Třídní schůzky a odpor tam jít

26.4.17 20:28

třídní schůzky a odpor tam jít

Zdravím,
mám totaz ohledně učitelky. Syn je v 6tř. Do 5 žádný problém, sem tam stížnost na nepozornost(večně čučel z okna). Jinak ho měly učitelky rády, žádnej vyčůránek, jak ostatní. Najednou změna nová třídní a nějak si nesedli. 6třída dělaj čurbes hází po sobě, kopou se(puberťáci) a úča vlítne do třídy chytne vždy chudáka, kterej se už jen brání a schytá to! Nezeptá se kdo si začal!! Většinou náš!!
Jde mi o to, že poslední třídní schůzky mě před všema začala poučovat o chování a nedbalosti v učení vyloženě před všemi zůčastněnými. No můžu říct, že jsem cítila gumu v nohou, horkost v obličeji :oops: :oops: a pocit, že zajíždím pod stůl. Navíc ty pohledy, všeci na mě hledí. :roll:
Zajímalo by mě, jestli si to může vůbec dovolit?? Neřeší se tohle bokem a soukromě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2462
26.4.17 20:32

Pokud nejsi spokojená s tím, jak se řeší výchovné problémy a máš pocit, že se to neřeší nestranně, tak vyhledej výchovnou poradkyni na vaší škole, domluv si s ní schůzku a pozvěte i paní třídní učitelku a vše řešte.
Teoreticky by třídní učitelka neměla řešit výchovné ani učební problémy či situace před ostatními rodiči - na to jsou většinou osobní konzultace, kde se vše probírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1781
26.4.17 20:33

Problém s paní učitelkou, se kterou jsme si nesedly jsem vyřešila tak, že na třídní schůzky chodí tatínek :mrgreen: Dítko se najednou „zázračně“ zlepšilo. Ostatně i v PPP doporučili, že je lepší, když na schůzku chodí chlap, učitelka je pak milejší :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5700
26.4.17 20:33

@Evička.ok není to standartní, určitě to není etické ani vhodné. Nešla bych tam. Neexistuje povinnost jít na KAZDOU třídní schůzku nebo konzultační hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3262
26.4.17 20:34

Pokud učitelka sděluje informace o chování a prospěchu žáků veřejně před všemi ostatními, je to silně neprofesionální jednání. Jinak se k tomu nedá nic moc říct, protože neznáme verzi druhé strany. Pokud je ve třídě konflikt, tak by ho učitelka měla vyřešit, zjistit, o co šlo, kdo si začal apod. a až potom udílet sankce a tresty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 20:34

Od toho jsou přeci konzultační hodiny, na třidnich zchůzkách se řeší obecné problémy a informace.
Ale co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 20:45

No bylo mi to divné, u druhého dítěte se řešili problémy typu: stalo se nám, že někteří žáci bla bla. Nikdy nic konkrétně.
Abych teda nekřivdila učitelce, tak známky nehlásila před všema, jen všeobecně to kolem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 20:47

Rekni, ze v terminu tridnich schuzek se nemuzes dostavit a vyzadej si konzultaci v jiny den. Doma si v klidu promysli, co ji chces rict a neboj se ji. Ucitelky jsou taky jen lidi. Ona ti rekne svuj pohled, ty jeji a treba se nakonec shodnete. Poslat tatinka taky neni spatny napad. Nevim, jak ostatni, ale ja jako ucitelka jsem rada, kdyz si rodic prijde (v klidu a ve slusnosti) ujasnit to, co potrebuje. Vetsinou reseni najdeme. Drzim palce a komunikaci s ucitelkou celkove se urcite nevyhybej ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26159
26.4.17 21:02
@Evička.ok píše:
Zdravím,
mám totaz ohledně učitelky. Syn je v 6tř. Do 5 žádný problém, sem tam stížnost na nepozornost(večně čučel z okna). Jinak ho měly učitelky rády, žádnej vyčůránek, jak ostatní. Najednou změna nová třídní a nějak si nesedli. 6třída dělaj čurbes hází po sobě, kopou se(puberťáci) a úča vlítne do třídy chytne vždy chudáka, kterej se už jen brání a schytá to! Nezeptá se kdo si začal!! Většinou náš!!
Jde mi o to, že poslední třídní schůzky mě před všema začala poučovat o chování a nedbalosti v učení vyloženě před všemi zůčastněnými. No můžu říct, že jsem cítila gumu v nohou, horkost v obličeji :oops: :oops: a pocit, že zajíždím pod stůl. Navíc ty pohledy, všeci na mě hledí. :roll:
Zajímalo by mě, jestli si to může vůbec dovolit?? Neřeší se tohle bokem a soukromě?

A proč je ten chudák většinou ten váš???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 21:03

Přemýšlela jsem, že jí napíšu před schůzkama sms a poprosím ji o diskrétnost před ostatníma.

Já totiž vidím, že s ním mlátí puberta a dělá věci za které bych mu nejradši naliskala. Je to většinou blbnutí, hází si míčkem, válí se po zemi…předvádí se jak cvičená opice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 21:09

@Evička.ok Mne pripada, ze se bojis te prime komunikace s ni. Normalne se s ni sejdi a rekni ji to do oci, ze ti neni prijemne, kdyz resi chovani tveho syna pred ostatnimi rodici. Chapu, ze to neni prijemne, kdyz vis, ze nemas doma svatouska, ale i toto ji normalne rekni, ze vis jaky je a najdete nejake reseni, co na nej muze zafungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 21:18

Tak chudák…protože vím od jiného žáka, že nebývá iniciatorem on, ale ostatní. A boužel to schytá. Dřív chodil i modrej, ale je chlap a TÁTA chlap… Takže si teď nenechá nic líbit a oplácí…no tohle tu ale nechci řešit. Jde o mě nemám ráda ty situace…všeci čučí a já rudnu a pomalu koktám…Prostě si připadám jak v reklamě na půjčku…jak bankovnice peskuje klienta a z něho je rázem malé dítě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 21:19

U nás třídní schůzky probíhají v kabinetě, takže se vše řeší soukromě. Někdy je na začátku společná schůzka, pokud se řeší provozní věci. řekla ybch jí to narovinu, že si nepřeju, aby to řešila před rodiči veřejně a pokud má nějaké výtky, tak ať to řeší soukromě, protože je to záležitost vás jako rodičů a ne cizích rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 21:31

Mám dvě děti a u staršího (za celou základku) se nestalo, že by učitelka jmenovala nějakýho žáka a pustila se do rodiče. Stávalo se jen, že upozornila některé maminky, aby se dostavily po skončení u ní v kabinetě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
27.4.17 08:50

Zkusila bych to řešit ze začátku po dobrém. Domluvit si s učitelkou schůzku, probrat, dát najevo, že ti to není fuk a společně domluvit nějaká řešení. A domluvit se, aby ti to říkala soukromě (třeba dát vědět mailem?). Na druhou stranu ty děti fakt dávají učitelům zabrat (a pak si doma stěžují, jak je učitel zlý a nespravedlivý :) ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama