Kdy začít brát utrogestan

195
30.8.20 12:24

Kdy začít brát utrogestan

Ahoj :)
Obracím se na vás s radou.
Na podporu ovulace mi doktorka předepsala brat od 17. dne od menstruace utrogestan.
Ma otázka se týká toho od kdy to mam začít počítat, protože prvni 3 dny vzdy mam jen slaboulinké špinění a až potom se to rozjede. :think:
Děkuji za případné rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17068
30.8.20 12:38

Menzes se počítá ode dne, kdy se spustí krvácení. Špinění se nepočítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7850
30.8.20 13:43

@lucinka84v na podporu ovulace Utrogestan opravdu neni. Musi se nasadit az po ovulaci, jinak ji blokuje a k ovulaci nedojde.. Takze bud jsi dostala spatne informace nebo jsi to spatne pochopila :nevim:

1.dc je az kdyz krvacis jasnou krvi, spineni pred se nepocita ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51111
30.8.20 13:55

1.DC je jasná krev do 17 hodin (někde mají hranice nastavenou jinak, ale prostě když se rozkrvácíš v deset večer, je 1.DC až ten další).
Utrogestan není na podporu ovulace, je to progesteron, hormon druhé, poovulační fáze cyklu, kterou může podpořit (mimojiné pomoct na to třídenní špinění před MS). Ale neměl by se brát před ovulací, takže pokud máš dlouhé cykly, může být naopak plošně nasazený 17.DC kontraproduktivní. přímo na podporu ovulace je jiný typ léků a berou se na začátku cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
30.8.20 14:25

Mně byl Utr. Předepsan v tehotenstvi kvůli spineni. Nevíte někdo do kdy se má brát? Jsem v 10tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51111
30.8.20 14:34

Konzultovala bych s lékařem. Někdo vysazuje kolem 8.-9.tt, někdo minimálně do 12.tt. Taky jestli to bylo jednorázové zašpinění nebo dlouhodobější a silnější problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.8.20 18:57

@Sarlotak max do 14tt ja ho brala do 12tt dalsi uz mi dr nepredepsal, on bude vedet do kdy ti ho dat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
30.8.20 19:00
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie