Reklama

Kdo může napsat žádanku na spermiogram?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 09:30
Kdo může napsat zadanku na spermiogram?

Prosím nevíte jestli zadanku na spermiogram může napsat i obvodní lékařka, nebo jestli muze jít manžel například do gennetu jako samoplatce?

Přečtěte si článek: Neplodnost u mužů a její příčiny

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

baccata
Kecalka 344 příspěvků 25.08.18 09:37

Může jít jako samoplatce, stojí to cca 1000,– Kč. Jinak žádanku výstavu tvůj gynekolog.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 09:53

@baccata jojo to vím, že gyndar to může napsat, ale já se obávám jestli by mi to vůbec ten můj napsal, jelikoz už se nám jednou zadarilo a nedávno jsem u něho byla a nějak mi přišlo, že to moc nechce resit :nevim: nevim, proto by mě zajímalo, jestli by to nemohl napsat i obvodak právě.

baccata
Kecalka 344 příspěvků 26.08.18 19:48

Já to měla stejně. První přišlo přirozeně a druhý ne a ne. Můj gynekolog mi tvrdil že když už jedno máme, druhý přijde dřív nebo později taky. Tak jsem ho vyměnila. Druhý mi hned žádanku napsal a ještě že tak. Přirozeně už bychom se druhého nikdy nedočkali. Chyba je na straně manžela…

Pajule25
Kecalka 173 příspěvků 26.08.18 20:04

Já to nechápu, moje doktorka se k tomu taky nemá…snažíme se skoro rok s jedním potratem…a když jsem teď u ní byla a ptala se proč nam to pořád nejde a co pro to můžeme udělat tak mi jen řekla že to přijde až bude čas :roll: no takže jsem tam byla naposled, našla jsem si jiného gynekologa který to se mnou bude řešit, tedy doufám…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 20:17

@baccata Já právě mám nového gynekologa, že začátku úplně perfektní, při prvním tehu které bohužel nedopadlo, taky super, ale prostě co jsem tam byla teď naposledy, že bych to už ráda řešila, proč se nám nedaří, tak mi nasadil clostilbegyt akorát a že mám potom na kontrolu přijít, tak já nevim :nevim: asi k němu budu muset přijít s listeckem co chci všechno udělat a dřív neodejit :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 20:20

@Pajule25 tak držím palečky, aby ten nový byl lepší a pomohl :kytka: já právě nového mám, že začátku super, tak mě teď jeho přístup trošku zarazil a mrzel :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 11:44
Spermiogram

Ahoj, taky se chci připojit k diskuzi. Už 9 měsíců se s manželem snažíme o dítě. Lékařka mi při poslední kontrole doporučila, aby si manžel zašel na spermiogram.
Jeho výsledky:
abstinence: 2dnů
vzhled: homog., šedave opalesk.
liquifikace: 20min
viskozita: malé separované kapky
ph:7,7
objem:3ml
koncentrace: 8!!!mil/ml
celkový počet: 24!!! mil/ml
motilita: PR+NP 60%
morfologie orientační: 5% norm.
aglutinace 0

Motilita
PR - progresivně pohyblivé: 38%
NP - neprogresivně pohyblivé (na místě) : 22%
IM - nemotilní: 40%
MAR test: %
Leukocyty: 0 mil/ml

Závěr dle WHO 2010: Oligozoospermie
Další parametry mimo normu: < celkový počet

Výsledek máme v ruce pár dnů, jdu jej teprve konzultovat s mojí gynekoložkou, tak jak bylo manželovi doporučeno, když mu předali výsledky. Mám ale pár dotazů, jelikož bych ráda věděla, co nás asi čeká.

1. Předpokládám, že bude doporučeno spermiogram zopakovat. Po jaké době ? Měsíc ? Tři ? Mezitím zřejmě nasadit selen, zinek, a jiné podpůrné prostředky. I když selen a zinek už teď manžel bral.
  1. Může se spermiogram do příští kontroly změnit na normální stav?

3)Jaká je šance na otěhotnění přirozeně s těmito výsledky? U mě se lékařka zatím domnívá, že problém není, ale mám někdy nepravidelné cykly a bolestivou ovulaci i menstruaci, menstruaci i silnou. Dostala jsem Utrogestan a mělo by to stačit, aby se vše prý srovnalo.

1. Předpokládám, že na kliniku nás pošlou až při opakovaně špatných výsledcích. A jaká metoda se v takovém případě navrhuje?
  1. Manžel měl v pubertě mononukleózu, může mít toto vliv na počet spermií? Dále před dvěma lety měl dlouhodobé problémy s bolestí levého varlete, byl vyšetřen urologem, absolvoval ultrazvuk i doppler, kde závěr byl náznak varikokély. Ostatní vyšetření krev, moč atd byly v pořádku. Bylo mu řečeno, že když nebude mít problémy nemusí nikde chodit na kontroly. Je možné,že by se za dva roky stav zhoršil a varikokéla propukla a takto ovlivnila výsledky spermiogramu? Momentálně nemá stabilní problémy, ale vyjímečně bolesti v poslední době v levém varleti cítil.

Dodám, že je mu 27 let, mě 28.

Předem mockrát děkuji za odpovědi či vaše zkušenosti.

elinka90
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 10.09.18 11:53

Ve spermiogramu se nevyznám, ale varikokela má určitě vliv na plodnost mužů.

monzaj
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 10.09.18 11:57

Poradila bych jen to ať si manžel zajde k urologovi s výsledky.. alespoň tak jsme to udělali my. Urolog provedl vyšetření,kontrolni spermio (manžel byl snad za 2-3mesice od prvního)+ ho poslal na ultrazvuk a pote s výsledky v ruce doporučil IVF s ICSI … Dále jsme vše řešili v CARU.
Kontrolní spermio být lepší může.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 11:58
@Anonymní píše:
Ahoj, taky se chci připojit k diskuzi. Už 9 měsíců se s manželem snažíme o dítě. Lékařka mi při poslední kontrole doporučila, aby si manžel zašel na spermiogram.
Jeho výsledky:
abstinence: 2dnů
vzhled: homog., šedave opalesk.
liquifikace: 20min
viskozita: malé separované kapky
ph:7,7
objem:3ml
koncentrace: 8!!!mil/ml
celkový počet: 24!!! mil/ml
motilita: PR+NP 60%
morfologie orientační: 5% norm.
aglutinace 0

Motilita
PR - progresivně pohyblivé: 38%
NP - neprogresivně pohyblivé (na místě) : 22%
IM - nemotilní: 40%
MAR test: %
Leukocyty: 0 mil/ml

Závěr dle WHO 2010: Oligozoospermie
Další parametry mimo normu: < celkový počet

Výsledek máme v ruce pár dnů, jdu jej teprve konzultovat s mojí gynekoložkou, tak jak bylo manželovi doporučeno, když mu předali výsledky. Mám ale pár dotazů, jelikož bych ráda věděla, co nás asi čeká.

1. Předpokládám, že bude doporučeno spermiogram zopakovat. Po jaké době ? Měsíc ? Tři ? Mezitím zřejmě nasadit selen, zinek, a jiné podpůrné prostředky. I když selen a zinek už teď manžel bral.
  1. Může se spermiogram do příští kontroly změnit na normální stav?

3)Jaká je šance na otěhotnění přirozeně s těmito výsledky? U mě se lékařka zatím domnívá, že problém není, ale mám někdy nepravidelné cykly a bolestivou ovulaci i menstruaci, menstruaci i silnou. Dostala jsem Utrogestan a mělo by to stačit, aby se vše prý srovnalo.

1. Předpokládám, že na kliniku nás pošlou až při opakovaně špatných výsledcích. A jaká metoda se v takovém případě navrhuje?
  1. Manžel měl v pubertě mononukleózu, může mít toto vliv na počet spermií? Dále před dvěma lety měl dlouhodobé problémy s bolestí levého varlete, byl vyšetřen urologem, absolvoval ultrazvuk i doppler, kde závěr byl náznak varikokély. Ostatní vyšetření krev, moč atd byly v pořádku. Bylo mu řečeno, že když nebude mít problémy nemusí nikde chodit na kontroly. Je možné,že by se za dva roky stav zhoršil a varikokéla propukla a takto ovlivnila výsledky spermiogramu? Momentálně nemá stabilní problémy, ale vyjímečně bolesti v poslední době v levém varleti cítil.

Dodám, že je mu 27 let, mě 28.

Předem mockrát děkuji za odpovědi či vaše zkušenosti.

Ahoj. Teoreticky muzete SPG opakovat brzy, ale Tvoje MuDr mu ho asi nebude chtit napsat. Kdyz jsme byli s muzem v CARu, chodivali jsme na nej kazdy mesic v ramci IUI. Jinak ale, pokud chces, aby se mohl projevit vliv potr.doplnku, tak to trva cca 3 mesice. Vysledky muzou znacne kolisat a chlapi to spatne snasi a nervuji se, takze i psychika hraje velkou roli. Sanci na otehotneni Ti nejlip zodpovi kvalifikovany MUDr. Jestli jit ci nejit do CAR, to je asi spis na vas, ale jestli chcete mimi a Tva MUDr to doporuci, tak nac cekat, ze… muzete absolvovat ruzna vysetreni, zejmena prave chlap (u urologa/an­drologa) treba to necemu pomuze - my absolvovali testy na ruzne infekce (chlamydie, ureaplazmata apod. - ani nevis ze to mas a skodi to, a to i u zeny), varikokela se da odoperovat, da se i u chlapa nasadit hormonalni lecba a u zeny se zas da hlidat jestli probiha ovulace a jestli nejsou imunologicke problemy…

Anonymni prosim, manzel by se tady o sobe asi nedocital rad 8o

kazdopadne drzim palce, to pujde, neboj!

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 10.09.18 11:58

Toto všechno jsou otázky pro odborníka, laik může odpovědi jen ,,střílet od boku"…vydrž na konzultaci s lékařem, držím palce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 15:20

Díky, jasně názor adekvátní řekne odbornik, spíš jsem chtěla jestli někdo nemáte podobnou zkušenost.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 18:10

Problém je ten, že už jsem to celkové nesla blbé a tohle mi nepomohlo. Doma nic nedávám najevo, aby se chudák netrápil víc. Ale člověk se aspoň někde vykeca a upustí páru.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 07:36

Poradila bych jen to ať si manžel zajde k urologovi s výsledky.. alespoň tak jsme to udělali my. Urolog provedl vyšetření,kontrolni spermio (manžel byl snad za 2-3mesice od prvního)+ ho poslal na ultrazvuk a pote s výsledky v ruce doporučil IVF s ICSI … Dále jsme vše řešili v CARU.
Kontrolní spermio být lepší může.

A můžu se zeptat Tvůj manžel měl taky oligozoospermie ?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama