Příkrmy a jedlíci

28.2.21 13:19

Příkrmy a jedlíci

Hezký den, maminky
Ať jsem hledala, jak jsem hledala, tak jsem nikde nenašla odpověď a tak se ptám Vás, zkušených.

Začali jsme s příkrmem. Synovi je týden 5 měsíců a moje otázka zní: KOLIK toho může sníst?

Malej by mi klidně snědl celou kapsičku na jedno brdo :nevim:

Všude čtu opačný problém a tak jsem netušila, ze by to mohlo mít takový spád, ačkoliv je to pěkný stravnik už od narození.

Je stále plně kojeny a nerada bych s tím přestala. Ale dnes je to čtvrtý den, co dáváme batátový prikrm a malej se muže utlouct a neustále se ho dožaduje.

Poradíte, prosím?

Nemůžu ho precpat? Vi sám, kdy má dost? Bojím se koliky, zácpy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5245
28.2.21 14:24

@Majda24092020 synovi je příští týden 5.měsíců. Sní celou skleničku nebo dost domácího. Když se přejí, tak se max :poblion: Prdy a kolika souvisí víc s hltáním atd. Jeho sourozenci jedli že začátku po pár lžičkách, on doslova žere :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.2.21 15:50

@Samina007 fakt? Takže se toho nemám bát a denně mu tu jednu kapsicku proste rozdělit? Kdybych věděla, ze mu to bude takhle smakovat, udělal bych domácí, ale říkala jsem si, ze na ty dvě lžičky denně to nemá cenu a ono ejhle :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5245
28.2.21 16:02

@Majda24092020 vůbec se neboj, on si řekne, když nebude chtít. A když mu pak něco nebude chutnat, doporučuji trochu naředit mlékem i mateřským. U syna je nejoblíbenější dýně nebo hrášek. Z ovoce švestky, těch by se ujedl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
28.2.21 16:03

Ahojky. Můj syn má sedm měsíců, příkrmy dávám od jeho čtyř a půl měsíce, málo z kojení přibiral a stejný „problém“ 😄 všude jsem četla, že to dítě prska, plive, nechce atd a malej hned snědl nějakých 60g, na kterých jsme začínali a když jsem jako odkládala skleničku, tak řev. Prostě, že chce ještě. A trvá to do teď. E jsem ráda, protože lepší než kdyby jist nechtěl. Já dávám k obědu, my už máme masozeleninu, 150-200g. Odpolední ovocná svačinka tu dávám 100-150, většinou do toho strouham sušenky vhodné od šesti měsíců, třeba jednu větší, dvě menší. Radila mi doktorka. A kaše před spaním podle návodu, zatím všechny, co jsem zkusila, jsou z 150ml vody, takže 150g. Mezitím kojím. Ráno kojení, nebo dvě, podle toho, jak vstává, pak oběd, zase kojení, pak svačina, kojení a kaše. Všechno rozestupy 2-3 hodiny, nám to vyhovuje. Pribira hezky, ani málo, ani moc. V osmi měsících dám místo odpoledního kojení Bílý jogurt. Kojit chci ještě nějakou dobu. Máme to kojení, jídlo, kojení, jídlo a tak dále. A porce, jak jsem psala. Teď už jsme ve stavu, že pije, což byl problem, takže ten řev, že skončilo jídlo a chce ještě zakamufluju tím, že mu dám láhev s vodou nebo čajem :D neco vypije, už celkem dost a ještě sis tou lahvičku hraje, takže zapomene, že by byl rád Otesanek. Snědl mi ty skleničky totiž klidně dvě. Já vařím, a vážím si vždy porce jak jsem psala. Hezký den :andel:

Příspěvek upraven 28.02.21 v 22:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.2.21 17:25

@September88 Ježíš, přesně takhle jsem si představovala odpověď, moc mi to pomohlo! Moc dekuju! Už jsem tedy klidnější. :D :palec: :palec: A ještě se zeptám, pijete z čeho? Syn mi odmítá dudlíky i lahvičky se savičkou, tak jestli náhodou nemáte i tento problém stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
28.2.21 18:15
@Majda24092020 píše:
@September88 Ježíš, přesně takhle jsem si představovala odpověď, moc mi to pomohlo! Moc dekuju! Už jsem tedy klidnější. :D :palec: :palec: A ještě se zeptám, pijete z čeho? Syn mi odmítá dudlíky i lahvičky se savičkou, tak jestli náhodou nemáte i tento problém stejný.

Máme :mrgreen: teda měli jsme. Během dvou měsíců skoro jsem zkusila koupit čtyři různé lahvičky, respektive se čtyřmi různými savickami, ala dudlík atd. Nic. Se vším si akorát chtěl hrát, hlodat to téma jeho holýma dasničkama a když z toho asi omylem něco teklo, tak to spíš ne prsklal, ale teklo mu to z pusy ven. Dostala jsem do něj tak dvacet ml, max padesát. No a zkusila jsem ten první hrneček z Ikei, co má mikro dírky, teče to z něj samo a najednou skok a nic neteče z pusy, všechno polkne, dobře mu přilne k puse a jak to miniaturne teče samo, tak jen polyká a vypije mi najednou po obědě i 130 ml jako nic. Takže po koupi např lahvičky se savičkou, která imituje prso mi vše vyřešil hrneček z ikei za 50 Kč. Myslela jsem, že mu právě ten bude téct všude kolem, ale paradox no :D takže já mám doma evidentně otesanka, co vypije jen to, co mu do pusy samo nateče a žádná snaha sat jako to umí u prsa fakt není :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4594
28.2.21 21:47
@September88 píše:
Ahojky. Můj syn má sedm měsíců, příkrmy dávám od jeho a půl měsíce, málo z kojení přibiral a stejný „problém“ 😄 všude jsem četla, že to dítě prska, plive, nechce atd a malej hned snědl nějakých 60g, na kterých jsme začínali a když jsem jako odkládala skleničku, tak řev. Prostě, že chce ještě. A trvá to do teď. E jsem ráda, protože lepší než kdyby jist nechtěl. Já dávám k obědu, my už máme masozeleninu, 150-200g. Odpolední ovocná svačinka tu dávám 100-150, většinou do toho strouham sušenky vhodné od šesti měsíců, třeba jednu větší, dvě menší. Radila mi doktorka. A kaše před spaním podle návodu, zatím všechny, co jsem zkusila, jsou z 150ml vody, takže 150g. Mezitím kojím. Ráno kojení, nebo dvě, podle toho, jak vstává, pak oběd, zase kojení, pak svačina, kojení a kaše. Všechno rozestupy 2-3 hodiny, nám to vyhovuje. Pribira hezky, ani málo, ani moc. V osmi měsících dám místo odpoledního kojení Bílý jogurt. Kojit chci ještě nějakou dobu. Máme to kojení, jídlo, kojení, jídlo a tak dále. A porce, jak jsem psala. Teď už jsme ve stavu, že pije, což byl problem, takže ten řev, že skončilo jídlo a chce ještě zakamufluju tím, že mu dám láhev s vodou nebo čajem :D neco vypije, už celkem dost a ještě sis tou lahvičku hraje, takže zapomene, že by byl rád Otesanek. Snědl mi ty skleničky totiž klidně dvě. Já vařím, a vážím si vždy porce jak jsem psala. Hezký den :andel:

Klukovi prikrmy asi od pul roku, klasika do papinaku brambora, kousek kureciho a mrkev, nic jineho pak namixovat a kluk se mohl utlouci, ja teda nic nemerila, vzdy vse snedl :nevim: odpolko jogurt, pribinak ovocna presnidavka neco z toho, taky to byl otesanek co nic neplival..taky je z nej poradny ramenaty chlap, a chutna mu porad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
28.2.21 22:17
@lilith1 píše:
Klukovi prikrmy asi od pul roku, klasika do papinaku brambora, kousek kureciho a mrkev, nic jineho pak namixovat a kluk se mohl utlouci, ja teda nic nemerila, vzdy vse snedl :nevim: odpolko jogurt, pribinak ovocna presnidavka neco z toho, taky to byl otesanek co nic neplival..taky je z nej poradny ramenaty chlap, a chutna mu porad
Četla jsem a doktorka také říkala, že pribinak, lipanek, tvaroh apod se smí až od jednoho roku nejdříve, nejdříve se prý dává a to od osmého měsíce bílý jogurt, ideálně typu hollandia či activia. ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.3.21 11:22

@September88 jste skvělá, moc vám dekuju. Zároveň se tu smeju, ani nevíte, jak vám rozumím. Já říkám, ze malej potřebuje pečený holuby do huby, takže hrnecek z Ikei bude pro nás taky ideální. :lol: Lahvičky máme taky čtyři a nic a zrovna jsem tu, co imituje prso, chtela objednat. Takže prdlacku a jdu pro hrnecek z Ikei.
To říkám, tady se člověk dozví více, než z teorií v knížkách. :srdce: Tak ještě moc díky! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
1.3.21 20:38
@Majda24092020 píše:
@September88 jste skvělá, moc vám dekuju. Zároveň se tu smeju, ani nevíte, jak vám rozumím. Já říkám, ze malej potřebuje pečený holuby do huby, takže hrnecek z Ikei bude pro nás taky ideální. :lol: Lahvičky máme taky čtyři a nic a zrovna jsem tu, co imituje prso, chtela objednat. Takže prdlacku a jdu pro hrnecek z Ikei.
To říkám, tady se člověk dozví více, než z teorií v knížkách. :srdce: Tak ještě moc díky! :kytka:

Není vůbec zač :kytka: :mavam: PS knížky jsem přečetla tři a stejně googlim zkušenosti na netu a v diskusích, no jo, první dítě :nevim: :lol: snad vám taky hrneček bude víc vyhovovat :) preju fajn den! 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat