Kojenec a deprese

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AliciaR
Povídálka 16 příspěvků 23.02.18 16:55
Kojenec a deprese

Dobry den!

Rada bych se spojila a pozadala o radu nekoho, kdo si prosel podobnym “peklem”. Mame uzasnou osmimesicni dceru, krasne prospiva, je vesela a usmevava. Bohuzel vsak nema potrebu spanku. Usina az kolem 11hod., v noci se budi kazdou hodinu, nekdy i casteji, a vstava v 6hod. rano. Pres den spi jen zhruba hodinu dopoledne, nekdy se mi zadari uspat ji i na hodinku odpoledne (vetsinou v kocarku). Takto to mame poslednich pet mesicu. Precetla jsem snad vsechny knihy o spani miminek, byla jsem na prednaskach, vyzkouseli jsme spoustu metod spanku a usinani, dokonce i alternativni jak bachovy esence ci rodine konstelace. Nic nepomaha. Ja jsem z nedostatku spanku (cca 4hod. nesouvisleho spanku za noc) zacala trpet depresemi. Casto mi busi srdce, mam zrychleny tep a nemohu dychat. Uz trikrat se mi stalo, ze jsem nebyla schopna vstat z postele a manzel musel zustat doma. Dnes se mi to stalo znovu a musela prijet na pomoc babicka. O svych pocitech se radsi ani nebudu rozepisovat. Pripadna antidepresiva nejsou resenim situace. Manzel dostal novou praci, o kterou moc stal, a proto se ted musi snazit a pracovat prescas. Nemuze tedy ted k male vstavat ani pripadne zustat doma. Nikdy jsem zadne podobne problemy s psychikou nemela a vubec nevim, co mam delat. :( trva to uz dlouho a bohuzel se to nelepsi, spise naopak. Jak se spanim male, tak se mnou. Poradite?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 23.02.18 17:01

Jak já ti rozumím. Máme nespavou 7. měsíční a jsme z toho v rozkladu celá rodina. Deprese zatím nemám, ale někdy je to fakt na mašličku. Pokud jsi na tom opravdu špatně, klidně bych na 2 hodiny zaplatila studentku, ať jezdí s kočárkem a ty spi. Také jsme zkusili vše - všemožné knížky, homeopatii, rituály, různé spánkové režimy a nic. Už jen čekáme, že se to jednou zlomí :roll: Snažím se tomu nepropadat, ale někdy to na mě dolehne. Hodně sil.

Martina84
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 23.02.18 17:02

Nepises jestli kojis? Mala spi kde? Spiš pres den, kdyz spi ona?

terinka4444
Hvězda diskuse 65755 příspěvků 23.02.18 17:03

Poradím, je potřeba, aby se zapojil manžel, a to rychle a hodně. Celý víkend můžeš spát, večery si můžeš jít lehnout v osm, on ať do jedenácti uspává. U nás se to zlomilo po roce, když jsem sebrala prso v noci a prostě nedala. Pak začala spát. Ale zapojit se musí manžel. Sice je přes čas, ale o víkendu snad nepracuje, takže můžeš spát a večer taky i když pracuje přesčas, může dítě nosit a dít ti jí do postele až v jedenáct.

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 23.02.18 17:05

Pokud kojite, tak hned odstavit. Časem bude určitě lépe, ale někdy je to masakr. Tohle peklo jsem si taky zažila.

Markéta80
Hvězda diskuse 38685 příspěvků 23.02.18 17:09

@AliciaR nemůže a až to s tebou flákne tak se o dítě postará kdo :roll:. Chce to aby jste se nějak vystřídali aby jsi se alespon trošku vyspala protože až zkolabuješ bude dost pozdě :? To je na jednoho moc. Já měla celkem děti spavé ale provorozený se hodně nosil a manžel nosil hodně v noci. Pak jsem zjistili že když si ho dáme mezi nás do postele je v klidu :mrgreen:

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 23.02.18 17:17

Kojis v noci? Jestli jo, tak na noc odstavit. Zkusila bych ji dat vecer spat driv, tohle je silena hodina, treba se tak casto budi proto, ze je pretazena(dcera mi to delala)Nejlepsi co jsme kdy mohli udelat je, oddelat bocnici postylky a prirazit k posteli. Pokud se v noci vzbudila, rekla jsem pssst pohladila a spalo se dal, nemusela jsem vstat, ona me citila vedle a byl klid.

AliciaR
Povídálka 16 příspěvků 23.02.18 17:20

Nekojim od konce sestinedeli :( prosla jsem nekolika zanety, prestalo se mi delat mleko a na doporuceni lekare jsem presla na UM. Pak mala cca mesic a pul spala jak dudek. Mala spala od narozeni v postylce s nami v loznici, asi tri tydny sama v pokojicku (ale to jsem nedavala uz vubec, behat celou noc do pokojicku). Pak mela sestou detskou nemoc a horecky, tak jsme si ji vzali na tyden k nam do postele (to bylo super, nemusela jsem vstavat, stacilo se jen otocit a uspat ji. Jenze ji bohuzel budilo kazde nase pohnuti). Ted je zase cca mesic v postylce u nas v loznici.

KristynaTita
Kecalka 369 příspěvků 23.02.18 17:32

Neni to separační krize?

lentilka248
Kelišová 6412 příspěvků 1 inzerát 23.02.18 17:37

@AliciaR držím palce.. U nás se to srovnalo až ve 2 letech.. Najednou začal spát celou noc.. Do té doby prostě přes den spal řádově v minutách(max. hodinu), v noci co hodku vzhůru..

ejhle
Závislačka 2776 příspěvků 23.02.18 17:49

Znam. Ja to dotahla kolem 7 mesice urvanka z duvodu nevyspani k halucinacim a naslednemu zraneni :zed: :zed: :zed: mela jsem doma starsi ditko a ujecene mimino.

Na tvem miste bych chodila spat s malou- u nas to funguje i v noci- kdyz lezim vedle uplakanka, tak spi dele. Od roku a pul spi s nami ( vecer ho ulozim do jeho postele, nejpozdeji ve dve v noci se s obrovskym placem presune pod moji perinu, udela si ze me polstar a spi az do rana- pokud se tedy nepohnu :roll: ).

Pokud Ti usne v kocarku, tak ji v nem uspavej i doma. U nas to taky jednu dobu fungovalo. Z te doby mame jedno legracni video- satan spi v kocarku, ja chrapu ( jako fakt chrapu, tece mi slina) vedle na gauci a u toho nohou drncam kocarek. Pokud mi usnul v kocarku a byl uz fakt tuhej, tak jsem do kocarku dala vibracni jednotku ( meli jsme doma vibracni lehatko a ta vibracni jednotka sla vytahnout) takze bylo satane drncano v podstate porad.

Jo a od cca 8 mesice jsem mela zaplacenou pani, ktera ujecence vyzvedla a drncala kocarem. A mela jsem to udelat mnohem drive

Hodne stesti a pevne nervy :mavam:

Barbora1993
Kecalka 430 příspěvků 23.02.18 17:54

Ahoj, s depresemi ti sice neporadím, ale i náš malý začal kolem 5-ti měsíců problematicky spát. Do těch 5-ti měsíců ho trápily prdíky a potom na něj nefungovala jakákoliv finta na usínání. Zkoušeli jsme nosit, vozit, mazlit se, kojit a spol a nic, pořád plakal a třel si očička. V noci to samé, protože byl kojený, co hodinu vstával a nedej bože ho od prsa odpojit dřív než by mu to bylo milé. To se kojil klidně i hodinu. Až jsme byli s přítelem zoufalí a na pokraji sil oba dva, zkusili jsme ho prostě dát do postýlky. Nikomu to nevnucuju, ale u nás to zabralo. Ze začátku sice plakal 5 minut než usnul, ale bylo to pořád lepší než hodinové hrkání kočárem se řvoucím a rudým dítětem. Od půl roku už to zvládal lépe a od roku je sám v pokojíčku. Teď dostane večer mlíčko, dá každému z nás pusu a jde spinkat, někdy si řekne i sám hají, když už je hodně unavený. Od té doby se nám budí max 2× za noc. teď má rok a tři čtvrtě a myslím si, že kdyby nebyl stále v noci kojen, spí až do rána. Párkrát nám totiž spal. Zpětně jsme si uvědomili, že mu jako miminku začalo strašně vadit jakékoliv světlo, že na to usnutí potřeboval opravdu přítmí nebo tmu a klid. Vůbec nám to nedocházelo, protože před tím usnul v pohodě i u zapnuté televize, rádia nebo když svítila lampička. Přes den mi sice jako menší spával lépe, ale cca od těch 8- měsíců spí také jen jednou a někdy hodinu někdy dvě. Ráno se mi budí většinou po šesté, ale byly i dny, kdy usnul v 10 večer, 3× se v noci vzbudil a ráno 5:50 byl vzhůru. Nemůže být malá jen z něčeho podrážděná? Třeba vleklý růst zoubků? To může děti pořádně potrápit.

Ps: až teď jsem četla, že je malá na UM, nemůže mít třeba i reakci na to mlíčko? Třeba jí bolí bříško nebo tak…Od známé dcera takto vyfasovala dvoje ATB do roku, protože jí dávala více než měla a úplně jí to ucpávalo..Pak měla zase naopak hleny ve stolici a jiné zažívací obtíže

Příspěvek upraven 23.02.18 v 18:03

Uživatel je onlineLaraA
Kecalka 481 příspěvků 3 inzeráty 23.02.18 17:55

Manžel na gauč a ty si vezmi prcka do postele. Mě se prostřednictvím od 11 do 22 měsíců budil 8-10× za noc. Pomohlo odstavení, ale to ti nepomůže :nevim:

Barbora1993
Kecalka 430 příspěvků 23.02.18 18:05

@ejhle uspávání v kočárku doma je dobrý tak do doby než se dítě samo otočí a jde na čtyři, pak už je to nebezpečný. Mohla by z toho kočárku vypadnout. Taky jsem to jednu dobu dělali, ale od doby co nám synek šel na všechny 4 jsme měli strach, aby v noci nevyskočil. Šráky by nesnesl, vadila mu i deka

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 23.02.18 18:11

@AliciaR nedočítám, kojením to není, když nekojíš, vzala bych si malou do postele. Měla jsem to takhle s nejstarší, byla extrémně uplakané a nespavé dítko. Takže tě plně chápu. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama