Koho možná znáte - FB?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
344
7.7.22 11:46

Koho mozna znate - fb?

Dobry den,
vyznate se prosim nekdo ve Facebooku ohledne navrhovani pratelstvi? V sekci Koho mozna znate se mi objevuji samozrejme pratele mych pratel, ale pak treba i naprosto neznami lide nebo lide z minulosti - z dob studii od ZS po VS - znamena to tedy, ze tito lide si me nasli podle meho jmena, klikli na profil a tudiz se mi pak zobrazili v sekci Koho mozna znate? Mela jsem zato, ze fb krapet hlida soukromi, komu kdo najizdi na profil. Fotky a nejake me info mam pristupne jen pro pratele, takze ti lide se stejne nedostanou k mym info. Jen me zajima, proc se mi tam teda ti lide objevuji? Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1599
7.7.22 11:47

Nemáte společné přátele? Zadanou stejnou školu, stejné místo narození atd…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21473
7.7.22 11:53

Ne - návrhy na lidi co možná znáš navrhuje sám facebook podle vnitřních algoritmů, neznamená to že tě ti lidi oslovili - jim se podobně objevuješ v těch návrzích zase ty.

Vůbec nemusí vědět, že existuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3697
7.7.22 11:57
@Ou píše:
Ne - návrhy na lidi co možná znáš navrhuje sám facebook podle vnitřních algoritmů, neznamená to že tě ti lidi oslovili - jim se podobně objevuješ v těch návrzích zase ty.Vůbec nemusí vědět, že existuješ.
…přesně tak…a systém algoritmů asi nejde pochopit :D a taky se často mění. Např. Youtube je ted taky změnil, cílí ted podobně jako TikTok…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
7.7.22 12:00

@Suelinda
@Ou
kdyz mame spolecne pratele, tak ten navrh tam je, to chapu, ale kdyz ani spolecne pratele, misto, datum narozeni, skolu tam vubec nemam, tak mi to nejak nejde do hlavy…(fakt jsem myslela, ze treba naslepo zkusili zadat jmeno a najet na profil?) To musi byt zeda fakt nejaky zvlastni algoritmus.
Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
7.7.22 12:02

@axlpol no to je fakt asi na vyssi divci :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8561
7.7.22 12:06

Tak možná podle společných zájmů podle toho, na co obě strany často klikaj nebo u čeho všeho daly,,to se mi líbí"??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12778
7.7.22 12:06

Určitě to umí lézt do telefonních kontaktů jak mám někoho nového v kontaktech obrazu se mi v nabídce. Pak město, skola přátelé přátel… Atd atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26325
7.7.22 12:11

Už se mi několikrát stalo, že sem někoho potkala na nějaký akci, mejdanu a podobně, a druhý den na mě vyskočil na FB jako návrh na přátelství, i když jsme třeba jen prohodili pár slov na baru a společné přátele ani nemáme…
Podezřívám FB, že stačí jet na stejný wifi, ve stejném okolí nějakého vysílače nebo nevim :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3697
7.7.22 12:14
@Helen001 píše:
@axlpol no to je fakt asi na vyssi divci :D
…podle mě tyhle platformy všechny jedou stejně a jde jim o co největší dosah (což znamená i dosah reklamy a zaplacených stránek atd)
(ted myslím Youtube) nabízel především odebírány obsah, podobný obsah, ale už se jim to nezdálo, protože člověka drží v určité sociální a zajmové bublině, takže změnili algoritmy po vzoru TikToku, který nabízí obsah náhodně (nebo my si myslíme že náhodně :D ) a chce, aby člověk přijímal co největší pestrost (i když o témata nejeví zajem) no ale snaží se mám „konzervativcům“ cpát cokoli, v naději, že nás to zaujme a budeme odběrateli dalších a dalších kanálů (a s tím reklamy atd)

Takže těžko říct, zda se vůbec ví na jakém systému zrovna jede fb, ale jestli zaujali podobný systém, snaží se lidi spřátelit, více přátel, vyšší dosah nejen soukromých profilů… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4648
7.7.22 12:18

FB nevím, ale u instagramu se to stává, když jedna strana povolí synchronizovat kontakty. Já si hlídám, abych to měla zakázaný. Nabízejí se mi lidé, které v seznamu mám, ale já jim bych se zobrazovat jako návrh neměla. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
7.7.22 12:42
@Helen001 píše:
Dobry den,
vyznate se prosim nekdo ve Facebooku ohledne navrhovani pratelstvi? V sekci Koho mozna znate se mi objevuji samozrejme pratele mych pratel, ale pak treba i naprosto neznami lide nebo lide z minulosti - z dob studii od ZS po VS - znamena to tedy, ze tito lide si me nasli podle meho jmena, klikli na profil a tudiz se mi pak zobrazili v sekci Koho mozna znate? Mela jsem zato, ze fb krapet hlida soukromi, komu kdo najizdi na profil. Fotky a nejake me info mam pristupne jen pro pratele, takze ti lide se stejne nedostanou k mym info. Jen me zajima, proc se mi tam teda ti lide objevuji? Dekuji.

Je to komplex různých metod - FB nespojuje jen na základě společných přátel, ale dalších znaků - společná IP adresa, společná geolokace, výsledky hledání osob, označení přátel v rámci skupiny, společná cookies apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1493
7.7.22 21:00

Na Netflixu je zajímavý dokument Sociální dilema. Je intim, jak toto vše funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
7.7.22 21:14

Ano, FB navrhuje (také) lidi, kteří rozklikli váš profil. Já u lidí, kteří jsou mi navrhováni z tohoto důvodu, vidím jinou ikonku. Když jsem si toho všimla, ověřovali jsme to ve větší skupině lidí a opravdu je to tak. Když jsem rozklikla profil někoho (i když jsme neměli žádné společné prátele), přišla jsem hned jako „návrh“. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat