Kdy školní dítko "vyroste"?

Anonymní
30.4.17 21:18

Kdy školní dítko "vyroste"?

Vím, že je to individuální a taky ta hranice, kdy se školní dítě změní z dítěte dětského do dítěte dospěláčtějšího( ale ještě ne puberťáka) bývá tak cca kdy?

šestileté dítě chce poslouchat pohádky v autě, jít s vámi nakupovat, jít s vámi kamkoli, pořád se vás na něco ptá, říká co by chtělo, loudí sladkosti, tajně chodí do spíže na bombony, miluje večerníčky pořád dokola, neustále vám chce pomáhat, být ve vaší blízkosti… známe, prostě dětičky tetelící se kolem vás, v šesti letech navíc už šikovné, že leccos s nimi můžete dělat, může i samo vařit. Začíná občas i držkovat, ale pořád vás prosí jestli nepůjdete na hřiště, že chce koloběžku, zpívá si nahlas, atd…

chtěla jsem se zeptat, v kolika letech se to u školního dítěte zlomí a přestává být takhle dětským a máma je spíš jen ta vedla, kdy začne mít svůj svět, bude chtít být na vás trošku více nezávislé, nebude už se potřebovat ptát na proč, nebude s vámi chtít chodit nakupovat a pořád být okolo vás… zvládne být samo doma, samo se učit, prostě trošku ten dospělej, ale ještě ne puberťák..:) a na pubertu se máme připravit kdy? :) díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26531
30.4.17 21:55

Proč je to anonymně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
30.4.17 22:06

To je individuální. Řekla bych tak 9-10 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12234
30.4.17 22:06
@Anonymní píše:
Vím, že je to individuální a taky ta hranice, kdy se školní dítě změní z dítěte dětského do dítěte dospěláčtějšího( ale ještě ne puberťáka) bývá tak cca kdy?

šestileté dítě chce poslouchat pohádky v autě, jít s vámi nakupovat, jít s vámi kamkoli, pořád se vás na něco ptá, říká co by chtělo, loudí sladkosti, tajně chodí do spíže na bombony, miluje večerníčky pořád dokola, neustále vám chce pomáhat, být ve vaší blízkosti… známe, prostě dětičky tetelící se kolem vás, v šesti letech navíc už šikovné, že leccos s nimi můžete dělat, může i samo vařit. Začíná občas i držkovat, ale pořád vás prosí jestli nepůjdete na hřiště, že chce koloběžku, zpívá si nahlas, atd…

chtěla jsem se zeptat, v kolika letech se to u školního dítěte zlomí a přestává být takhle dětským a máma je spíš jen ta vedla, kdy začne mít svůj svět, bude chtít být na vás trošku více nezávislé, nebude už se potřebovat ptát na proč, nebude s vámi chtít chodit nakupovat a pořád být okolo vás… zvládne být samo doma, samo se učit, prostě trošku ten dospělej, ale ještě ne puberťák..:) a na pubertu se máme připravit kdy? :) díky :kytka:

a to se na to, až vyroste, těšíš nebo se toho bojíš? Mně to přijde krásné, mít tak kontaktní a milé dítko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13670
30.4.17 22:09

Řekla bych, že ten milník, kdy dítě si chce stále občas hrát, ale už i být dospělý je kolem 10 - 11 let, ale je to strašně individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47779
30.4.17 22:15

Nase holka od pulky prvni tridy se spoluzackou resi, kdy bude potrebovat podprsenku. Ale to je zatim usmevne v jednu chvili se chova, jak dite, ccc strestene dite a za par minut mluvi jak slecna, ze to aj brada spadne, kde ty moudra bere (hodne cte) a zachvilku se zacne valet smichy po zemi to se zas projevi, jak pubertacka. A takhle se to prubezne strida, ted je ve druhe tride, bude mit na podzim 9r, skolkarka nam hodne kopiruje sestru, takze tam asi nepozname prirozene, jak se meni pred ocima. A ja delam asistenta v prvni tride i tam vidim rozdil nektere dite je fakt jeste male dite a vedle sedi uz takovy Smoula, jeste chce byt dite, ale uz se to strida, jako u moji dcery. Nektere dite je takove detske klidne jeste po 10r.to asi dela i vychova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22862
30.4.17 22:16

Je to dle dítěte, ale dle mě tohle období co píšeš neexistuje a z dítěte jsou rovnou do puberťáka, otázka je jestli to bude ještě snesitelný puberťák nebo už nesnesitelný. Ve škole se bere hranice 7 třída. V 6. děti v 7. děs běs než se s tou pubertou trošku poperou a zjistí, že ta škola nezmizla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12780
30.4.17 22:17

U mě se to zlomilo když mi bylo 13-14 :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5921
30.4.17 22:34

Já třeba můžu porovnávat.. Můj kluk běl v prosnci 8 let je přesně co popisuješ- trochu mín, ale taky pořád ještě je takový, že se rád tulí, pohádky, je vidět, že je ještě rád s náma, že ho to baví…
No a máme od švagrové brantrance- o půl roku starší, a tam to je vidět ten rozdíl.. On hraje fotbal, takže i prostředí, už velký fotbalista nosí se a co mi švagrová říkala tak o d 6let nemá dítě- tak to řekla.. že už nestojí o to, aby něco s maminkou, že prostě jenom kluci, s doma tak nějaké deskové hry a nebo tak, že vůbec už nechce nic..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
30.4.17 22:57

Můj osmiletý je cca v tom přerodu. Něco zvládá už dlouho, sám doma byl poprvé v 5 letech. Něco až teď. Přijde domů ze školy, zavře se v pokojíčku a vyžene ho až hlad. Tulit se už moc nechce, občas si ho ulovim, ale jinak už jen čekám, kdy mi řekne, že je to trapný :lol:
Ale je to I povahou, je introvert a je to takový pravidel poslušný typ, takže od začátku si dělá úkoly sám, i mu vadí, když mu to kontrolují. Mladší bude v tomhle asi jiná liga.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 23:37

Náš 11 letý skočil v páté třídě rovnou do puberty. Zatím je však ta jeho puberta úsměvná a zábavná, ovšem pusu před školou zásadně odmítá už několik let. Doma večer ale vyžaduje jak pusu, tak pomazlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1848
1.5.17 10:29

No dcera má 9,5 a chová se pořád jako dítě a hlavně žárlí na brášku ten má 2 roky a co má on tak ona chce taky, jestli je to bombony, jogurt nebo něco jiného tak to musím kupovat 2× jinak by byl doma kravál. Aby jste si nemysleli že jí nic nekoupím, já jen že každému kupuji přiměřeně jejich věku, ale to nejde. Doufám že brzy jí to přejde a bude se chovat jako rozumná holka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
1.5.17 13:26

Mam dite temer osmilete a je to jeste dite. Starsi dite je dvanactilete a uz je bliz dospelemu. Ten prechod jsem zacala vnimat v dobe, kdy jsme resili, jestli zustane ve skole, nebo pujde na gymnazium. Zhruba v te dobe jsem si uvedomila, ze uz neni dite, ze zvladne veci, ze kterych mam strach ja, kdyz se na ni koukam jako na dite a dokaze o vecech rozhodovat jinak, ze chape, ze jeji budoucnost je jen jeji, rekla bych, ze k prerodu doslo zhruba v jejich jedenacti letech.
U mladsi dcery tuto situaci cekam lehce driv, ma ve starsi dceri vzor a postupne kroky k tomu stavu dela o malicko driv…
Rekla bych bohuzel, chtela bych mi porad dve male deti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1304
1.5.17 18:50

Mam to s malym presne jako zakladatelka, uplne ten popis na nej sedi…musim rict, ze me tenhle vek strasne bavi, porad je jeste roztomile detskej a pritom uz tak samostatnej…chjo, chtela bych na par let zastavit cas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama