Reklama

Kdo má hodné dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pomka
Kelišová 7318 příspěvků 04.02.17 16:18
Kdo ma hodne dite? :-)

Pro odlehceni :kytka: Ctu tady dost diskuzi ohledne problemu s vychovou deti apod. „Zive“ deti, batolata, ktera se vztekaji atd. Ma nekdo „hodne“ dite? :-D Musim rict, ze dcera je zlata. Je ji 27 mesicu a porad cekam, kdy prijde obdobi vzdoru, vztekani a tak. Nikde mi neutika, nerozhazuje hracky (jakoze by vysypala jen tak bedynku), nikam mi nikdy nelezla, nic nenicila, nikdy mi venku neutika, vzdy mi da ruku atd. Kdyz uz „zlobi“, tak se mi treba smeje pri oblekani a nechce, jinak zadne vztekani neznam. Kdo ma taky takovy dite? Aby tu nebyly jen diskuze opacne? :-) jsem za to rada, ale nekdy si rikam, jestli je to normalni… :-) nekde jsem cetla, ze by si tim obdobim melo projit kazde zdrave se vyvijejici dite :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 04.02.17 16:23

@Pomka řeknu to asi takhle, pokud jsem v pohodě a klidu ja sama, mam to nejhodnejsi batolatko pod sluncem. Ale běda kdyz jsem ve stresu, naštvaná, protivna či ja nevim co. To se můj hodňoušek promění v Satana a je to na skok z okna. On je ohromný barometr lidské nálady. Fakt. Nikdy bych nevěřila ze muze tak dokonale kopírovat moji naladu a atmosféru doma. Je to pro nas s manželem krásná příležitost více si uvědomovat sve chování a makat na pohodové atmosféře a hezkem vztahu. Odměnou nam je nejhodnejsi dite :srdce:

Lychee13
Závislačka 3036 příspěvků 04.02.17 16:23

Já mám takového tříletého syna. Zajímalo by mě, jestli mám talent na výchovu, nebo prostě jen pouštím přirozeně hrůzu, aniž bych ho bila a je to jen jeho pud sebezáchovy, nezlobit. :mrgreen: :mrgreen:

truelly
Závislačka 2644 příspěvků 04.02.17 16:24

:P Já mám zlate obě děti. 8 a 5,teď si stavějí dřevěné koleje. Předtím hráli člověče…Ráno jsme byli na lyžích, instruktorky chvalily, jak jsou hodni a sikovni. Starší dcera, mladší syn :hug:

Kelsey
Hvězda diskuse 44233 příspěvků 04.02.17 16:25

My mame tri deti, ale nemyslim si, ze je to hodne, pro nas tak akorat kolik zvladneme.
Pro nekoho je hodne uz dve pro jinou rodinu pet malo. Nejde srovnavat, kde je vic deti tak je pravda je vic temperamentu, kdyz si spolu hraji.
Stejne to bude, kdyz si tve dite dovede dom kamaradky uz bude doma hned rusneji.
Ale to jsou takove navaly, chvilku divoci hraji si hlucneji, pak si najdou zabavu jako napr. pexeso, ze je az podezrele klid.

Edit. Ja to povhopila jako hodne deti ne hodne dite :zed: to az dodatecne, ale castecne jsem ti odpovedela napoprve.

Pomka
Kelišová 7318 příspěvků 04.02.17 16:28

To jsem taky vypozorovala, ze kdyz jsem v pohode a chovam se k ni pekne, tak je zlata a posloucha. Musim ale rict, ze jsem nervak a nekdy me vytoci jen jeji knourani, kdyz ji neco nejde a tak. Ale to citim jako muj problem s moji povahou :-) proste kdyz mam praci a uz jsem unavena a tak.

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 04.02.17 16:28

Tak to ti nelze než upřímně závidět :potlesk:.
U nás to teď vypadá přesně tak, jak jsi zmiňovala. Kluci (4 a 2) jsou už delší dobu marodný, musíme být doma, takže jsou strašně protivný a z nudy vymýšlejí lotroviny. Každou chvíli něco vysypou, zakramaří, rozšlápnou, vylejou… Věčně se o něco přetahují, co má jeden, chce samozřejmě i druhý. Navíc si zatím stále nenašli nějakou společnou řeč, spolu si bohužel hrají minimálně. A pokud, končí to vždy nějakým pádem, řevem, žalováním…
Když se dá být nějak víc venku, je to výrazně lepší… Ale jestli se jara dočkám ve zdraví, toť otázka.

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 04.02.17 16:29

Podle mě víceméně každé dítě je hodné. Pokud ho my, dospělí zabavíme, dáme mu program, mantinely, ale i lásku, důvěru, porozumění. Každé dítě prochází nějakými vývojovými stádii a i období vzdoru není nic až tak hrozného (uznávám, že nervy mi tečou docela často, ale přesto si troufnu říct, že když má program, zábavu, je hodná, je se občas vztekne…ruku na srdce, jsme my dospělí pořád vyrovnaní? Za mě…ne)..dítě jenom zkouší kam až může zajít, hledá sebe samo…no a že občas zazlobí…nebyla by to nuda, kdyby bylo pořád vzorné :lol: (já se tím uklidňuji 8) )

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 04.02.17 16:29

Já mám taky hodné dítě… Nikdy neměl žádné vztekací období, ani období vzdoru, separační krizi… Vždycky si hrál sám, nikam nelezl a odnikud nepadal, neválel se v blátě, nemlátil hlavou o zem :mrgreen:. Ale nemyslím si, že by to bylo naší výchovou, má prostě takovou povahu. Myslím, že já i muž jsme byli taky takoví jako děti.

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 04.02.17 16:30

Druhá otázka se nabízí…co je hodné dítě? Vezmeme-li jedno dítě tak jeden člověk řekne, to zlobí jako čert, druhý, jo je hodné…takže asi tak.

Pomka
Kelišová 7318 příspěvků 04.02.17 16:32
@Lychee13 píše:
Já mám takového tříletého syna. Zajímalo by mě, jestli mám talent na výchovu, nebo prostě jen pouštím přirozeně hrůzu, aniž bych ho bila a je to jen jeho pud sebezáchovy, nezlobit. :mrgreen: :mrgreen:

No vychova…musim rict, ze mala je klidas od narozeni (kdyz pominu vecerni koliky :roll: ). Uz v porodnici byla jiny miminko, i sestry si toho vsimly. Nikdy neplakala…proste „flegmatik“. Velkou roli bude hrat asi povaha ditete.

jenny.fields
Generální žvanilka 24595 příspěvků 04.02.17 16:34

Taky jsem měla takovou starší, teď je jí 7, držkuje, nechce dělat úkoly…ale pořád je to v mezích.
Za to mladší je děsivá a řekla bych místy nezvladatelná, neplatí na ni nic.
Takže užívej hodného dítka. Znám hodně případů, kdy hodné dítě se pak v pubertě urvalo ze řetězu a nebylo to nic hezkého. Jenže si myslím, že tohle nemáme příliš možnost ovlivnit. Jen se modlit.

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 04.02.17 16:37

@Pomka Mám dvě dcerky 9 a 2 roky a jsou to moje krásné lásky :hug: :srdce: Ani nevím jestli jsou zlobivé nebo hodné, jsou takové nádherné celé :hug:
Prostě děti :* a já s nima také ráda jsem dítětem. Prostě se rozdvojuji, funguji i v tom světě jak se máme chovat jako dospělý, ale nejlépe mi je v tom dětském :lol:
U nás jsme na jedné lodi, nikdo není výš a níž a možná i proto to u nás funguje ve spokojenosti a jsem za to moc ráda :hug:

Pomka
Kelišová 7318 příspěvků 04.02.17 16:38
@Kotatko03 píše:
Druhá otázka se nabízí…co je hodné dítě? Vezmeme-li jedno dítě tak jeden člověk řekne, to zlobí jako čert, druhý, jo je hodné…takže asi tak.

To je pravda. Kazdy ma jiny meritko. Proto jsem to dala do uvozovek. Treba to vysypavani hracek neberu jako zlbeni, ale dala jsem to jako priklad, protoze v okoli je to treba u deti bezny a ja tohle neznam. Myslim treba i u rocnich. Moje dcera kam prijdeme, mi sedi na kline a kouka. Jo, vlastne akorat v obchodech s oblecenim mela snahu mi utikat mezi stojanama a mela z toho hroznou srandu, ze ji honim :-D

Kelsey
Hvězda diskuse 44233 příspěvků 04.02.17 16:39

Dcera si ve ctvrtek dovedla kamaradky, potkala jsem je cestou, kdyz jsem se vracela do prace a ony sly z obedu, chvilku rikaly, ze pujdou sankovat na kopec. Pak mi muz pise mame doma navstevu. Holky vim, ze jsou hodne, slusne, vychovane a stejne u nas litaly, radily, hraly si. Manzel psal, kdyz jsem se ptala co kocky delaji. Pry jsou vsude a nikde :). Napred hraly hry, pak na shovku, pak jim pustil pohadky, pak neco na mlsani.
Takze i andilci se muzou pri hrani rozdivocit, coz k tem deckam patri.
Nemam rada akorat, kdyz jsou decka drze a odmlouvaji, odsekavaji.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama