Kojení a menstruace

Anonymni
4.11.08 16:36

Kojení a menstruace

Ahoj, prosím o radu mám 6ti týdenní holčičku, kojení v pohodě, ale před dvěma dny jsem dostala menstruaci a je to síla. Malá mi nechce pít, odmítá prso, odtahuje se od něj, mlíčko mám. Prosím o radu jak na to, aby jí mlíčko při MS chutnalo. Děkuji moc za všechny rady. Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4471
4.11.08 20:22

Taky jsem dostala MS tak brzo, ale malý to neodmítal. V kurzu jsme si říkali, že některé děti po čas MS mlíčko odmítají, ale nevím o ničem, co by pomáhalo. Snad někdo poradí. Přeji, ať malá začne brzy pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
5.11.08 07:14

Sica ja som dostala MS až 3m po porode,ale malemu tiež mličko nechutnalo.Ono keď ti skonči,tak zas začne papať.Nemusiš sa ničoho bať.Ani mu davať UM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20093
5.11.08 11:53

Možná se pletu, ale přijde mi, že se to ovlivnit nedá :(

Já dostala MS přesně 6týdnů po porodu ale na kojení to vliv nemělo, resp malá mlíko chtěla i při MS

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tea
116
5.11.08 14:47

Ahoj, já měla to samé, začala jsem menstruovat, když bylo dcerce 4. měsíce. Začala bojkotovat kojení a přes veškeré snahy jsme se už ke kojení nevrátili. Dcerka když viděla prs, tak začala vyvádět a odtahovat se a tak jsme po asi 2. týdnech snažení museli začít s UM. Ještě jsem odsávala, ale nechtěla ani moje odsáté mlíčko. Přišlo to ze dne na den a tím také naše kojení skončilo. Některé děti to ani nepostřehnou a ty citlivější můžou prý někdy reagovat i takhle přehnaně jako moje zlatíčko.
Nicméně tě nechci strašit, to je jen moje vlastní zkušenost a znám spoustu dětí, kterým menses při kojení vůbec nevadila. Přeju hodně štěstí a dlouhé kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.1.09 21:06

Re: Kojení a menstruace

Ahojky lidičky.Taky mam stím problem mam 4 měsični holčičku a vždycky prvni den menstruace je mrzuta a ale papa ale min taky nevím co mam dělat byla bych opravdu moc vděčna za radu.Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
14.1.09 08:40

Ahojky a není to taky třeba tím,že mimi nechce od tebe tolik proto,že ho krmíš z lahve když odsaješ?Kamarádka si takhle mimi odstavila.Pár krát,když nemohla kojit odsála a dala lahev a od 4m nekojí.Jnak nevím asi jinak neporadím.Já své mimi kojím,dávám i lahev a nevadí to,ale každý dět'átko je jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
18.12.12 17:59

Ahoj holky, chci se zeptat, jak to je s cyklem při kojení? je asi dost nepravidelný? po 9 měsích od porodu při častém kojení jsem poprvé velice slabě krvácela asi tři dny a byla to stará krev. nyní je to měsíc a nic a ani žádné příznaky, že by menstruace měla přicházet. Jak jste to měly vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
836
18.12.12 18:47

Kojim a menstruaci mam pravidelnou (+- 2 dny).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20694
18.12.12 19:38

Já myslím, že to je hrozně individuální.. Třeba to bylo na dlouho zase všechno :mrgreen: Já kojím už skoro 14 měsíců a stále ani ťuk..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
18.12.12 19:47

No, počkám ještě týden, když nic, udělám si test a když negat, tak to pustím z hlavy :D jen doufám, že si nenadelim druhé miminko pod stromeček, když už jsem se rozhodla, že chci jen jedno dítě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11750
19.12.12 09:58

Ja jsem i pres kojeni menstruaci po dvou mesicich dostala, ale dalsi mela zpozdeni skoro tri tydny, takze to asi jeste nebude tak pravidelny… uvidim co me ceka dal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
19.12.12 10:01

Já mám taky 9 měsíců od porodu a asi před 14ti dny jsem pár dní lehce krvácela, i bolesti byly jako při MS, tak jsem zvědavá, jestli teď něco přijde. Používáš nějakou antikoncepci? Já si myslím, že to při kojení až tak pravidelné nebývá, většina kamarádek to má nepravidelné, když kojí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
19.12.12 10:29

Nepoužívám, už sedm let pouze prerusovana soulož, Terinka je planovana, tak snad žádné potvory manželovi ani teď neutekly :-) hlavně frekvence jednou za 14 dní tomu taky nepridava:D chci moc mirenu ale také chci v létě k moři, takže mi asi nezbývá než stresovat. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.16 21:41

Prosím o radu a omlouvám se za anonymitu. Čekám od porodu třetí menstruaci a kde nic tu nic. Druhou jsem dostala 38 dní od první (a tu 5 měsíců od porodu). Teď je to cca 50. den a nic. Test mi vyšel negativní. Chráníme se - zatím přerušovaně + Pharmatex a právě si v té další menstruaci chci nechat dát tělísko.
A na co se ptám. Mám ještě čekat, nebo už jít k doktorce, aby mě prohlídla? Kojím pořád stejně, možná víc v noci (malá je poslední dobou nemocná). Je to třetí dítě a i po předchozích porodech jsem to měla rozhozené, ale ne tolik. Břicho mě pobolívá, ale nic se neděje.
Děkuji za názory a zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama