Kluk-Petr nebo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klarka87
Kecalka 150 příspěvků 14.10.14 22:48
Kluk-Petr nebo?

Ahoj,
přemýšlíme nad jménem. Ještě máme hodně času, ale už bych to pomalu chtěla začít řešit, protože názory se postupem času mění a to co se mi líbí teď se mi nemusí líbit potom…První dceru máme Stellu.
Pokud by to byl kluk, asi by byl po tatínkovi Petr, jenže s tím mám asi problém. Jméno mi nepřijde nijak zvláštní, je pravda, že k příjmení se hodí. Manželovo bratři jsou František /po otci, Jan, Jiří(zemřel jako miminko). Můj táta je taky Jiří, takže to jméno automaticky odpadá, stejně jako ostatní jmenovaná. Příjmení máme jako filmový básník doktor, nebo předstaPvitelka Popelky. Prosím o rady, jaké jméno by se vám popř. líbilo, absolutně si nevím rady. Díky

Jméno Štěpán se mi líbí, ale opravdu NE s kombinací s našim příjmením, to spíš ze srandy:-D

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 14.10.14 22:53

@klarka87 A mě by se zrovna ten Štěpán líbil ;). Máme taky přijímení na Š a holčička Šarlota Š… jéééé, to by bylo.
Jinak je mraky pěkných chlapeckých jmen - Pavel, Daniel, Luboš, Lubor, Marek, Martin, Roman, Radek,… atd atd, je na výběr moc a moc.

zrcadlo
Kelišová 7297 příspěvků 14.10.14 22:58

Petr je moc krásný jméno a teď se nedává, tak proč ne. Já bych nevolila žádnou divočinu, líbí se mi k tomu ještě Filip, Adam, David, Jindřich, Martin, Kryštof, Jaromír

blobfish
Závislačka 4652 příspěvků 14.10.14 22:59

Taky se mi líbí Štěpán, zvlášť k tomu příjmení :palec:
Hodilo by se podle mě nějaké jméno bez r. Jako první mě napadnul Pavel.

elanaa
Nadpozemská drbna 28831 příspěvků 14.10.14 22:59

@klarka87 já osobně bych jméno na Š (nejen Štěpán, ale třeba ani Šimon) nedala a taky jméno, kde je R, zní mi to moc tvrdě, i když jsou jména hezká (Martin, Marek, Radim atd.)

hezkých je plno, záleží na vkusu, pěkný je třeba Vojtěch Šafránek, Adam, Filip, Pavel, Ondřej, Vilém…vezměte kalendář a do toho :)

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 14.10.14 22:59

Dala bych Petra. u nás neprošel.

Klementyna
Echt Kelišová 8269 příspěvků 14.10.14 23:01

Petr mi prijde v pohode, s tim urcite chybu neudelate.. Pripadne bych volila nejakou jinou ceskou klasiku, rozhodne ne nic exotickeho :)

terien
Extra třída :D 10304 příspěvků 14.10.14 23:04

Adam, David, Marcel, Jaroslav, Michal,…

kaja00
Extra třída :D 13534 příspěvků 14.10.14 23:20

Péťa je krásný jméno :kytka:

wiki čiki
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 14.10.14 23:22

Já mám syna Petu taky po tatínkovi a můžu jenom doporučit…:) říkáme mu různě - Petřík, PéTa, Peťula…a děšlám si srandu že až bude v pubertě budu mu před kamarády řikat Peete (píte) :D :D :D jméno se mi prostě moc líbí a myslím že i mému okolí :)

Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 14.10.14 23:28

@klarka87
co Adam?
Ale Petr mi sedí, možná Pavel a Vilém.

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 15.10.14 00:05

Petr je fajn jméno, akorát já nemám ráda, když se dávají jména po rodičích (ale to je můj problém :mrgreen: ). K příjmení jde celkem leccos, ale i bych vybírala s ohledem na tu Stellu, aby nebyla ta jména k sobě úplně jak pěst na oko, tzn. já osobně bych se vyhnula těm hodně tradičním jménům, jako jsou třeba jména bratří manžela (ale ty stejně nepřicházejí v úvahu), vybírala bych jména znějící mezinárodně (Petr, Adam, Daniel, Samuel, Michael, David,…).

Aríí
Generální žvanilka 24799 příspěvků 15.10.14 00:32

Mně se Petr moc líbí. A už to ani není tak často dávané.

Malen
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 15.10.14 11:29

AHoj, my budeme mít taky Petra. Jméno se mi moc líbí, ale poslední dobou, ale přemýšlím jestli nedat něco méně typického. Jenže mě nic nenapadá. Při představě HUgo, Boris, Bruno atd. se mi ježí chlupy… a žádné jiné hezké a ntreadiční mě nenapadá. Ještě Sebastian, ale to se nelíbí manželovi.

ropucha 02
Ukecaná baba ;) 1169 příspěvků 15.10.14 12:23

Petr je fajn jméno, ale nejsem příznivcem jména po jednom z rodičů. Dala bych Jiřího, moc hezké, a teď se ani nedává, k příjmení jde taky hezky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >