klube se zoubek?

10410
16.4.05 20:30

klube se zoubek?

Ahoj maminy,
naší Anetce se konečně :) klubou zoubky nahoře, a začalo to špičákem. Přes den je v pohodě, žádné mrzutosti nebo slinění, ale večer po uložení do postýlky to začne - pláče a pláče. Už to trvá čtvrtý večer, tak nevím, zda je to nějaká momentální „usínací krize“ nebo jestli ji mohou zoubky zlobit takhle večer :?: Když konečně usne, spí bez problému až do osmi do rána :D
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
17.4.05 08:58

Ahoj,
nepíšeš, kolik vám je :-)
My měli v necelých 9 měsících najednou z ničeho nic problém s usínáním přes den i večer, stále pláč, žádné zuby k prožíznutí nevypadaly.. Vždy po té, co jsme ji zvedli plačící z postýlky a fakt dost dlouho drželi, tak si ještě pořádně odkrkla..
Prostě najednou začala na ty bubliny po jídle kašlat, hned se někam zase sápat, aby jí něco neuteklo a bubliny se přihlásily později.. Někdy po půlhodce, někdy po hodce, někdy i déle.. Takže jsme změnili systém, jak z ní ten vzduch, který stále zdatně při baštění polyká, dostali.. a nyní už spí zase dobře, a to se jí právě klubou další zoubky :-)
Tak jestli se i u vás něco jiného nezměnilo..
Brzké spaní přeje
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
17.4.05 09:16

Ahojky :P
Když nám rostli zoubky,tak nám pediatr předepsal CALGEL(doufám,že ten název nekomolím).Je to gel,který dásně zmrazí,bolest je mírnější a dítě se zklidní.Malý byl pak v poho a od té doby dobrý.Vůbec o zoubkách nevíme.A to mu vylezl první v 5.měsících,taď má 10.měsíců a na svět se nám vyklubal už 8-mý.
Tak zoubkům zdar Ketty+Honzík :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
17.4.05 09:18

Ahojky Anette,
máme zrovna podobný problém. Tedy my si myslíme, že se malé možná klubou zoubky. Okousává, ohryzává, žužlá kde co, v pusině pořád šmejdí jazýčkem, sliní. Najednou je ze dne na den taková podrážděná a jiná. Z ničeho nic se strašně rozpláče. Před usínáním je to děs běs, jak přes den, tak večer. Jakmile namažu dásničky gelíkem, je v tu ránu klid. Je jí teprve 19 týdnů, nemá žádné nateklé místo na dásních ani červené. Jsou to zuby?
Albi a Anika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.4.05 09:24

Osm měsíců (dolní se vyklubaly už ve 4 měsících - bezbolestně :) ). Vlastně taky pomůže ji zvednout z postýlky, i když jsem s tím dost bojovala, a pár minut pochovat. A po uložení je klid. Tak to vypadá, že se chce před spaním ještě pomazlit :lol:
S.

• Nahlásit
  • Citovat
10410
17.4.05 09:26

jé, nebyla jsem přihlášená!
Mám doma jen Mundisal gel, ale večer ho zkusím.

Albi, myslím, že to můžou být zoubky, jak jsem psala, naší Anetce se dolní vyklubaly už ve 4 měsících 8O, a neměla oteklé dásně, prostě najednou byly tam, oba dva :lol:
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
17.4.05 09:40

Anette,
asi jo. Anice se zrovna trošku změnilo kaku, tak jsem chvíli myslela, jestli to není bříško. Na to ale nikdy netrpěla.
Máme taky Mundisal gel, po něm se okamžitě uklidní. Chvíli trvalo, než ho manža sehnal. Nejdřív přivezl Calgel, ale ten se prý nemá do pěti měsíců používat…
A+A

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
17.4.05 10:46

Tak asi jo, protože jsem někde četla, že děti mohou mít při zoubkách i průjem…
S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
17.4.05 11:45

Ahoj,
my jsme meli taky asi 2× problem s usinanim, coz nikdy mala nedela. Kdyz ji dame postylky hned spinka a kdyz ne, hraje si sama a potom usne. Taky jsme mysleli, jestli to nejsou zoubky, ale dasnicky natekle nema, tak nevime. Je nam 9 mesicu a jeste zadny nemame :!
Asi pred 2 mesici jsme zkouseli Calgel a mala po nem mela virazku a tak ho uz nedavame. Mysleli jsme si totiz uz tenkrat, ze se klubou zoubky, ale zase nic :(

Ach ty zoubky :?

Simona&Kristynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
17.4.05 14:19

Anett, jenže Anice to zhoustlo :?
No, uvidíme, uvidíme:-)
A+A

• Nahlásit
  • Citovat