Kdo u Vás platí antikoncepci?

29.4.20 01:44

Kdo u Vás platí antikoncepci?

Ahoj, prosím Vás kdo u vás platí antikoncepci? Je mi 19 let, mému příteli taky. Oba dva jsme studenti. Do tedˇ jsem brala HA a za 2 roky mi ji zaplatil jednou. Zrovna přecházím na tělísko za 4000 a řekla jsem, že si myslím, že je fér aby jsme dali každý půlku respektive naše rodina. Moje matka, by mi ho klidně zaplatila celé, ale v téhle koronavirové situaci má necelých 13tis/měs. A dve děti. Důležité zduraznit přítelova rodina je slušne za vodou. On mi tvrdí, přoc by moje telísko (Které je měněno kvulu memu zdravotnimu stavu) měli platit cizí lidi. Proč by se jeho matka měla namahat dát mi na to pro ně dva blbé tisice. Říká mi, že jsem si teda radsi mela vybrat méně šetrnejší, ale za cenu kterou zvládnu zaplatit sama. Klidně zaplatím, ale hlavně mi jde o ten princip… je mi smutno jak takhle o mě muže premyslet. Říká, že nikdo z jeho kamaradu antikoncepci neplatí a že je to jen muj vymysl..jaký je Váš názor? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1256
29.4.20 01:55

Chápu oba přístupy, mají svoji logiku. Niterně to ale mám tak, že holčičí prostředky platí holka, klučičí kluk… Ze společných peněz až v manželství. :nevim: Prostě to vidím tak, že chránit má každý sám sebe. Ale vím, že některé páry jedou na půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.20 02:01

Já. Přijde mi to přirozenější.

Ale kdybych ho poprosila o peníze (prakticky na cokoliv a na tohle zvlášť), určitě se se mnou nebude dohadovat.

• Citovat
  • Nahlásit
29.4.20 02:18
@Anonymní píše:
Já. Přijde mi to přirozenější.Ale kdybych ho poprosila o peníze (prakticky na cokoliv a na tohle zvlášť), určitě se se mnou nebude dohadovat.

Když jsem brala HA, tak jsem to taky vubec neresila.. pětikilo sem pětikilo tam. Bohužel já momentalně bez brigády (restaurace zavřená) a přítel povoláním syn..(kolik si rekne tolik dostane), nedovedu pochopit proč mi stímhle nechce pomoc.. přitom na ostatní věci vůbec lakomý není, dá se říct, že i naopak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
29.4.20 02:52

Co si tak pamatuji, tak za me to platila mamka, pak jak jsem byla na brigádě, tak jsem si to platila sama..a ano, par z mých bývalých partnerů mi s tím pomáhalo, někteří dokonce platili. Záleželo, jaký jsem v té době měla příjem. Kdybych byla ve tvoji situaci, tak bych rozhodne chtěla, aby to můj partner zaplatil. A to si myslím, ze ta půlka je v dané situaci minimální. Není mu třeba blbé přednést před rodiči, na co ty peníze potřebuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.20 04:27

No tak možná bych mu řekla, že tělísko nebude, ať začne nakupovat kondomy.. To se mu ten sex pěkně prodraží a pak možná i kyvne, ty dva tisice vychází na 3 měsíce pri frekvenci každý den, nebo na rok pri 1×za 4 dny ;)

Jako mě antikoncepci nikdy žádný chlap neplatil ani neprispival a já zase nikdy nekupovala kondom, ale chápu, že u toho tělíska je to prostě hodně peněz najednou…

Jen bych se bála jedné věci a to že ti třeba řekne, že nechce investovat do něčeho u čeho je možnost, že to v budoucnu pouzijes i s někým dalším 🤔

• Citovat
  • Nahlásit
2307
29.4.20 05:55
@Anonymní píše:
No tak možná bych mu řekla, že tělísko nebude, ať začne nakupovat kondomy.. To se mu ten sex pěkně prodraží a pak možná i kyvne, ty dva tisice vychází na 3 měsíce pri frekvenci každý den, nebo na rok pri 1×za 4 dny ;)

Jako mě antikoncepci nikdy žádný chlap neplatil ani neprispival a já zase nikdy nekupovala kondom, ale chápu, že u toho tělíska je to prostě hodně peněz najednou…

Jen bych se bála jedné věci a to že ti třeba řekne, že nechce investovat do něčeho u čeho je možnost, že to v budoucnu pouzijes i s někým dalším 🤔

Taky myslim. Treba si neni jisty, ze spolu budete celou zivotnost teliska, tak nechce investovat.

Nebo se stydi zeptat rodicu. Nikdo z kamaradu neplati, uz vidim jak to s kamaradama probira, kdo prispiva pritelkyni na antikoncepci… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4215
29.4.20 06:14

Kdyby vydělával, tak ano, ale když nevydělává, tak mi přijde divný, aby prosil svoje rodiče, aby mu přispěli na antikoncepci jeho přítelkyně :nevim:… A když teda jinak lakomý není, tak předpokládám, že když někam jděte, tak platí i za tebe? Je to tak? Nebo jdete taky ve všem napůl, aby to bylo fér? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1219
29.4.20 06:18

Teď je jiná, mimořádná situace, tvůj přítel by měl projevit trochu empatie a částku zaplatit celou. Má na to, ty a tvoje rodina ne. Takže to o něm něco vypovídá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
29.4.20 06:28

V životě jsem po mých partnerech nechtěla peníze na HA, brala jsem to hlavně kvůli sobe. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3251
29.4.20 06:32

Tak mu rekni, ze si telisko teda nedas a odted jen s kondomem. Nazdar. Vubec se s nim neparej, on si to rychle spocita, ze ho to telisko vyjde lepe :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13350
29.4.20 06:33

Za mých mladých let to platili antikoncepci některým spoluzackam rodiče přítele. Nebo jeli napůl s rodiči holky.
Antikoncepce se týká obou, mohl by přispět. Pokus vyloženě nechce, nic s tím nenadelas.
Já bych spíš i pres antikoncepci vyžadovala i kondomy. Jste ještě mladí, jistotu nemáš nikdy, ale precijen kluci blbnou víc..
Takže by mohl začít kupovat kondomy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5299
29.4.20 06:39

Tak já mám na tohle jiný názor. Muž by se měl na antikoncepci minimálně podílet. Jako co to je, aby to celé platila žena, pokud je s někým ve vztahu?

Souložit by se mu chtělo, mimiska předpokládám taky nechce, kondomy mu asi nevoní, tak je minimalne slušnost, aby se podílel, tím spíš, když na to teď ani nemáš.

Není důvod, aby jsi to měla odnášet celé, když jsi ty ta, která jako jediná z vás ty hormony jí. Fakt to nejsou žádný vitamíny. Momentálně to bude tělísko, dobře, ale pořád je to zásah do těla, který má pořád svoje rizika (může putovat a to taky nebývá pěkné).

Takže já si opravdu myslím, že je správné, aby se chlapec minimálně podílel. Jste ve vztahu, jste. Takže kde je problém? :nevim:

Příspěvek upraven 29.04.20 v 06:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5299
29.4.20 06:46
@darekp píše:
Kdyby vydělával, tak ano, ale když nevydělává, tak mi přijde divný, aby prosil svoje rodiče, aby mu přispěli na antikoncepci jeho přítelkyně :nevim:… A když teda jinak lakomý není, tak předpokládám, že když někam jděte, tak platí i za tebe? Je to tak? Nebo jdete taky ve všem napůl, aby to bylo fér? ;)

Kluk nevydělává, ale kapesný nejspíš má. Je mu víc jak osmnáct, to určitě chodí i na brigádu.

Jako pokud nemá ani na šprcku, ať teda nesouloží, no. :mrgreen: :nevim:

Ona teď peníze taky nemá. Chodí spolu. Takže protože on nemá, takže nejen, že odnese jeho přítelkyně celou antikoncepci sama po fyzické stránce, tak i finančně, protože on sice nic nemá (ona teď taky ne), ale ať to platí holka, protože chlap mít sex prostě musí :mrgreen: :mrgreen:

Jako kde to jsme? Mě by ten kluk hodně zklamal, takový kecy… :mrgreen:

Příspěvek upraven 29.04.20 v 06:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2103
29.4.20 06:50

Já jsem si vždy antinu i nitroděložní tělísko platila sama a to jsem byla studentka :). Ani mě nenapadlo chtít to po chlapovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat