Kočárek 2018/2019

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marffusha
Stálice 83 příspěvků 05.03.18 20:31
Kočárek 2018/2019

Budoucí maminky, maminky, přidejte do tématu Vaše zkušenosti s kočárkem.

Maminky, jaký byste si pořídily, kdybyste si mohly znovu vybrat a proč a naopak jaký už nikdy více?

Budoucí maminky napište, jaké kočárky se Vám líbí, jaké zvažujete a proč?

My nyní vybíráme náš první kočárek a je to velmi složité z toho nepřeberného množství kočárků. Kdysi bylo pár kočárků a bylo po starostech. Přirozeně chce každá máma pro své dítě to nejlepší a ten nejlepší a nejpraktičtější kočárek.

Já se dívala na polské kočárky - hluboká korba mi vesměs u většiny polských kočárků příjde super, navíc často mají i bohatou výbavu za relativně příznivý peníz. Ovšem jejich sportovní verze stojí dle mého za nic.

U sportovních kočárků se mi líbí:

1. Britax B-Motion 4 Plus - odrazuje mě nemožnost otočení proti směru jízdy, láká velmi příznivá cena, velký košík, DTest, hodnocení maminek
  2. Britax go Big 2018 - velký košík, snadná ovladatelnost a skladnost jednou rukou, odrazuje opět vyšší cena
  3. Hartan race GT - odrazuje mě vyšší cena, na první pohled menší košík a váha 15 kg už se mi zdá dost
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 05.03.18 20:44

Já teď vybírala a málem mi hráblo :lol: nakonec mám doma petite&mars classic, hluboká korba je dost dlouhá a sporťák též (přece jen v něm bude mimi dýl, tak aby za chvilku nebouchalo hlavou o střížku), má velká kola, což je vhodné do terénu q nq kolech nejsou žádné pitomé,,krytky" ve kterých by se zadrhávali kamínky :lol: a v obchodě babiez sem měla i možnost zkusit ho na horším terénu (něco jako dlažební kostky) a ovládal se mi dobře, navíc i já ho snadno složím :mrgreen: tak sem zvědavá jestli budu spokojená i za rok :D

jesterkamed
Kecalka 467 příspěvků 05.03.18 20:47

Záleží kde bydlis a kde s kočárkem budeš nejvíc jezdit. Já mám ABC design a i když je těžší tak jsem s ním spokojená. Ale kdybych měla kupovat znovu kočár, tak si vezmu hluboký z druhé ruky a pak si koupím lepší sportak typu valco nebo britax, už jen kvůli skladnosti do auta a na výlety. Já to nakonec vyřešila golfkama. Jinak se mi dost ještě líbí značka moon, od nich jsem viděla a měla v ruce vic kočárku a jsou celkem fajn. Taky bych koukala na skladnost do auta, záleží jak velké auto máš k dispozici, já mám třeba velký kufr a kočárek tam dam celý, nemusím sundavat korbu nebo sportak.

Romilda
Kecalka 421 příspěvků 05.03.18 20:49

Prosím, ať už si vybereš jakýkoli kočárek, mysli v první řadě na pohodlí dítěte. Když vidím některé maminky, s jakými paskvily jezdí, je mi těch dětí líto. Nechápu, proč tolik maminek preferuje tvrdé kočárky, ve kterých se děcko naklepává jak řízek (ok, záleží na terénu, ale neříkejte mi, že se jezdí jen po hladkých cestách). Jsem ale ráda, že čím dál častěji potkávám maminky s klasickými kočárky s velkýma nafukovacíma kolama. U mě musí být kočárek odpružený, ideálně houpací, s hlubokou korbou. Třeba Roan Marita. Cenově dostupná, ale milionová.

89Luca
Kecalka 317 příspěvků 05.03.18 21:13

@Marffusha ja uz po kocarkach taky pokukuju, ale spis ze zvedavosti nez ze by bylo neco nutny a aktualni.Se synem jsme udelaly chybu, a dala jsem spis na vzhled nez funkcnost :zed: U druheho chceme byt chytrejsi. A tak mam 2 kandidaty (patrim mezi zastance kombinaci):
1. Britax Smile 2-neni moc odpruzeny, vyssi porizovaci cena, ale zas je to kvalita.
2.Baby designe-Husky-cena super, v cene spoustu doplnku, odpruzeny, tady moc nevim jak je to se skladnosti, a mam trosku strach ze to vyrabi polaci, aby to nebyl sunt, na druhou stranu docela dost si ho idi vychvaluji
Tak nevim, ale my mame jeste tak rok cas, nez buem hledat a shanet vic intenzivneji :mavam:

Jironymou
Kecalka 113 příspěvků 05.03.18 21:27

Já měla Dorjan… kočárek nedrncá, je stabilní. Nevýhoda:malá přední kolečka. Bydlím na severu. Máme dost sněhu, takže šel po 5 ti měsících pryč. Navíc se mi tam moje 6ti měsíční holčička už se zimním fusakem skoro nevejde.Je tam stísněná. Malý koš, skoro tam nic nenacpu. Plastová kola se po pár ježděních opotřebovala. Ale tak já chodim denně s malou tak 4h…
Teď mám Kajtex. Lehoulinký oproti Dorjanu. Veliká dofukovací kola. Prostorný. Velký koš. Skvělý do sněhu. Nevýhody: miminko je zvyklé na tvrdý Dorjan, který se moc nehoupe. Tenhle se houpe hodně.
Takže asi tak.Ale každý to máme jinak…

Slečna Ferka
Extra třída :D 10167 příspěvků 05.03.18 21:28

@Marffusha Záleží, co od kočárku čekáš. Budeš ho skládat do auta, vyzvedávat do tramvaje? Budeš s ním chodit do terénu? Budeš využívat sundavací korbu? Chceš mít autosedačku od kočárku, nebo svoji? Nebo ji vůbec nebudeš připínat? Pokud chceš svoji, je třeba hlídat kompatibilitu a vybraným kočárkem.

Já bych si vybírala každopádně Baby Jogger. Měli jsme ho a byl nejlepší: lehký, skladný, na naše ježdění akorát, skvěle ovladatelný. Jediné mínus byla chybějící otočnost: nevím, zda bych si vybrala jejich nový s otočnou sedačkou, je docela těžký, tam bych asi váhala. Ale jinak kdybych se rozhodla to risknout a otočnost oželet, tak klidně vezmu i ten neotočný + vložnou tašku.

Příspěvek upraven 08.03.18 v 07:17

Travelerka
Stálice 81 příspěvků 05.03.18 21:31

My máme Britax Go Next a koupila bych ho znovu, protože v porovnání s kočárky mých kamarádek a známých je prostě nejlepší. A to mi opravdu říkají sami, že mám lepší kočárek :lol: Cena nového byla sice vysoká, ale zatím jsme nenašli jiné mínus. Hlubokou korbu jsem vozila 9 měsíců, už je zabalená, ale pořád vypadá jako nová, materiál se nijak nezničil ani nevypálil sluncem. Sporťák můžu dát oběma směry a košík je proti jiným kočárkům obrovský. Má super velkou stříšku proti slunci/větru/sněhu, dítě je pěkně schované. Teď v zimě vídám spoustu kočárků, které mají boudu jen 90 stupňů a pak to zakryvají plenkami 8o To bych tedy nechtěla. Ten Britax Go Big by měl mít pěnová kolečka, takže já jsem radši za ta zadní nafukovací u Nextu. A co se ještě týká kamarádek, tak 3 si koupily polské kočárky a všechny si nakonec kupovaly ještě další jiný sporťák, protože nebyly spokojené. Takže ve výsledku neušetřily…

admin
Extra třída :D 11311 příspěvků 05.03.18 23:17

Dobrý den,

jen připomínám, že pokud se Vám nechce investovat do nového kočárku, mrkněte také na ty z druhé ruky. Kočárky na Bazaru eMimino najdete ve všech možných variantách.

Tak šťastnou ruku při nákupu! :kytka:
admin Eliška

Froseth
Kecalka 402 příspěvků 06.03.18 07:59

Luco, jestli preferuješ funkčnost před vzhledem, tak klidně kup ten BabyDesign, žádný šmejd to kupodivu není. Já ho mám jako druhý kočárek a je super :-) Velká nafukovací kola, krásně odpružený a v hluboké korbičce se dá miminko i pohoupat, navíc je opravdu ovladatelný jedním prstem. Sportovní korba je taky super, není to žádný módní výstřelek a nikoho tím asi neohromíš, ale o to přece u kočáru nejde. Měl by být hlavně pohodlný pro mimčo Obstojný je i do lehčího terénu a se sněhem si taky bez problémů poradil :-) Jak říká Romilda, ženské neblázněte, kočár není módní doplněk a myslete hlavně na to malé. Neodpruženým kočárem můžete miminu zničit páteř, ale evidentně je to některým maminkám jedno.

89Luca
Kecalka 317 příspěvků 06.03.18 21:43

@Froseth dik za radu, jak je na tom prosim te sportacek se skladnosti.Do auta ho budem skladat asi dost casto

Marffusha
Stálice 83 příspěvků 07.03.18 19:37

@Slečna Ferka Na značku baby jogger se chci jít podívat. Přeci jen, když si ho můžu vyzkoušet je to lepší. Mám v merku city elit, summit 3 a city Select. Také chci ještě okouknout easywalker Sky, Qtro a mosey. Více se mi líbí 4 kolové kočárky, ale možná to je jen o zvyku…

Uživatel je onlineCherybery
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 08.03.18 06:30

Ja taky doporucuju babydesign, dobre se ovlada, sklada, je odpruzeny. I vzhledove je pekny.

Marffusha
Stálice 83 příspěvků 08.03.18 07:17

@Cherybery Kočárek je hezký… To je pro mě asi to jediné. Vypadá jako všechny polské kočárky a sporťák váží téměř 15 kg. Hledám něco lehčího, kvalitnějšího a hlavně nepolského.

Uživatel je onlineCherybery
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 08.03.18 07:28

@Marffusha beztak je to všechno z číny, v dtestu našli špatné látky i v bugaboo…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >