Jak na metodu noční spaní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 02.11.08 11:14
Jak na metodu noční spaní

Prosím maminky co znají metodu spaní přes celou noc Kast-Zahn * H. Morgenroth jestli je to od nich,ale je to tu na foru ke stažení.A tak se chci zeptat jak uspáváte dítě,když se vám vzbudí v noci.Filípek má 6měs. a 2den to praktikuji přes den s tím pláčem to jde,ale v noci,když má hysterický pláč tak mu nepomůže hladit ho po zádíčkách v postýlce aby usnul a rozléhá se to po celém bytovce.Tak mi nezbyde nic jiného než ho vzít na ruky a zklidnit ho a pak ho dám zpět do postýlky.Vím,že je to špatně,ale budí celý barák vždy mezi 1-1,30h a to mu nechci dát najíst aby si zvykl,že ho nenakojím a pak se vzbudí kolem 4h a to už ho nakojím.Porad'te jak to děláte přes noc.Děkuji moc

Reakce:
Novire
Neúnavná pisatelka 19851 příspěvků 02.11.08 11:42

Ahoj… tuhle metodu neznám, ale nemyslím si, že uklidňovat prcka v náručí když pláče je špatně :wink:
A taky co se pamatuju, tak Tobík v šesti měsících jedl v noci (byl kojený) tak 3×-4×.
Možná má malý hlad, proto pláče… Co tě vedlo k tomu, že by měl vstávat jen jednou? Podle mě je na to ještě malý…

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 02.11.08 11:57

Nevím,ale píší tam,že jak si dítě nastaví režim tak údajně spí celou noc,ale při kojení asi nemám šanci tak proto se ptám jak to dělali maminky co to začali provozovat a úspěšně se jim to podařilo jen nevím jestli kojili nebo měli UM.Děkuji za rady

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 02.11.08 12:08

Sice neznám tu knihu, o které píšeš, měla jsem nějakou jinou, už si nepamatuju autorku a knížku jsem už někomu dala.
Tato teorie taky byla založená na tom, že dítě v 7 měsících už by mělo spát celou noc za předpokladu, že kojíš a dáváš spát v určitém rytmu. Já se to snažila na:,–(it taky, přes den to fungovalo, ale v noci se mi v té době taky ještě budil kolem 1-2. hodiny a pak v 5.
To se nám podařilo odbourat až někdy v 10. měsíci, kdy začal spát celou noc.
Ale jedna známá, od které jsem tu knihu měla, dokázala, že její prcek už v půl roce spal celou noc od 7 do 7.
Každé dítě je jiné, takže to nelam přes koleno, za 2-3 měsíce ti začne spát celou noc tak nebo tak.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 02.11.08 14:45

To jsou hezké teorie, že dítě spí od určitého věku celou noc. Chacha. V tomhle věku bych normálně nakojila, ten řev za to nestojí. A jestli se budí vlastně jen dvakrát za noc, tak je to docela super, co by za to některé maminy daly. A jednou stejně začne spát celou noc a ty si ušetříš nervy. (Já pořád kojím kolem druhé ráno, a to je malé 9 měsíců. V porovnání s některýma maminama si i říkám, jak mám vzorné dítko, když jde spát v 19.30, pak ve 2 kojení a spí do 6 nebo do 6.30.)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.08 14:46

Ja si taky myslim, ze ma maly hlad a ze bys mela zahodit moudre knihy, a ridit se instinktem a potrebami miminka.
My jsme zacali odbouravat nocni kojeni postupne od sedmeho mesice, kdyz mala zacala jist vecerni kase, a to uz poradne porce. Nejdriv jsem zrusila kojeni o desate a jen jsem malou parkrat pohladila a ona spala dal. Timto stylem jsem ji vecer i uspavala a tak to pro ni nebylo nic noveho. Po par dalsich tydnech jsem kojeni o dvanacte posouvala az k jedne hodine a docela to vychazelo az do osmeho mesice, kdy jsem asi tyden musela kojit co hodinu, mala mela ocividne hlad. Potom jsem si kdesi precetla, ze v tom veku byva rustovy spurt. Nasledne jsme zacali odbouravat zase postupne od zacatku a mala se pak sama zacala budit uz jen jednou. Myslim, ze to souviselo s tim, ze se vic pohybovala a tak byla unavenejsi. Teprve asi v desatem/jede­nactem mesici mala poprve prospala celou noc a od te doby jsem ji prestala v noci kojit uplne. Zaroven jsem se snazila vypozorovat kolik spanku potrebuje pres den, aby se „neprespala“ a od te doby spi v noci pekne, vzbudi se jen vyjimecne. Babeta

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 02.11.08 15:20

nevím kde co v chytrých knihách píší, ale naše děti spali celou noc od roku. Do té doby se budili na jídlo, mlíčko, a já jim ho klidně dopřála. Lepší než aby budili celý panelák… Podotýkám, že staršímu se v noci dělal sunar a Toma jsem kojila, ani v jednom nevidím problém

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 02.11.08 15:41

Děkuji za rady já si taky osobně myslím,že u toho kojení to snad ani nejde MM mám kvalitní to říkala i doktorka Filípek má 6měs. a váží 8,230 a 71,5cm a přes den vydrží,ale v noci chce spíš maminu a to neodbourám.No nevadí zůstanu při starém a časem se to poddá a když né tak počkám.Děkuji

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 02.11.08 15:49

Milunaeviku … celá ta teorie, co jsem četla já, je založená na tom, že jdeš tak trochu proti modernímu způsobu kojení vždy, kdy si děcko zakřičí.
V podstatě máš kojit přes den přibližně každé 3 hodiny a třeba i na kojení budit, protože jinak si mimčo může přehodit rytmus, bude ti ve dne hodně spát a málo papat a v noci bude dohánět jídlo a aktivity.
My to tak opravdu na začátku měli, měla jsem vždy ukrutnou radost, jak mi přes den dlouho spí a já mám spoustu času, ale pak se mi to v noci vrátilo. Po přečtení téhle knihy jsem, podotýkám, že NENÁSILNĚ začala prcka kojit přes den častěji, i jsem ho občas vzbudila, a opravdu za pár dní se mu rytmus kojení a spaní nastavil sám přesně podle té knížky. A pak jsem knihu odhodila.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 02.11.08 19:39

Mám pár kamarádek, co praktikuje od 6m v noci nejezení a všem to vyšlo. No já bych to neudělala. Dítko by mě sežralo a manžel nakonec taky.
Já nemůžu pochopit, jak jde dohromady , že od 7měsíce by mělo dítko prospat noc a zároveň ale může mít růstový spurt právě. A to by zas v noci mohlo mít hlad ne?
Vítka jsem 1× za noc kojila ještě ve 2 letech. Můžete myslet, že jsem šiblá, ale on pak dýl spal. U něj jsme odbourávali noční kojení v roce a půl. To jedl ještě 5× a nechtěl se nechat odtrhnout a stáhli jsme to právě na to jedno kojení.
A Jonášek zlatej spí naštěstí celou noc nebo jí jen jednou a to chviličku.

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 02.11.08 21:46

To je právě o co by mě zajímalo jak to udělali?Malý se budí 2× 3× za noc a z toho se budí 1 nebo 2 ze zvyku a já nvím jak to udělat abych to odbourala.Děkuji za radu

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 03.11.08 09:32

Nevím, jak to udělali v tom půl roce, ale já jsem Davčovo kojení kolem 4-5 hodiny ranní odbourala někdy v 10. měsíci tak, že jsem k němu prostě přestala vstávat. Chvilinku si poplakal, tak 5 minut, a asi za 3 dny se přestal budit úplně a vstával až ráno v 7 hodin. Možná se to někomu bude zdát kruté a traumatizující, ale funguje to.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >