Kočka po rozvodu

15.3.17 20:20

Kočka po rozvodu

Ahoj holky,

mám takový dotaz. Schyluje se u nás k rozvodu…Máme u notáře sepsanou smlouvu o rozdělení SJM. Společně jsme koupili kočku na kterou jsme oba dost fixovaní…Když cca před 6 měsíci padlo slovo rozvod poprvé, řekl manžel, že si ji můžu nechat…Teď mám ale obavy, že změnil názor…Co můžu udělat pro to, aby mi zůstala? Rezervační smlouva je psána na mne, kupní smlouva je na oba ( ale myslím, že by se s chovatelkou dalo domluvit, aby ji napsala jen na mne),očkovací průkaz, čip jsou také na mne. Veškeré faktury za veterinu, krmivo a ostatní taktéž…Všechny doklady mám u sebe, manžel k nim nemá přístup…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

28853
15.3.17 20:26

Někde jsem nedávno četla, že když se nedohodnete, určí to soud. Zvíře není věc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22785
15.3.17 20:28

Známý měl s bývalou psa ve střídavé péči. Střídali si ho jak dítě a pes šťastný. U paní děti, u pána paničku myslivce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 20:33

Me to prijde teda drsny takhle kalkulovat a snazit se manzela nekalou cestou pripravit o kocku(tj. prepsat kupni smlouvu za jeho zady jen na sebe).nas kocour je na nas oba taky fixovany a my na nej. pravda jsme stastna rodinka. mozna je to blbost, ale nas kocour je zvykly na 4mista a v pohode se stehuje. navic jsme se stehovali do domu pred dvemy lety a je tady stastnej jak blecha…i kdyz i v byte jsme ho pousteli. jezdime na chatu, tam ma zahradu…miluje chalupu u tchyne a kdyz jedem na dovolenou, je u tchyne doma…pokud mate kocicku oba radi, co stridava pece? aby byla i s paneckem.nase vzdy cestuje ve tme v kufru v prepravce a v pohode.mela by dva domovy…nas ma treba zmenu rad, ale jen ty 4mista na nove si dlouho zvykal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
15.3.17 20:35

@Aspera dohodli se nebo byly provedeny nějaké znalecké posudky? Kdo je platil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15438
15.3.17 20:36

@Cleopatraj40 a ke komu má blíž ta kočka? Měla jsem už několik koček a vždy bylo poznat, kterého člena rodiny vyhledávali častěji. Bez ohledu na to, kdo jí chtěl či pořídil :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3796
15.3.17 20:38

No a co si jí rozdělit napůl? Nebo třeba střídavá péče? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22785
15.3.17 20:40
@Jana206 píše:
@Aspera dohodli se nebo byly provedeny nějaké znalecké posudky? Kdo je platil?

Dohoda bez soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17800
15.3.17 20:43
@Aspera píše:
Známý měl s bývalou psa ve střídavé péči. Střídali si ho jak dítě a pes šťastný. U paní děti, u pána paničku myslivce.

krásný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 20:45

@anna flipper No já vím, že to není ideální…Na druhou stranu on si s ní sice hraje, ale jak se jmenuje její veterinář, jaké má granule neví…Starám se víceméně jen já…Střídava péče by nešla, kočka dost nerada cestuje+ manžel je cizinec, je tu možnost, že se vrátí domů :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 20:48

@Kakika Nechci si nějak fandit, ale myslím, že spíš ke mně…Když jí něco bolí, tak si lehne ke mne…Spí jen na mé straně postele…:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15438
15.3.17 20:54
@Cleopatraj40 píše:
@Kakika Nechci si nějak fandit, ale myslím, že spíš ke mně…Když jí něco bolí, tak si lehne ke mne…Spí jen na mé straně postele…:-)

Pak bych se snažila o to, mít ji u sebe. Jméno veterináře, název granulí apod…to by se naučil :lol:, to nezná jen proto, že věděl, že to víš ty :lol: Ale opravdu bych přihlédla k tomu, u koho se kočka cítí lépe. Však to není kus nábytku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 20:54

@Aspera V dohodu bez soudu doufám. Když už jsme schopní se dohodnout na všem ostatním, včetně rozvodu dohodou…Jen jsem se chtěla poradit, jak se pojistit, kdyby chtěl dělat naschvály…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 20:55
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 20:56

@Kakika Děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit