Kdy odstranit pásy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
láďa1
Kecalka 113 příspěvků 17.02.11 08:08
Kdy odstranit pásy?

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu.
Máme doma dítě 3,5let, 15kg. V autě máme sedačku pro skup. II-III a už nyní mám problém s pásy v sedačce. Přijde mi, že jsou poměrně krátké a teď v zimně, když je oblečený, tak jsou opravdu na doraz.
Můžete mi prosím někdo poradit, od kdy se může dítě pásat v sedačce s pásy z automobilu?
Podle návodu, co jsem si vyčetla v manuálu bych mohla od 15-25kg.
Je toto individuální nebo platí i na toto daná pravidla?
Předem díky za rady.
 Lada

Nejnovější recenze z kategorie Autosedačky a doplňky

Reakce:
Lakynka
Neúnavná pisatelka 17031 příspěvků 17.02.11 08:18

Ahojky, pochopila jsem, že to máte vše v jednom, že nemusíš teď kupovat další, že? Mám syna, který váží cca 18kg, sedačku která se pásá jen pásem z auta má od těch 15-ti kg. Syn je i dost vysoký (110cm).
Tak myslím, že pokud není syn nějak maličký, že pásat pásem z auta určitě můžeš.

láďa1
Kecalka 113 příspěvků 17.02.11 08:24

Ahoj,
máme to vše v jednom. Je od 9-36 kg.
Syn má asi 104cm, tak to zkusíme.
Díky moc :-)

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 17.02.11 08:27

Máte asi skupinu 1-2-3 tedy od 9 do 36kg.
Vnitřní pásy jsou pro 9-18kg. Tříbodovým z auta můžete pásat 15-36kg. Takže někde mezi 15-18kg by měl přejít na klasický pás z auta. Výšku i věk na to má, takže se řiďte váhou :wink:

EDIT aha už to čtu, má 15kg, oblečený bude mít i víc, tak to určitě můžete poutat pásem z auta. Jen to asi začne být náročnější vysvětlovat, aby nevyskakoval za jízdy :wink:

láďa1
Kecalka 113 příspěvků 17.02.11 08:41

To jsem fakt ráda, protože už jsme opravdu bojovali.Díky moc.

KRML
Ukecaná baba ;) 1885 příspěvků 17.02.11 09:23

Ahoj mi jsme to měli stejně a syn už byl celej nevrlej- pásy už ho táhly.Byl menší takže mi od 4 let máme pásy od auta a spokojenost na všech frontách :palec: a ani neutíkal :mrgreen: byl spokojenej že má pásy jako mami a tati!!

KRML
Ukecaná baba ;) 1885 příspěvků 17.02.11 09:24

Ladi- držím palce i ohledně metříků- at je vše OK :zed: :srdce: :kytka:

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 17.02.11 09:33

vnitřní pásy v sedačkách 9-36 se odstraňují v rozmezí 15-18 kg, ve chvíli kdy již pásy jsou krátké, nebo jsou pod úrovní ramen, dítěti musí být min. 2,5 roku

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 17.02.11 15:07

A ty do auta malýho nesvlíkáš?

nepřihl.karinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.11 17:06
Raduš.ka44 píše:
A ty do auta malýho nesvlíkáš?

Tak je to sice dotaz asi pro zakladatelku, ale já taky své děti v autě nesvlíkám. Teď v zimě, než se auto vyhřeje, to trvá min. 20min, takže by mi tam zmrzly. Když jsou navlečené, tak v autě ani netopím a když jo, tak jenom trošičku, aby se nezamlžovala skla a pak to zase vypínám.

láďa1
Kecalka 113 příspěvků 18.02.11 07:14

Ahoj,
tak už to máme nachystnané, takže dneska vyrážíme :-)
Sice máme auto v garáži, ale když si potřebuju jen sjet na nákup, nikam daleko, tak kluka nesvlíkám…stejně jako Karinka…teď v zimě. Ale to je věc názoru.

Jinak Katko děkuju :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >