Kdy přidat ovocný příkrm?

Anonymní
1.3.21 13:44

Kdy přidat ovocný prikrm?

Ahoj chtěla bych se zeptat. Malej už měsíc dostává zeleninové příkrmy k obědu. Dávám mu malou skleničku Hami, která má 125 g. Z této dávky sní tak 80g a následně dokojim. Prý po měsíci by už mohl dostat ovocný příkrm ke svačině. Ale nevim, zda mu ho mám dát, když ještě nesní celou dávku zeleninových příkrmů k obědu. Kdy jste dali ovocný prikrm miminku vy? Až když byl schopen sníst cely “oběd” nebo po měsíci i když snědl jen trochu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
956
1.3.21 13:47

At ochutnava, treba lzicku! nehledej v tom raketove inzenyrstvi :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 13:49

@llida :D díky za radu, pobavila si mě :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
14254
1.3.21 14:17

Začni tak jako jsi začala se zeleninou, ochutnávat po druzích a po 3 dnech klidně už celou skleničku. Já dávala ovoce odpoledne. Pak když jsem přidala i jogurt, tak jsem nechala ovoce na dopoledne a jogurt na odpoledne, ale taky podle situace, kde jsme byli, jestli doma, nebo venku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
1.3.21 14:21

Já dávala ovoce až naposledy asi po dvou měsících příkrmů - asi osmý mesic… Je to sladké a jinak by asi plival zeleninu a maso :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
1.3.21 14:44

Jen mu dej aspon ochutnat. Jdes na to postupne, abys odhalila potencialni alergeny, nejde tolik o mnozstvi.

Btw jak v Italii, tak ve Spanelsku, mi pediatra radila zacinat jablky, neni jediny spravny postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
2.3.21 08:38

Ja prikrmuju 6 tydnu…máme 7 mesicu..
cca po 3 tydnech jsem pridala k zelenine obcas maso nebo zloutek a zaroven i ovoce na svacinu..vcera jsem zkusila pridat k ovoci uz i bily jogurt..taky jsem to zezacatku procitala a hrotila, ze se musime dostat na plnou davku, ale kdyz vidim, ze malá sni trochu a staci ji to, tak ji pak dokojim a neresim..nekdy sní víc, nekdy skoro nic..znamá mi o vikendu rikala, ze kojila skoro plne do roka, protoze dcera nechtela prikrmy a snedla kazdej den max 2 lzicky od vseho.ted je ji 14 let, je zdrava a sni vse :D takze-hlavne to nehrotit a neridit se podle tabulek a pediatru, ale podle sebe a ditete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 09:27

Všem moc děkuji, asi jsem to fakt moc hrotila. Nemám s tím ještě zkušenosti tak se ptám na každou blbinku. U druhého už budu vědět víc :palec: :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat