Po viróze nechce jíst, 6 let

126
27.4.17 10:23

Po viróze nechce jíst, 6 let

Ahoj holky, tak nevím, jak řešit. Syn, 6 let měl nějakou virózu (bolest břicha, v krku, jeden den zvracení, průjem a zvýšená teplota). Vypuklo mu to v sobotu a od té doby nejí..první dny jsem neřešila, nechutenství v nemoci, ale teď už mi to příjde divné :think: TO od soboty nemá vůbec hlad??? Zvracel jen ten jeden den, průjem ještě má, ale z čeho by taky měl pevnou stolici, když nic nejí…pije čaj, ale taky žádná sláva, tak litr a půl, dva za den. Když se ho na jídlo zeptám, nechce…s donucením třeba čtvrt rohlíku se šunkou, pár těstovin…no děs. Myslíte, že se rozjí? A pořád ho bolí v krku a břicho :roll: Dle mudr. žádný větší nález. Tak kdy se to spraví??? Měly jste některá u děti podobně? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3154
27.4.17 10:41

Já bych ho nenutila jíst pevnou stravu. Nabídly bych třeba bramborovou kasi, hovězí vývar s pomackanou mrkví, namackany banan, příkrm ze sklenicky, případně bych koupila nutridrink a dávala po malych lžičkách. Já třeba po chřipce jedla první týden vysloveně že jsem věděla, že musím, a to jsem dospěla, dítě si to takhle nezduvodni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
27.4.17 10:55

Jeho střeva nejsou ok. Pokud má průjem, nemá dobrou střevní mikroflóru a s něčím bojuje. Průjem není rozhodně způsobený tím, že nic nejí. To by prostě nechodil na velkou vůbec. Nechuť k jídlu je pochopitelná. Rozhodně pořiď nějaké laktobacilky nebo něco na střevní mikroflóru a jídlo mu nenuť. Třeba kup nějaké přesnídávky jestli jí a k tomu piškoty a ten slazený čaj, ať má nějakou enrgi a dost tekutin. :hug: :hug: :hug: chudineček, ať je brzy zdráv.

• Citovat
  • Upravit
2042
27.4.17 11:23

Chudáček. Průjem nebude z toho, te nic nejí. To by nechodil na wc. Určitě má v sobě ještě nějaký bacil. Koupila bych nějaká probiotika, nebo lépe Enterol- ten je účinější na průjem, než bežná probiotika. Nechala ho jíst jen v mmntě, kdy má opravdu chuť, i kdyby to měly být 3 těstoviny a 2 kousnutí do scuhého rohlíku. Pitný si myslím má dobrý. POkud by se mi nezdál, šla bych ještě zítra znova k MUDR.( na stěr, krve,…)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
27.4.17 11:29

Ma laborator na krev a moc, ster ne…doma mam laktobacilky i Enterol. Akorat kapsle nepolkne, ani ten prasek v jidle, caji…tak jsme dali alespon ty mensi (laktobacilky)…s jidlem teda jeste vyckame.., snad se to brzy srovna :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
27.4.17 11:34
@natyen píše:
Ma laborator na krev a moc, ster ne…doma mam laktobacilky i Enterol. Akorat kapsle nepolkne, ani ten prasek v jidle, caji…tak jsme dali alespon ty mensi (laktobacilky)…s jidlem teda jeste vyckame.., snad se to brzy srovna :nevim:

Zrovna ten enterol zabírá takřka okamžitě a moc by mu pomohl.

• Citovat
  • Upravit
126
27.4.17 11:41

@kdochcekam zkusila bych mu to dat, ale kdyz uz jsme dali ty laktobacilky? Asi to neni dobre michat…a te bolesti v krku se taky nemuzeme zbavit. Mel neoangin pro deti, tantum verde cucaci, ale po jedne pastilce uz to nechtel a ted jsme u sirupu junior-angin…jestli se to prodluzuje i tim stridanim leku :nevim: mudr poradne nic nerekne, nedoporuci :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2042
27.4.17 12:03
@natyen píše:
@kdochcekam zkusila bych mu to dat, ale kdyz uz jsme dali ty laktobacilky? Asi to neni dobre michat…a te bolesti v krku se taky nemuzeme zbavit. Mel neoangin pro deti, tantum verde cucaci, ale po jedne pastilce uz to nechtel a ted jsme u sirupu junior-angin…jestli se to prodluzuje i tim stridanim leku :nevim: mudr poradne nic nerekne, nedoporuci :roll:

A horečku nemá? Ona bolest břicha průjem/zvracení může být i při angíně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
27.4.17 12:22

Nema…mel jen zvysenou prvni den, dva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
27.4.17 12:22

Dcera (6 let) měla to samé před 14 dny, trvalo ji týden než začala pořádně jíst. Dokázala žmoulat 1/4 rohlíku půl hodiny, navíc málo pila. Taky jsme ze začátku dávali obyč laktobacily, ale bez úspěchu. Pak dostala 3 dny Enterol a bylo líp. Vysypaný na lžičce nechtěla ale s plnou pusou vody to zvládla spolknout celé. A taky dostala smectu, jak ji samotné bylo špatně a chtěla ulevit tak ani neprotestovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
27.4.17 12:56
@natyen píše:
@kdochcekam zkusila bych mu to dat, ale kdyz uz jsme dali ty laktobacilky? Asi to neni dobre michat…a te bolesti v krku se taky nemuzeme zbavit. Mel neoangin pro deti, tantum verde cucaci, ale po jedne pastilce uz to nechtel a ted jsme u sirupu junior-angin…jestli se to prodluzuje i tim stridanim leku :nevim: mudr poradne nic nerekne, nedoporuci :roll:

Mudr popros, ať ti napíše Pamycon. Ten když nakapeš do nosu, tak zateče do krku a léčí i krk. mě vždy pomohl. Tydle cucací pastylky jsou k ničemu. Možná leda tak nějaké ty vincentkové. Ale mě z nich bývá spíš blbě, ne by mi na krk pomohly. Ty laktabacílky může užívat i běžně jako doplněk stravy. tak stačí nějaká časová prodleva a dej třeba po třech hodinách ten enterol. Pamycon když zítra vyzvedneš a začneš kapat, tak v neděli bude krk ok. Ale chce to zaklonit a nechat zatéct až do toho krčku.

• Citovat
  • Upravit
Verun83
27.4.17 13:41

Na bolest v krku mazu tymianovy krem a na to bud olej z 31 bylin, nebo olej z jedle sibirske. Oboje od Justu. Zabira to skvele.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama