Kdy zpet do prace?

131
4.1.06 17:13

Kdy zpet do prace?

Ahoj maminy,

zajimalo by me, kdy planujete vratit ze zpet do prace /puvodni ci nove/ - myslim v kolika mesicich ditete?

Jsem VS, 33 l., mela jsem vybornou praci za vyborny peniz, ale nedovedu si predstavit vracet se do prace drive, nez bude mit mimisek aspon 3 r. , navic bychom chteli druhe. Tudiz nechci vymenit mimiska za karieru.
Zn. nejsem staromodni :-) ??

Zda se mi, ze jsem jedna z mala, nebo se mylim? Doufam, ze ano.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
4.1.06 17:24

Lucys, je mi 24 a pokud to jen půjde, do práce nechci dřívjak po těch 3 letech, mezi 3 a 4 možná na částečnej, holka je zatim silnej závislák a pak podle situace možná částečnej, záleží na bydlišti, zatim tu nemáme ani školku a možnost práce.
Divná nejsi:) Záleží holt na možnostech a okolnostech každé z nás
Gabča a Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
4.1.06 17:26

Ahoj.

Taky jsem VŠ, 30 l., zajímavá práce, i když o platu pomlčím (nic moc), ale spousta lidí je na tom hůř. Staromódní určitě nejsi.
Plánujeme Radimkovi pořídit sourozence a také bych nerada do práce dřív než ve 3 letech dítěte. Takže jak tak počítám, bude to minimálně pětiletá "pracovní " pauza. Práce mi neuteče, při současném věku odchodu do důchodu (dožiju se ho vůbec?) si jí užiju víc než dost. Zato by mi bylo líto přijít o každý krásný okamžik s Radimkem, popř. dalším mimískem.
To ovšem neznamená, že odsuzuju mamči, které jdou do práce dřív, ať už jsou důvody jakékoliv (výborná práce, kontakt s pokrokem vývoje, finanční důvody…).

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
4.1.06 17:35

Ahoj Lucys,
taky mi ta otazka stale vrta hlavou. Jsem taky VS, 31 let a ten slusny peniz mi casem bude taky chybet. Ale v praci ode mne automaticky ocekavali, ze tam budu travit vic nez 8h denne. Takze nevim, kdy bych byla ochotna do toho blazince jit zpet a branit sva prava (vetsinou se nedodrzuji zakazy prescasů). Zatim jsem ohlasila trvani rodicovske dovolene do 2 let ditete, s tim, ze to bud prodlouzim nebo ne a dohodnu se na castecnym uvazku. S sefovou jsem se zatim volne domluvila, ze bych ji dala vedet, kdy bych mohla najit cas na nejakou praci a oni by mi nasli nejakou cinnost v ramci naseho oddeleni,ktera by se pripadne dala delat doma nebo pri minimalnim dochazeni do prace. Ale jednoduche to vubec nebude, jelikoz jsem pracovala v bance a odtamtud se nesmi vynaset zadne informace. Ja si jeste navic dodelavam jistou certifikaci, jejiz priprava mi zabira dost casu, takze musim zvazit jestli napr. od 1 roku ditete ten cas na dalsi praci budu mit…
A musim taky dodat, ze jsem doma spokojena a tu praci bych brala jen jako „udrzovani si“ kvalifikace a privydelek. Takze na plny uvazek bych nesla do 2 let ditete, ale premyslim i o tom, ze bychom naplanovali jeste sourozence. Treba by to bylo lepsi nez se na rok vratit do prace a pak zase odejit.
Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19587
4.1.06 17:40

JEE, tak tohle je presne tema pro me. Pred chvili jsem totiz s hruzou zjistila, ze muj skvely plan - mit ted druhe dite- je prinejmensim ohrozen.
Prave jsem totiz zjistila, ze k dokonceni meho vzdelani a ziskani licence mi chybi presne 11 mesicu (ze 60) vcetne nejakych odbornych praxi a to vse musim stihnout do 1.4.2009. Jinak mi propada atestace a nastava kolecko zbytecnych opakovani, sroceni a problemu. No, jsem proste nadsena. Skoda, ze to jeste nikdo „nevedel“, kdyz jsem se rozhodla poridit si miminko, mozna bych jeste chvili pockala a usetrila si podobne problemy. Podotykam, ze potrebnych 11 mesicu musim absolvovat v uvazku 1,0 a nejmensi mozny uvazek je 0,5 a pak tedy samozrejme 22 mesicu. Jsem fakt nastvana, hlidaci babicky nemam a jak si to ma asi tak matka s rocnim ditetem zaridit, to mi ti chlapi, co to vymysleli, urcite neporadi.
A jit ted do prace, absolvovat praxi a pak doufat, ze se v 34 letech jeste bez problemu zadari, tak to se mi tedy taky moc nechce.
Moje dve kamaradky jsou na tom podobne, obe cekaji druhe dite o prazdninach a jsou zdrave naprdnute, nebot jim opravdu realne hrozi, ze to nestihnou.
Tak je mi jasne, ze mi nikdo neporadi a zacinam hledat inzeraty. Fakt super.

Takze dik, ze jsem se mohla vykecat.
Jinak myslim, ze je lepsi si poridit dve deti po sobe(nejlepe co nejrychleji) a az bude tomu mladsimu tak aspon rok a pul nebo dva, jit do prace. Jo, tak jsem si to taky planovala, ale jak je videt zrejme mi nebude prano. Myslim, ze je to lepsi, nez jit na chvili do prace a pak zas na materskou.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
4.1.06 17:53

Já bych se chtěla zeptat jestli se to musí zaměstnavateli oznámit kdy se vrátím. Ja to totiž vůbec netuším. Jsem teď na zač. 4 měsíce. Mímo jsem neplánovala takže jsem o tom předtím nepřemýšlela. Nevím, jestli se budu chtít vrátit do práce po roce, nebo třeba taky ani náhodou a budu chtít být radši doma…jak to mám teď odhadnout když si vůbec nedovedu představit jaký to bude? Třeba mě to taky doma nebude bavit a budu chtít mezi lidi a třeba vůbec ne. Máte to někdo stejně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.1.06 17:54

návrat do práce

Ahoj mroe,
podle tvého oprávněného nadávání usuzuji, že jsi taky doktorka jako já.Jsem na tom podobně jako ty, zatím jsem to jen naštvaně přelítla očima. Mám 1. atestaci a do " plně kvalifikovaného " lékaře mi taky nějaký ten měsíc chybí- nejhorší je, že nikdo nic moc neví- co jsou akreditovaná pracoviště co mi uznají z neschopenky před matřskou a td.. Já jsem sice dvě děti v jednom zátahu neplánovala,ale i tak mě to naštvalo- prože absolvovat novou atestaci např. s dvěma dětmi - to by byl děs.
Takže jsem se rozhodla, že teď si v tom udělám jasno a zkonzultuju to s naším primářem i s „Prahou“ a pak se uvidí. S částečnými úvazky je u nás problém, takže nastupuju naplno zřejmě v září t.r. nebo nejpozději v lednu dalšího(dcera bude mít v září 2,5 roku)
Pokud bych chtěla druhé taky mi to vychází až na 34-35 let. Ach jo.
SARA

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.1.06 17:58

návrat do práce

P. S. Mroe
jakou máš odbornost???
Já dělám ARO, promovala jsem 1998 a atestovala v listopadu 2001.
SARA

• Nahlásit
  • Citovat
377
4.1.06 17:59

Mně je 30-SŠ. Nedovedu si představit jít do práce dříve než ve 3 letech malé. Ale plánujem druhé, takže bych byla doma ráda ještě aspoň další 3 roky. Pokud to půjde dle mých představ, byla bych doma ještě 5-6 let :D . Nádhera ! V práci jsem dělala služby - noční, denní, svátky, atd. Takže u mě nepřipadá v úvahu se tam vrátit a půjdu dát výpověď :cry: . Sice mě to bude mrzet, ale určitě bych to nezvládla. Už tak jsem byla kolikrát vyřízená. A pak se snad někde upíchnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
4.1.06 18:14

Ahoj, ja budem mat 27 rokov, tiez som VS, ale v oblasti kde sa moc nezaraba a je tam aj znacny stres, takze kym to nebude existencne nutne, tak sa do prace nehrniem. :D
A hlavne byt tam druhy krat tehotna, by som uz asi nevydrzala, ziaden ohlad, neprimerane zatazenie (hlavne psychicke), divim sa, ze je maly vobec v poriadku.
Vidim to ako Beruska Losik, tiez mam pocit, ze praca mi neujde, ale detstvo syna ano.
Aj ked je u nas teraz velmi dobra legislativa, ze je moznost pracovat a poberat plnu rodicovsku dovolenku, ak dieta nie je v statnom zariadeny (moze byt v sukromnom, mozete mat opatrovatelku) tak sa do prace nechystam, jedine keby som fakt mala pracu, co ma bavi a je ohodnotena. Pracujem v statnej sprave, takze by som viac minula na tu opatrovatelku ako zarobila :-(
Jedine keby mi varovala mamka, tak by sa to dalo.
Kazdopadne obdivujem kazdu mamu, co este aj chodi do prace, ja som na to prilis leniva :(
Podla mna je najdolezitejsia pre dieta spokojna mama a je jedno ci pracuje, alebo je len „na materskej“ :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
4.1.06 18:17

Ahoj,
tak já jsem z vás asi výjimka. Mám dobrou práci za dobrej peníz a skvělý kolektiv. A proto se vrátím určitě do 3 let. Na jednu stránku bych hrozně chtěla druhý mimi, ale jsem realista a horko těžko bych sehnala jinou práci. Neumím jazyky a v Karlovarském kraji dnes už nikoho nezaměstnají pokud neumí min. angličtinu, výhodou je ruština. Takže já se vlastně musim vrátit, pokud samozřejmě nechci podstupovat přijímací pohovory atd… Ale já se do práce těšim už teď. Počítám, že budu v práci tak 1-2roky a pak zase mimi.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
4.1.06 18:52

Ahoj holky, tak já jsem asi vyjímka a doufám, že mě za to neukamenujete :) Jsem 25 l, VOŠ. Měla jsem bezva práci a myslím, že za slušný peníze. Když jsem odešla na mateřskou, tak jsme se domluvili, že budu dělat doma, takže od narození malý jsem pracovala doma, tak 40 hod. týdně a teď od ledna nastupuju na poloviční úvazek. V práci mi ve všem vycházejí vstříc, dokonce jsem dneska dostala přidáno. Budu chodit na 2 dny, od 8 do 16, a půl dne pracovat doma. Dneska jsem tam byla poprvé, sice jsem pořád myslela na malou, ale docela to uteklo a myslím, že ty penízky se nám budou hodit a já se alespoň trošku odreaguju.

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
4.1.06 19:07

Ahoj,

tak ja mam doma 3 mesicni mimi. Jsem VS a mela jsem skvelou praci za skvely penizky. TEd pracuji na polovicni uvazek - 2× tydne chodim do prace na 1/2 dne (hlida babi) a zbytek delam doma. V praci me vychazeji maximalne vstric. Sice porad myslim na malyho, ale utika to rychle a jsem uplne natesena az ho uvidim,
Vydelam si penizky, neztratim kontakt s praci a jsem maximalne spokojena, o to preci jde, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
4.1.06 19:13

Ahoj, tak ja sem jeste nikdy nepracovala, podle me staromodni nejsi, a ani jedna z mala. Jinak je mi 27l a dalkove studuji. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
4.1.06 19:18

Ahoj mámy,
já jsem šla do práce, když bylo malé 14 měsíců. Od té doby chodí do jeslí. Babičky máme 200 km daleko a ve městě jsme relativně noví, takže pohlídání třeba i na hodinku nehrozilo. Proto jsem se rozhodla, že zkusím dát malou na zkoušku do jeslí a pokud to bude zvládat, nastoupím do práce. Hanička to zvládla nad očekávání dobře a navíc rychle, takže každé ráno nadšeně cape do jesliček, řítí se do třídy a nestihne se za náma ani ohlídnout. Chodím na celý úvazek s tím, že jsem si posunula pracovní dobu tak, že pro malou chodím ve tři. Je čerstvě vyspaná a po svačince a máme na sebe celé odpoledne. Jsem ráda, že jsem v kontaktu s lidmi a malá předvádí pokroky, které odkoukala v jeslích. Pokud máte dítě, které miluje kolektiv a nemá problém bez vás usnout, rozhodně doporučuju. Aspoň u nás to funguje na jedničku.

Jitka a Hanička (zítra 1,5r).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama