Reklama

Od kdy kiwi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dolia
Ukecaná baba ;) 2386 příspěvků 05.09.10 21:19
KIWI od kdy?

Holky, prosím o radu. Od kdy jste začli dávat kiwi? Jdem k Mudře až za 3týdny, tak se nějak nemám koho zeptat, tak prosím o radu zkušené maminy.

Reklama

Reakce:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 05.09.10 21:47

Ještě bych u vás počkala, co vím, tak se často lidem z kiwi osypává třeba pusa, je takové agresivní… Drahý z toho otéká :roll:

Samík ještě kiwi neměl - nejlepší jsou v zimě a to byl ještě malinký a teď se mi zdá, že by si na tom stejně moc nepochutnal :roll: Kromě toho je spousta jiného „místního“ ovoce…

Lucyus12
Závislačka 3337 příspěvků 05.09.10 21:49

Také bych to u vás ještě nezkoušela… Myslím si, že jsou na to kluci ještě malincí :nevim: Náš Kubík kiwi tak ve 2 letech miloval… Ale od 3 let jsem zjistila, že když mu ho dám, tak má průjem. Dr mi na to řekla, že mu to překyseluje žaludek a že mu ho mám dávat radši až ve škole, když mu to dělá problémy

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.10 21:50

Ještě jsem nedala. Zatím je spousta jiného ovoce, i ze zahrádky. S tropickým počkám na zimu až z místního ovoce zbydou jen jablka.

LuckaJ
Kelišová 6358 příspěvků 05.09.10 22:38

Já osobně bych tropické ovoce dávala co nejdéle. A rozhodně bych s ním nezačínala v zimě. Vodnaté šťavnaté ovoce není v zimě nejvhodnější i když se tvrdí pravý opak kvůli obsahu vitamínu C. Ale opak je pravdou, protože ovoce jako citrusy, kiwi, ananas apod. se hodí spíš na horké léto, protože je chladné povahy. V zimě bych doporučila spíš právě ta jablka i když se to zdá jednotvárné, ale je to „naše“ ovoce na které jsme tady v zimě zvyklí. Mám zkušenost i s dcerou, která hodně dlouho odmítala jakékoliv ovoce, začínala spíš s drobným ovocem, jako je rybíz, maliny apod. Přestože rybíz je kyselej tak jí nic nedělal, stejně jako jahody. Pak jí najednou zachutnaly strašně mandarinky a pěkně se mi po nich osypala, a dlouhou dobu stejně reagovala na kiwi, ananas apod. Takže bych fakt byla opatrná a dával spíš osvědčené ovoce, které roste tady (i když je dovezené).

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 06.09.10 07:21

Moje dcera měla kiwi v zimě po prvních narozeninách. A jak jí chutnalo. Neměla žádnou alergickou reakci, nejsme alergici. Už před tím v létě a na podzim ochutnala spoustu ovoce a zeleniny v čerstvém, syrovém stavu.

Pokud se rozhodneš v zimě dát, je potřeba vybírat vyzrálé plody, které nejsou ani moc tvrdé, ani moc měkké. Já jsem nakupovala v malém kamenném krámku se zeleninou - osvědčený, stojí u nás léta. Je to sice dražší, ale paní vždy ochotně řekne zemi původu, jaké to je a kdo to kupuje.
Tvrdé kyselé plody ze supermarketů bych nedala.

Naše malá měla už loňskou zimu i pomeranč, mandarinku, ne že bych ji tím cpala denně.
Přes léto před tím měla v čerstvém stavu skoro vše, co u nás roste - meruňky, broskve, švestky, ringle, špendlíky, jahody, rajčata, okurky, dnes už jí čerstvé i papriky,rybíz všech barev, maliny, jostu. Vše bez reakce. Vše to bylo z trhu nebo ze zahrádky od babičky.

Píšu to jen proto, aby někdo nenamítl, že nedodržuju doporučení alergologů a cpu dítě nevhodnými potravinami. Měla jsem s ní to štěstí, že od začátku přikrmování chtěla kousat, ne přesnídávky, nemusela jsem se s ničím patlat a ona bez zubů vše zpracovala.

Laya
Kelišová 6479 příspěvků 06.09.10 12:26

Ahoj, Lucka teda normální kiwi ještě neměla, já sama mám s ním problémy. Ale tuhle jsem koupila medové kiwi v Bille a to bylo výborný, slaďoučký a to jsme ochutnaly obě. A v pohodě bez reakce. :wink:

Dolia
Ukecaná baba ;) 2386 příspěvků 06.09.10 14:00

Dík za reakce. Nejsme alergici, ale přesto počkám po 1. narozeninách.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 06.09.10 18:51

ja jsem nezkousela, ale kluci nechtej ani banan, takze u nas tak jablko a merunka

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 21.04.11 11:58
Kiwi v 19 měsících?

Tak obnovuju diskuzi :-) Náš malej k velikonocům od mýho táty dostal plnou tašku ovoce a je tam mimo mandarinek atd. i kiwi, a teď přemýšlím, jestli mu ho už můžu dát nebo ne? Citrusový plody - pomeranče, mandarinky - normálně jí a nic mu po nich není a miluje je, ale u toho kiwi nevím, manžel má sennou rýmu a občas mu vadí i některý ovoce (ale myslim, že kiwi mezi ním zrovna není), tak přemýšlím, jestli ho zkusit dát a nebo ho zbaštit radši sama? :roll: A prckovi dát už osvědčený mandarinky?

Lucyus12
Závislačka 3337 příspěvků 21.04.11 12:23

Zkus dát kousek a uvidíš :wink: Myslím, že v jeho věku už je to OK. Třeba můj syn ho miluje, ale musí sníst jen jedno, jinak má příšerný průjem :roll: A to už mu bude 5 - uvidíš sama, jak to malej pobere :kytka:

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 21.04.11 12:26

Ahoj,koukam,ze ti nasi kluci jsou stejne stari :)
Ja jsem mu uz kiwi nekolikrat nabizela,ale on si ho nevzal,stejne tak jako banan,to je u nas taky pase :( Ale mandarinky,po­merance,jahody ji v pohode,tak si myslim,ze kiwi neublizi :)

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 21.04.11 12:42

Holky, tak vyzkoušíme, uvidíme… :-) Ten náš je cvok do ovoce a zeleniny, je schopnej spráskat čtvrt kila jahod na posezení 8-o A vůbec nic to s ním nedělá :-D Tak mu zkusim kousek dát a uvidíme :-)
Achjo, kdyby tak jako se láduje ovocem a zeleninou jedl i maso… :roll:

Dolia
Ukecaná baba ;) 2386 příspěvků 23.04.11 21:03

Kate, zkusila bych kousek a uvidíš. Pokud za 2-4dny se nic neobjeví a prckovi bude chutnat tak bych dávala. Já nakonec začala dávat cca kol 1roku a dávám dosud,pokud natrefím na pěkný v obchodě. Ted u nás „jede“ převážně meloun a hroznové víno :lol:

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 27.04.11 08:37

Tak jsem kiwi zkusila a zároveň jsem tím objevila první ovoce/zeleninu, kterou malej nejí :mrgreen: ale třeba měl jen blbou náladu, jediný, na co se zmohl bylo, že ho rozpatlal všude, ale do pusy ani omylem :-D

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >