Klystýr před porodem – fungoval vám? Jak probíhá?

1535
13.1.05 11:21

Klystýr

Ahoj holky, jelikož čekám narození našeho broučka každým dnem, zkouším si trochu představit průběh porodu (i když je to asi nesmysl-nikdo nemůže vědět,jak TO bude probíhat..). Chtěla bych alespoň slyšet, jak to vypadá,když budu souhlasit s klystýrem?Co to přesně je a jak vám fungoval?
Díky moc, přeji hezký den!
Violet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1790
13.1.05 11:49

Ahoj Violet,

klystýru se vůbec neboj. Hadičkou do tebe nalejou vodu a pak odcházíš, většinou na onu místnůstku - a tam už to jde samo. Výplach nebolí.

Miroušek a Pepča 7 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
13.1.05 11:51

Ahoj,

ja si nechala dat pred porodem YAL, protoze nam v kurzu rikali, ze je to setrnejsi atd. Ale pak jsem pred operaci musela na klystyr a neni to vubec nic hrozneho, priste do nej pujdu i pred porodem. Do zadecku ti zavede sestricka hadicku a pomalu nalije teplou vodu (presneji fyziologicky roztok), pak to v sobe chvilku drzis a pak jdes na velkou. Ono to ty streva rozhybe, takze to jde rychle ven. A to je cele, zadna hruza.

Marťoch

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
13.1.05 11:54

Pridavam se k holkam, nic to neni - neboj!
pa olsa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
13.1.05 11:55

Ahojky,
vůbec se klystýru neboj - vypadá to horší než to je. Lehneš si na bok zadkem k porodní asistence a ta ti pomocí hadičky zavede do konečníku asi litr teplé vody. Vůbec to nebolí, cítíš jen tlak a je to pochopitelně nepříjemné, ale nic hrozného. Pak musíš nějakou chvilku s tou vodou ve střevech vydržet, aby to zafungovalo a pak už jen letíš na záchod, kde z tebe všechno vyletí - asi jako když máš průjem.

Já měla nakonec císaře, takže jsem klasické tlačení nezažila, ale od kamarádky, která měla velmi rychlý porod, že jí nestihli dát klystýr, vím, že to není dvakrát příjemné, když ti během tlačení odchází i stolice. Tatínek u porodu to taky asi moc neocení :)

Já se klystýru hrozně bála a úplně zbytečně. Jo a na každého používají novou soupravu, takže ti do zadku nestrkají hadičku, co už použili na někoho jiného :D

Přeju rychlý porod bez komplikací
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
13.1.05 12:21

Ahojky,
taky souhlasim, ze klystyr neni nic hroznyho. Myslim, ze to velmi prospeje porodu, protoze tepla voda uvolni i porodni cesty, coz treba Yal nedokaze. A cela „procedura“ je hotova raz dva, nic bolestivyho, jen snad je to trosku nedustojne, ale to cloveku celkem v te chvili neva.
Takze v klidu, tohle neni vec, ktere by ses mela bat.
Preju krasny porod a zdrave miminko.
Pa Lucka a Niky (10m)
http://nikolasek.wz.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.1.05 14:07

klystýr je úplně vpoho.nemusíš se bát.Spíš bych měla obavu,kdybych ho nedostala.Je fakt,že ale musíš mít poblíž toaletu.já jsem šla procházkovou chůzí a mále to nestihla.hodně mi to taky urychlilo porod a všechno se pěkně rozběhlo.V těhotenství mi přišla tato procedura taky dost nedůstojná,ale v porodnici na to už tak nemyslíš,nějak to k tomu všemu patří a nevadilo mi to.YaL je pouze na lékařský předpis.(zajistit včas).co jsem nenechala na porodní asistentce je holení.To je lepší teda doma,že,hlavně v klidu. :lol: a setřička tím byla jedinně potěšena.přejem krásný porod a zdravé mimčo.Katy

• Nahlásit
  • Citovat
71
13.1.05 14:50

Klystýr??? :P :P :P

To je výborná věc. S manželem jsme dělali 5-ti denní očisťující kůru, kde ho bylo 1,3,5-tý den zapotřebí. Zakoupili jsme ho v lékárně, napustili do něj příjemně teplou vodu z vodovodu a šli na věc. První jsem kolem něj běhala jako jelen, měla jsem hrozný strach, ale až jsem si ho udělala, óóhh, to byla úleva :wink:
O vánocích jsme se byli podívat do nemocnic, kde se asi náš klučík narodí a tam jsem se ptala, jestli si klystýr můžu udělat doma, než se rozjedem. Prý to není problém, tak až přijde na mě „Ta“ hodinka, přijedu až po něm.

P.S. Bolesti po něm můžou zesílit 8O , ale my to máme max. 20 minut do nemocnice, tak to nebude problém.

krásný zbytek těhotenství přeje

Iva a Michael 33tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
13.1.05 17:45

Holky, všem vám moc díky! Taťka s námi u porodu bude,tudíž se nerozmýšlím a dám klystýru zelenou:-)
Všem těhulkám přeji zdravá miminka.
Violet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
13.1.05 20:30

Violet, myslím, že jsi se rozhodla moc dobře. Navíc u téhle procedury muži můžou být jenom na výslovnou žádost a se souhlasem partnerky a neznám ani jednu ženskou, která by si u podávání klistýru manžu nechala na koukání. Určitě je to i pro porodníky příjemnější a čistější práce. Merlinko, tobě gratuji k čistě neanonymnímu přiznání se k domácímu klistýru, k tomu je potřeba fakt odvahu.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
182
13.1.05 21:00

Ahoj Violet
souhlasím s holkama, že to opravdu není nic hrozného. Nevím, jestli bych přímo u toho manžela chtěla (spíš jak by chtěl on), ale mám takový zážitek, že porodní asistenstka mi řekla, že půjdu 2× až 3× na WC, 2× to bylo hned a potřetí nepřicházelo a ona že mám ještě počkat, takže jsem v přípravně strávila bez miláčka asi hodinu ve stupňujících se bolestech a po sprše jsem šla do porodního boxu, kde on už čekal a já jsem během chvilky rodila. Příště si budu muset říct (dát do prodního plánu) a po druhé návštěvě WC ho chci mít určitě u sebe. Navíc myslím, že to superrychlé vyprazdňování by pro nás byla možná tajná veselá vzpomínka (určitě by i přes dveře slyšel, co se na WC děje) :-)
Tak jsem Ti možná pomohla více si udělat obrázek o tom jak to může být.
Přeju Ti také rychlý a bezproblémový porod.
Mája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1770
14.1.05 08:53

no, že by mi klistýr urychlil porod, to ani omylem, po 5 hodinách 4 cm, na začátku skoro 2. Krom toho jsem měla tři dny před porodem slušný průjem, takže ze mě nevyšlo nic než ta voda - ani stopa po něčem jiném, takže hygienické hledisko taky nulové - při tlačení jsem si všimla, že PA mě i tak musela trochu utřít, protože i přes průjem a klistýr se něco ven dostalo. Klistýr má určitě smysl, ale mě připadal zbytečný - k ničemu mi nepomohl. Jestli budu příští porod ve stejné situaci (průjem tři dny před, 12 hodin před indukcí jsem nejedla, snídani jsem vyzvracela během 15 minut po začátku stahů), klistýr určitě odmítnu. Pokud mi střeva neprožene děloha 3 dny dopředu, samozřejmě budu pro klistýr, je to nepříjemné, ale nebolí to a ta chvilka jakéhosi ponížení se přežije :-) hezký porod přeje

elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
14.1.05 11:17

skodlivy klystir

No ja sa priklanam skor k nazoru, ze klystir nie je vobec potrebny. WHO dokonca uvadza, ze jeho rutinna aplikacia je skodliva :! :arrow: Dokonca riziko infekcie je pri pouziti klystiru vacsie, nez ako keby ste rodili bez tejto „ocisty“.
Rodila som v NL, kde sa klystir nedava. Ani som si nevsimla, ze nieco drobne zo mna vyslo (povedal mi to az neskor manzel), pri porode ma zena uplne ine starosti, ako sledovat tieto veci 8)
Nevraviac o tom, ako to posobi na psychiku zeny, ked jej cudzia osoba pcha do zadku hadicku (fuuuuj), aby sa po… (fuuuj-fuuuj). :oops: Mozno som prilis utlocitna, ale aj s takymi jedincami treba pocitat :wink:
A dietatko neporodite do h… v ziadnom pripade. PA ci sestricka to odstrania predsa. A onen produkt vytlacite zo seba skor, nez sa prereze hlavicka. :idea:
Tak, sprostredkovala som tu aspon jeden opacny nazor - ja si myslim, ze klystir je zbytocny, dokonca skodlivy .
Zelam hladky priebeh porodu! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
14.1.05 14:07

Ahoj,
osobní zkušenost - 3× s klystýrem 1× bez klystýru a příště určitě bez klystýru. Taky jsem osoba, které tato procedura vadí, tak jsem ráda, že jsou porodnice, kde si můžu vybrat.
Vyprazdňování ke konci těhotenství pro mě byl vždycky velký problém a počtvrté už to byl poslední dva týdny skoro horor. Mně nepomohlo nic ani čípky ulehčit tuhle nesnáz. Když potom došlo k samotnému porodu, než se nachýlilo vytlačení miminka, byla jsem v té hekací fázi sama na velké třikrát a bez problémů. Po porodu jsem se zvědavě ptala manžela, zda něco bylo, řekl že PA uklidila nějaký malý kousek, nic víc. Před porodem jsem jedla i pila normálně, také i v porodnici za rozběhlého porodu a všechno bylo v pohodě.
Jsem spokojená, že si můžu vybrat co mi vyhovuje. Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
14.1.05 14:29

zdravím všechny to já mám zkušenost s klystýrem dobrou potom co mi ho sestřička udělala jsem se během 15.minut vyprázdnila rychle osprchovala a do dvou hodin porodila a taky jsem se bála že to bude nepříjemné,ale kdybych tušila že porod bude tisíckrát horší tak bych raději absolvovala klystýr místo porodu takže opravdu to nic není :lol:.s pozdravem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama