Kdy přestat s kouřením?

Anonymní
3.5.20 12:41

Kdy prestat s kourenim

Zdravim damy,
S mym snoubencem se chceme zacit snazit o miminko. Vec se ma tak, ze ja jsem hrozny kurak a trvam na tom, ze predtim nez otehotnim musim uplne odvyknout kourit. Ted vsak vsude od znamych slysim ze lidskemu tela 3+ let nez se toho nikotinu uplne zbavi…
Proto se ptam jak dlouho bych podle vas mela byt bez cigaret nez se zacnem snazit. Vsem predem dekuji za odpoved.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22903
3.5.20 12:43

Přestaň hned a nepřemýšlej. A jo, trvá to dlouho. Záleží kolik let jsi kouřila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5775
3.5.20 12:45

Se svou inteligencí se o miminko prosím nepokoušejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33986
3.5.20 12:49
@Anonymní píše:
Zdravim damy,
S mym snoubencem se chceme zacit snazit o miminko. Vec se ma tak, ze ja jsem hrozny kurak a trvam na tom, ze predtim nez otehotnim musim uplne odvyknout kourit. Ted vsak vsude od znamych slysim ze lidskemu tela 3+ let nez se toho nikotinu uplne zbavi…
Proto se ptam jak dlouho bych podle vas mela byt bez cigaret nez se zacnem snazit. Vsem predem dekuji za odpoved.

Nevymejšlej kraviny. Kouřením sis poškodila plicní sklípky, cévy, možná sis zadělala na rakovinu… Ale sobě.

Miminu bude škodit hlavně to, co budeš vdechovat, až bude reálně v tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7029
3.5.20 13:02

Přestala jsem až v těhotenství. Šlo to lépe, protože člověku přecvakne, když si uvědomí, že v sobě nosí nového člověka, který je závislý na tom, co jíš a co dýcháš (tedy jsou případy, kdy to nepřecvakne ani v těhotenství, ale to už je jiný gang). Před těhotenstvím bych to nedokázala. A co se týče, jak dlouho se tělo čistí, to si můžeš vygooglit sama a nepotřebuješ rozumy známých. Už za pár dní a týdnů jsou patrné změny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 13:20

Moje mamka přestala kouřit až když jsem se narodila :nevim: a nijak mě to nepoznamenalo. Já také kouřím a přestala bych v momentě kdybych zjistila, že jsem v očekávání

• Citovat
  • Nahlásit
25380
3.5.20 13:35

Pokud chceš přestat, přestaň hned. Nedávej si žádná data a termíny. Prostě típni tu poslední a konec. Bude to težký

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11118
3.5.20 14:24

Přestala jsem cca ve 3.tt. Ještě jsem nevěděla, že jsem těhotná. Letos je tomu tři roky. Byla jsem silný kuřák, i víc jak krabičku denně a šlo to. Zpětně si myslím, že hodně udělaly hormony. Ale je pravda, že jsem v tom těhotenství strašně přibrala-30kg, z toho asi 10 za první trimestr a pořád to ne a ne shodit. Mezitím jsem byla těhotná podruhé a přibrala jen 9 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7029
3.5.20 14:33
@Anonymní píše:
Moje mamka přestala kouřit až když jsem se narodila :nevim: a nijak mě to nepoznamenalo. Já také kouřím a přestala bych v momentě kdybych zjistila, že jsem v očekávání

Tak kouřit celé těhotenství není OK, ani kdybys měla stokrát pocit, že ti to neublížilo. Je spousta studií o tom, jak moc se mají v břichu fajn děti kuřaček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 20:34

Co nejdřív je nejlepší. Pokud jsi silný kuřák můžeš zkusit poradnu na odvykání kouření. Jsou tam super, pokud jsi silný kuřák doporučuji lék Champix nekouřím 3 měsíce. Ano chuť mám ale to je vše. Sama bych to nezvládla.

• Citovat
  • Nahlásit
271
4.5.20 21:32

Myslím že paní se spíš ptala, za jak dlouho po skončení kouření se může začít snažit aby se tělo stihlo,, vyčistit"

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
4.5.20 21:36
@Anonymní píše:
Zdravim damy,

Kdy by to asi tak mohlo být nejlepší? Já bych řekla, že jediná správná odpověď je co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3307
4.5.20 21:42
@Anonymní píše:
Zdravim damy,

Podle me bys mela cekat tak dlouho, nez si budes jista, ze opravdu nekouris. Vajicka uz se ti nezlepsi, poskozujes si je porad dokud kouris a taky starnou sama. Cim pozdeji zacnes, tim mensi sance, ze otehotnis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat