Střídavka proti vůli matky, zažil někdo?

2379
6.8.13 11:34

Střídavka proti vůli matky, zažil někdo?

Dobrý den všem maminkám a dětem :-)

Zajímaly by mě Vaše zkušenosti se svěřením do péče.. v případě, že otec si přál střídavou péči a Vy ne (já jsem proti z více důvodů, ve styku ale nebráním, to spíš momentálně otci nevychází termíny, dceru vídá 1×týdně - 1×10 dní, vezme si ji po práci kolem páté a druhý den ráno či dopoledne ji vrací), v kolika případech Vaši expartneři uspěli? Všude se píše, jak je dnes střídavka „běžná“, ale já osobně neznám nikoho žádnou mámu, která by musela proti své vůli střídavku podstoupit..
Podala jsem na soud žádost o svěření do mé péče, otec by ovšem raději péči střídavou. Dcerce jsou 2 roky a 4 měsíce, od prosince 2012 žije se mnou v bytě, který jsem nám sehnala sama bez jeho pomoci. Otec pochází ze SR, ale žijeme v jednom městě. Na dceru platí, styk mu umožňuji dle jeho časových možností.
Jak vydržet tu nejistotu do soudu..?

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

napresdrzku
6.8.13 11:35

Takhle malý dítě stejně soudně střídavku nedostane, to byste museli souhlasit oba dva a ještě by to bylo s otazníkem. Takže v klidu, normálně řekneš, jak si jí otec bere a že by mu to čšasově nevycházelo + že s tím stejně nesouhlasíš z důvodu věku a bude klid.

• Nahlásit
1983
6.8.13 11:46

Tak stridavku mam zazitou az az. tatinek si proste dupal, poridil dobryho pravnika a malej byl ve 2 letech a 4 mesicich ve stridavce po tydnu. a jsou to 4roky zpet, co nam to soud odkleplul. a to nejsme ani ze stejneho bydliste, takze maly navstevoval dve skolky.

• Nahlásit
2439
6.8.13 11:48

@eifos nějak mi uniklo, proč tu střídavku nechceš. Pokud bude otec mít zájem nevidím důvod, proč ji neudělat.

• Nahlásit
10668
6.8.13 11:49
@napresdrzku píše:
Takhle malý dítě stejně soudně střídavku nedostane, to byste museli souhlasit oba dva a ještě by to bylo s otazníkem. Takže v klidu, normálně řekneš, jak si jí otec bere a že by mu to čšasově nevycházelo + že s tím stejně nesouhlasíš z důvodu věku a bude klid.

Omyl! Stalo se, že 9měsíční dítě bylo svěřeno do střídavky a to s tím jeden z rodičů nesouhlasil!! :cert: Bohužel mám pocit, že ta střídavá péče je hitem soudců :nevim:

• Nahlásit
11133
6.8.13 11:51

@adam75
tak ja ji chapu v tomhle veku ditete…

nejak mi unika, jak se to dela s peci o dite a rodicakem? do skolky predpokladam nechodi, to bude otec s ni doma? a rodicak se deli nebo jak? 8o

• Nahlásit
6755
6.8.13 11:51

Známý má ve střídavé péči dnes dítě školou povinné, mají to takhle cca od jednoho roku. Nevidím důvod, proč by to mělo být špatně, otec má stejná práva.

• Nahlásit
1983
6.8.13 11:52

@bejbyn presne tak. a je to tim, ze je to vsude v EU bezne a na dite ma narok jak matka, tak otec rovnym dilem.

• Nahlásit
11133
6.8.13 11:54

@Tereza1986 @snikinka @bejbyn
nechci ted diskutovat o tom, co je spravne a kdo ma jake prava.
ale zajmalo by me, jak se to v praxi provadi s tim staranim se doma, rodicakem atd? predpokladam, ze nikdo vas neveme do rpace s tim, ze tam tyden budete a tyden ne.

• Nahlásit
1983
6.8.13 11:54

@Ali-Ali s rodicakem zalezi na domluve rodicu, ale narok maji oba, takze deleni pul napul. a alimenty se taky vymeruji oboum rodicum

• Nahlásit
Táta Pavel
6.8.13 11:56

Nám chtěla soudkyně nařídit střídavku, mladší byly 2,5. Já jen v bláhové naději, že se ex uklidní, když ustoupím, nakonec navrhl svěření do její péči se 40% podílem mé péče. Takže na věku skutečně nezáleží, ale spíš na soudci. Navíc judikáty jednoznačně říkají, že pokud má jeden z rodičů odpor ke střídavce, pak musí prokázat vážné důvody na straně dítěte, proč to nejde. Pouhý nesouhlas nestačí. Naopak to může soud vnímat jako rodičovskou nezralost a svěřit dítě druhému rodiči.

• Nahlásit
1983
6.8.13 11:56

@Ali-Ali tak do tri let je vetsina na rodicaku a pak je ditko ve skolce.

• Nahlásit
10668
6.8.13 11:57

@snikinka Pokud se na střídavce rodiče domluví, tak proti tomu nic nemám, když jim to tak vyhovuje a hlavně dítěti. Ale takhle malé dítě v tom má akorát guláš. U každého z rodičů má jiný režim, jiné výchovné metody, jinou postýlku atd. Mělo by to být až tak od 3 let, kdy už z toho má rozum. :roll:

• Nahlásit
6755
6.8.13 11:58

@Ali-Ali Rodičák nevím, ale ten můj známý dělá provozního baru, tam si může přijít jak chce, tudíž normálně pracoval. Naši měli taky střídavku a bylo to celé na domluvě. Nikdo neměl určené dny, ani alimenty.

• Nahlásit
10668
6.8.13 12:01

Na rodičák mají právo oba rodiče, takže se posílá jeden měsíc jednomu a 2.měsíc druhému z rodičů Nebo se domluví, že ho bude brát jen matka, pokud otec má vyšší příjem.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama