Kdy mít druhé dítě, či mít ho vůbec?

ninushenka
6.8.13 19:29

Kdy mít druhé dítě či mít ho vůbec????

Ahoj holky,
právě zrovna řeším takovou situaci…máme dcerku 11 měs. Když jsem ji porodila, tak jsem druhé miminko určitě chtěla, čím byla starší tak už ne, můj muž řekl určitě ne další. Ale zase poslední dobou, co jsme se přestěhovali do domku k našim a jsme v pohodě, tak bych i druhé chtěla. S penězi problém není ani s hlídáním. Jen nevím, jestli to zvládnu…poraďte :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2011
6.8.13 19:32

To si budeš asi spíš muset odpovědět sama :nevim: Jako pokud vám v tom nic nebrání zdravotně, finančně a chcete oba, tak nevím proč ne.
Nebo možná ještě chvíli počkej, pokud chceš, aby malá víc odrostla. Ale zase zvládly to jiné, proč ty ne ;)

Příspěvek upraven 06.08.13 v 19:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
6.8.13 19:32

Co na to říct, zvládlo to miliony žen, proč ne ty? Když máš chuť do toho jít, tak to udělej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
6.8.13 19:34

Když nic není problém, tak nevím, co bys nezvládla. ;) Já čekám druhý, a přes všechny obavy vím, že bych jedináčka nikdy nechtěla. Potřebuju pro syna parťáka. Tedy, bude to parťačka. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
6.8.13 19:35

Ahoj, taky mám 11měsíční dítě, druhý by se mi líbilo, ale nejdu do toho. Strašně se bojím, že bych péčí o miminko ochudila to první. Chci ho nejprve dovést k nějaké samostatnosti a ne hrotit uplakané novorozeně a vztekajícího se dvouleťáka. Vím, že co člověk, to názor, ale u nás v rodině se dost vyskytuje jev nezájmu dětí vůči rodičům, pokud jsou děti narozeny blízko u sebe. Můj přítel se nestýká s rodiči, protože odmalička byl protežován brácha o rok a půl mladší, moje babička také neměla s vlastní matkou vztah, protože má o rok mladšího bráchu, kterej v tom pro babičku citlivém období přejal většinu pozornosti. Mám strach, že ani já bych nedokázala rozdělit tu pozornost mezi oba, proto raději počkám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krakatice88
6.8.13 19:36

Dvě děti nejsou nic, co by průměrná ženská, potažmo průměrná rodina nezvládla.. ;) Pokud tě to uklidní, ještě před prvními narozeninami syna se mi narodí druhý syn a taky to budu muset zvládnout :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
4262
6.8.13 19:36

Malé je 9 měsíců a červíček hlodá a hlodá, já po porodu nechtěla druhé, že nikdy, ale přeci jen vzpomínky na porod jsou ty tam a já chci jít do druhého. Chlap to rozhodnutí nechává na mě odkejval mi i ne i jo. Ale myslím si že dvě mít budeme protože jsme je chtěli oba a taky mám strach z toho nenaplněného mateřství abych pak nelitovala a nedělali si druhé ke čtyřicítce. Teď je mi 31 a i dr říkal čím dřív tím líp, měla jsem nějaké zdravotní problémy. Až bude malé rok a tři měsíce s největší pravděpodobností půjdeme do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
6.8.13 19:37

@ninushenka
ja nez nad tim stihla uvazovat, tak jsem podruhe tehotna. nekdy to priroda vyresi :lol:
pises, ze vsechno zajistene mate, ale pokud manzel rika jasne „ne“, tak bych to asi ted neresila a dala tomu cas. ty si jista nejsi, on si je (treba jen ted) jisty, ze ne. tak bych to nechala ulezet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krakatice88
6.8.13 19:39

@ncc1701 Zvláštní, jak jsou rodiny rozdílné :) My taky máme v rodině malé věkové rozdíly mezi sourozenci a vztahy máme všichni moc dobré, někdy až podezřele :D A je fakt, že ani rozvody v blízké rodině nemáme, když tak nad tím přemýšlím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
48752
6.8.13 19:40

To si musíte snad vyřešit vy dva spolu jestli se cítíte na druhé dítě.
Za mě já bych do toho šla taky jsme chtěli jen jedináčka a nějak se podařilo, že máme 3 :jazyk: a je to jedině dobře.
Musíš to doma probrat se svým manželem :kytka: :hug:, nás naše dvě mladší děti postavily před hotovou věc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
6.8.13 19:42

@TroisChéris
Můj brácha je o tři roky starší a taky je to mezi námi napnuté, v podstatě tiše vyčítáme našim, že mají radši toho druhého. Oba vidíme jen to, co chceme, a oba si za to, že naši dali jednomu něčeho víc než druhému, můžeme sami. Ani u mého přítele to není jen o rodičích, on je hodně emočně zranitelnej, takže to, co jednomu přijde jako blbost, on opravdu těžce nese.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
6.8.13 19:45

A co bys na tom nezvládla? Tisíce let mají ženy dětí jak smetí, tak proč bys nezvládla dvě děti je mi záhadou.
Já jsem jedináčka nechtěla, když už jsem se do toho pustila, tak ať to stojí za to :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
6.8.13 19:46

Je zajímavý, jak se každej ohlíží po příkladech z okolí, přitom to sám bude mít stejně úplně jinak, i když věkový rozdíl bude stejný. :lol:

Já chtěla rozdíl co nejmenší, prostě aby si spolu děti vyhrály co nejdřív a co nejvíce. Přesto, že se ségrou jsme o rok a půl, a vůbec si nerozumíme. Ale dětství, to bylo fajn. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48752
6.8.13 19:52

My jsme se segrou od sebe 22 měs. ale moc jsme si nikdy nerozuměly, rodiče mezi náma dělali vždycky rozdíly, to způsobila otcova matka, která začla dělat rodíly a oni aby to segře vykompenzovali, tak naopak upřednostňovali ji, nikdy jsme se za to neměly ráda, ale jak se každá odstěhovala na jiný konec republiky a vídáme se párkrát do roka a nebo spolu kounikujeme převážně přes mob. nebo fb, tak se ty vztahy zlepšily, ale věřím, že kdyby jsme žily obě poblíž rodičů, tak bude zas vše na bodu mrazu, že tam to je už od dětsví způsobené.
Takže za mě klidně víc dětí, ale ke každému přistupovat stejně, nedělat vůbec žádné rozdíly nenadržovat. Ať je kolik chce dětí v rodině, ale všichni musí mít stejné podmínky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ninushenka
6.8.13 20:01

Děkuju moc za názory holky. Spíš jsem chtěla trošku zjistit, jak jste na to vy s dvěma dětmi a více. Vím, že je to převážně věc mezi námi, ale jak říkám…z většiny z vás mluví zkušenost. Protože jako to vím, že bych to jakoby zvládla, už vím jak se zachází s novorozencem i malým mimčem, takže pohoda co se týče tohoto, ale nebyla jsem si jistá, jestl z toho nezblbnu. I kdybych muže přemluvila teď tak od sebe budou děti 20 měsíců, a malá je moc šikovná a aučenlivá, tak by mohla být už samostatnější…mno uvidíme…spíš dál přispívejte s vašimi zkušenostmi, ať to vidím i z jiné stránky, děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama