Kmotra alkoholička

Anonymní
26.12.19 19:50

Kmotra alkoholička

Zdravím a předem se omlouvám, že to bude trošku delší, ale už si nevím rady. Před rokem jsem konečně potkala svojí kmotru, nebudu tady rozepisovat důvody, proč jsme se nevídaly. Je jí 50. V době, kdy jsem jí potkala u nás v práci(obchod) si kupovala 3litry vodky týdně, které samozřejmě vypila. Snažila se to tajit před svou rodinou. Bydlí s manželem, který je nesoběstačný a ona se o něj stará. Dcera i syn mají své rodiny, matku zavrhli a odstěhovali se, vídají se sporadicky, protože pije. Manžel jen leží, ona se musí starat o něj, o domácnost, má nemocnou páteř. Teď v říjnu byla kvůli zádům hospitalizovaná v nemocnici, byla na třech operacích. Po 14 dnech v nemocnici mi volala, brečela do telefonu, že tam za ní ještě nikdo na návštěvě nebyl a že už to nevydrží a zabije se. Začala jsem za ní pravidelně jezdit do nemocnice, hodně jsme mluvily, hodně brečela a slíbila mi, že pokud při ní budu stát, pít přestane. Je to tři měsíce, ona tvrdí, že nepije, u nás nic nekupuje, vždycky, když jí volám je střízlivá. Manžela ani její děti neznám, jen z obchodu a jejího vyprávění. A teď jsem před otázkou, mám se s její rodinou spojit, alespoň prostřednictvím sociálních sítí, zjistit situaci a pokusit se ji dále pomáhat a nebo zůstat v kontaktu jen s ní, věřit jí, že opravdu nepije a dále ji pomáhat i za cenu, že ze mě třeba dělá pitomce a jenom mě využívá? Předem moc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14084
26.12.19 19:52

No počkej - a kdo se staral o jejího manžela, když kmotra byla v nemocnici na třech operacích?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 19:54
@stinga píše:
No počkej - a kdo se staral o jejího manžela, když kmotra byla v nemocnici na třech operacích?

No právě že jejich děti. Za otcem jezdí, pokud ona není doma.

• Nahlásit
  • Citovat
14084
26.12.19 19:59

Aha, no tak teď je otázka, jak jí pomáhat. Rozhodně jí nedávej peníze, pokud myslíš pomáhat, jako navštěvovat a podporovat duševně, tak jestli na to máš volnou kapacitu, proč ne. Jinak je dost nepravděpodobné, aby silný alkoholik se jen tak napravil, to se mi moc nezdá. Ani se alkoholikům nedá nijak pomáhat, jako pokud se týká abstinence. to musejí chtít oni sami, popřípadě léčení na uzavřeném oddělení.
Na druhou stranu - dlouhodobá starost o kohokoli bezmocného je tak těžká a ubíjející, že spousta lidí se z toho opravdu alkoholikem stalo - znám takové z blízkého i vzdálenějšího okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
26.12.19 20:05

Jsem nedůvěřivá. Pokud bych jí pomáhala, občas bych udělala přepadovku u ní doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
3.3.20 13:08

Zdravím, chtěla bych se zeptat, je tady někdo, kdo má zkušenosti s užíváním antabusu? Ať už sám nebo v rodině?
Chtěla bych se zeptat na reakce, účinky.
Mám jít zhruba za tři týdny jako doprovod kmotře k lékaři, kde dostane vypít alkohol, aby proběhla ta reakce při užívání antabusu. Nevím, co od toho čekat. Chodí se k obvoďákovi nebo psychiatrovi? A ta reakce, jak to probíhá a můžu jí nějak pomoct?
Jsem v tomhle úplně nezkušená, je mi 22 a vůbec nevím, jak se na to připravit. Ale odmítnout ji nechci, pokud si to přeje a chce mě u sebe.
Předem moc děkuji a přeji hezký den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14084
3.3.20 13:15

@mariana.b já vím jenom, že bude zvracet po kombinaci antabus + alkohol - jinak neporadím, nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama