymní píše:
@chaela u nás většina AP začíná bez praxe a dokonce si kurz dělají v průběhu roku. Hlavně ten kurz je tak uspěchaný, že mi přijde jen jako formalita. AP se to učí za pochodu. Máme jich na škole 12 a až na ucitelky v důchodu si dělají kurzy až při práci.

To jsem snad ani vědět nechtěla :) doufám, že žádné mě dítě to nikdy potřebovat nebude. Asi jsem naivní, nevím. Ale zas je to dobrá zpráva v tom, že si ten kurz můžu udělat i já. Právě kvůli praxi jsem ho zavrhla, protože teď nesezenu tolik hlídání. Spousta lidí získává zkušenosti až v průběhu práce, nevím, proč zrovna u tohoto mě to tak čílí.. :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama