Rozvod - hypotéka - nechceme se jí vzdát ani jeden

Anonymní
13.3.17 12:34

Rozvod - hypotéka - nechceme se jí vzdát ani jeden

Předem prosím o zachování anonymu. Děkuji.

Ahoj maminky, prosím mám takový dotaz, rozvádím se, jsem stále na mateřské, s manželem mám společnou hypotéku, která je psaná na oba z nás, k tomu ještě máme úvěr. Celková výše splátek je 8000, tu nemovitost neobýváme ani jeden, pouze se na ní zatím pracuje. Bohužel se nedokážeme shodnout, chceme ten byt oba. Manžel mi říká, že mi ho soud nedá a že pokud ho po něm budu chtít, že mi napálí pokutu 200 000 na kterou má prý nárok, když jeden přenechá druhému úvěr ( což nemám ověřené ), říká, že jsem na mateřské a nepoplatím to, ale mám člověka, který by mohl za mě dluh převzít a splácet jej jako spoludlužník, dejme tomu můj otec… mám nějakou šanci, že u soudu vyhraji? Do práce se vracím za rok.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

69603
13.3.17 12:37

No, já mám takový pocit, že soud vám určí byt na půl a hypotéku ať si vyřešíte, jak chcete společně s bankou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5933
13.3.17 12:39

Však to plaťte a až doplatíte, prodáte a rozdělíte peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.17 12:43

ZAKLADATELKA: No ono jde o to, že já bych chtěla převzít plnou výši úvěru a být jediný majitel toho byt, nebo tedy zatím můj spoludlužník, ale v tom bytě chci bydlet a nechci se jej vzdát.

• Nahlásit
  • Citovat
23103
13.3.17 12:44
@Anonymní píše:
ZAKLADATELKA: No ono jde o to, že já bych chtěla převzít plnou výši úvěru a být jediný majitel toho byt, nebo tedy zatím můj spoludlužník, ale v tom bytě chci bydlet a nechci se jej vzdát.

Chtit muzes, ale je to nas dvou a ve finale na bance. Soud to rozhodovat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
13.3.17 12:49
@Anonymní píše:
Předem prosím o zachování anonymu. Děkuji.Ahoj maminky, prosím mám takový dotaz, rozvádím se, jsem stále na mateřské, s manželem mám společnou hypotéku, která je psaná na oba z nás, k tomu ještě máme úvěr. Celková výše splátek je 8000, tu nemovitost neobýváme ani jeden, pouze se na ní zatím pracuje. Bohužel se nedokážeme shodnout, chceme ten byt oba. Manžel mi říká, že mi ho soud nedá a že pokud ho po něm budu chtít, že mi napálí pokutu 200 000 na kterou má prý nárok, když jeden přenechá druhému úvěr ( což nemám ověřené ), říká, že jsem na mateřské a nepoplatím to, ale mám člověka, který by mohl za mě dluh převzít a splácet jej jako spoludlužník, dejme tomu můj otec… mám nějakou šanci, že u soudu vyhraji? Do práce se vracím za rok.

Pokud v tom ty a nebo tvoje rodina nemáte mnoho peněz, vykašli se na byt. To za to nestojí. Ať tě vyplatí, rodina ti něco přidá a pořiď si něco jiného. Je pravda, že on to stejně neocení a bude to brát tak, že vyhrál. Ale ať se třeba zadusí. Zkus být nad věcí i nad ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56952
13.3.17 12:52
@j.a.n.i1 píše:
No, já mám takový pocit, že soud vám určí byt na půl a hypotéku ať si vyřešíte, jak chcete společně s bankou :mrgreen:

podle zakona by nemel soud pri sporech o vyporadani sjm resit spor rozdelenim nemovitych veci do podiloveho spoluvlastnictvi.

nicmene, at to soud priklepbe komukoli z vas, pro banku to neni zavazne a z hypoteky vas nemusi vyvazat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.17 12:52

On mi právě říká, že mi z toho nevyplatí ani korunu a pokud to budu chtít, napálí mi tich 200 000, je to byt, který jsem chtěla já, ale hypotéka běží krátce, asi 4 měsíce, neboť se dlouho čekalo, než se na městě přepíše dům na družstevní… a až od té doby nám začala běžet hypotéka. Bytu se vzdát nechci, člověk, který by to prozatím financoval peníze má a je bezdlužný. Můj manžel navíc byt ani nikdy nechtěl, chtěl vždy do baráku, nechápu o co mu teď jde..

PS: Vítě někdo něco o té pokutě? Opravdu má nárok po mně vymáhat 200 000??

• Nahlásit
  • Citovat
17669
13.3.17 12:55
@Anonymní píše:
On mi právě říká, že mi z toho nevyplatí ani korunu a pokud to budu chtít, napálí mi tich 200 000, je to byt, který jsem chtěla já, ale hypotéka běží krátce, asi 4 měsíce, neboť se dlouho čekalo, než se na městě přepíše dům na družstevní… a až od té doby nám začala běžet hypotéka. Bytu se vzdát nechci, člověk, který by to prozatím financoval peníze má a je bezdlužný. Můj manžel navíc byt ani nikdy nechtěl, chtěl vždy do baráku, nechápu o co mu teď jde..PS: Vítě někdo něco o té pokutě? Opravdu má nárok po mně vymáhat 200 000??

Zajdi se zeptat do banky. On ti teď toho napovídá tolik, a vše jen s cílem, aby tě dostal co nejvíce do kolen. Fakt si myslíš, že ti říká pravdivou informaci pro tvé dobro? Asi ne. Jdi do banky a podle toho se rozhodni. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17709
13.3.17 12:57
@Anonymní píše:
On mi právě říká, že mi z toho nevyplatí ani korunu a pokud to budu chtít, napálí mi tich 200 000, je to byt, který jsem chtěla já, ale hypotéka běží krátce, asi 4 měsíce, neboť se dlouho čekalo, než se na městě přepíše dům na družstevní… a až od té doby nám začala běžet hypotéka. Bytu se vzdát nechci, člověk, který by to prozatím financoval peníze má a je bezdlužný. Můj manžel navíc byt ani nikdy nechtěl, chtěl vždy do baráku, nechápu o co mu teď jde..PS: Vítě někdo něco o té pokutě? Opravdu má nárok po mně vymáhat 200 000??

před čtyřmi měsíci jste byli v pohodě a najednou se rozvádíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9550
13.3.17 13:01

Podle me, pokud by se bytu vzdal, ma pravo na polovinu vsech vlozenych financi vcetne hyposplatek. Jak je to s bankou, nevim.

Příspěvek upraven 13.03.17 v 13:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8443
13.3.17 13:01

Myslím, že „dejme tomu otec“, tedy člověk, který by mohl hypotéku převzít, je tvůj milenec a manžel i kdyby stokrát ten byt nechtěl, tak by se cítil jako blbec ho nechat tvému šamstrovi, tak se toho nechce vzdát.
A z pohledu banky proč by měli vyvázat řádně platícího dlužníka kvůli nejistotě přibrání někoho jiného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
13.3.17 13:08

Je možné, ze tou pokutou se muze myslet pokuta za předčasné splaceni hypoteky, coz bezne bývají to i statisíce.
Podle nových pravidel hypotek je pokuta max.50 tisíc Kc, ale podle tech starých, coz bude vas případ, i třeba 5% z jistiny za kazdy nedoplaceny rok pred koncem fixace. Klidne i 20 nebo 30% z úvěru u vic.
Nemusíš chodit do banky, podívej se na net na jejich sazebníky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
13.3.17 13:13
@cecetka píše:
Podle me, pokud by se bytu vzdal, ma pravo na polovinu vsech vlozenych financi vcetne hyposplatek. Jak je to s bankou, nevim.Příspěvek upraven 13.03.17 v 13:01

Přesněji taky na polovinu zhodnoceni bytu - půlku toho, o co byt v hodnotě stoupnul.Uz tim, ze přestal byt družstevním, plus tim, ze v case ceny bytu stoupají.
Plus podíl na zhodnoceni opravami, plus půlku peněz splacenych bance( to bude nula nula nic).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69603
13.3.17 13:19
@Lama Lama píše:
podle zakona by nemel soud pri sporech o vyporadani sjm resit spor rozdelenim nemovitych veci do podiloveho spoluvlastnictvi.nicmene, at to soud priklepbe komukoli z vas, pro banku to neni zavazne a z hypoteky vas nemusi vyvazat.

No, neměl, ale co asi tak udělá, když oni dva nejsou ochotni se dohodnout, nebydlí tam ani jeden, děti taky nemají a oba jsou dlužníci na té hypotéce… těžko to může jednomu přiklepnout, neb s ohledem na hypo by toho druhého výrazně poškodil, no ještě by mohl nařídit prodej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama