Reklama

Jak na metodu noční spaní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 02.11.08 11:14
Jak na metodu noční spaní

Prosím maminky co znají metodu spaní přes celou noc Kast-Zahn * H. Morgenroth jestli je to od nich,ale je to tu na foru ke stažení.A tak se chci zeptat jak uspáváte dítě,když se vám vzbudí v noci.Filípek má 6měs. a 2den to praktikuji přes den s tím pláčem to jde,ale v noci,když má hysterický pláč tak mu nepomůže hladit ho po zádíčkách v postýlce aby usnul a rozléhá se to po celém bytovce.Tak mi nezbyde nic jiného než ho vzít na ruky a zklidnit ho a pak ho dám zpět do postýlky.Vím,že je to špatně,ale budí celý barák vždy mezi 1-1,30h a to mu nechci dát najíst aby si zvykl,že ho nenakojím a pak se vzbudí kolem 4h a to už ho nakojím.Porad'te jak to děláte přes noc.Děkuji moc

Reklama

Reakce:

Novire
Neúnavná pisatelka 19822 příspěvků 02.11.08 11:42

Ahoj… tuhle metodu neznám, ale nemyslím si, že uklidňovat prcka v náručí když pláče je špatně :wink:
A taky co se pamatuju, tak Tobík v šesti měsících jedl v noci (byl kojený) tak 3×-4×.
Možná má malý hlad, proto pláče… Co tě vedlo k tomu, že by měl vstávat jen jednou? Podle mě je na to ještě malý…

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 02.11.08 11:57

Nevím,ale píší tam,že jak si dítě nastaví režim tak údajně spí celou noc,ale při kojení asi nemám šanci tak proto se ptám jak to dělali maminky co to začali provozovat a úspěšně se jim to podařilo jen nevím jestli kojili nebo měli UM.Děkuji za rady

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 02.11.08 12:08

Sice neznám tu knihu, o které píšeš, měla jsem nějakou jinou, už si nepamatuju autorku a knížku jsem už někomu dala.
Tato teorie taky byla založená na tom, že dítě v 7 měsících už by mělo spát celou noc za předpokladu, že kojíš a dáváš spát v určitém rytmu. Já se to snažila na:,–(it taky, přes den to fungovalo, ale v noci se mi v té době taky ještě budil kolem 1-2. hodiny a pak v 5.
To se nám podařilo odbourat až někdy v 10. měsíci, kdy začal spát celou noc.
Ale jedna známá, od které jsem tu knihu měla, dokázala, že její prcek už v půl roce spal celou noc od 7 do 7.
Každé dítě je jiné, takže to nelam přes koleno, za 2-3 měsíce ti začne spát celou noc tak nebo tak.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 02.11.08 14:45

To jsou hezké teorie, že dítě spí od určitého věku celou noc. Chacha. V tomhle věku bych normálně nakojila, ten řev za to nestojí. A jestli se budí vlastně jen dvakrát za noc, tak je to docela super, co by za to některé maminy daly. A jednou stejně začne spát celou noc a ty si ušetříš nervy. (Já pořád kojím kolem druhé ráno, a to je malé 9 měsíců. V porovnání s některýma maminama si i říkám, jak mám vzorné dítko, když jde spát v 19.30, pak ve 2 kojení a spí do 6 nebo do 6.30.)

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.08 14:46

Ja si taky myslim, ze ma maly hlad a ze bys mela zahodit moudre knihy, a ridit se instinktem a potrebami miminka.
My jsme zacali odbouravat nocni kojeni postupne od sedmeho mesice, kdyz mala zacala jist vecerni kase, a to uz poradne porce. Nejdriv jsem zrusila kojeni o desate a jen jsem malou parkrat pohladila a ona spala dal. Timto stylem jsem ji vecer i uspavala a tak to pro ni nebylo nic noveho. Po par dalsich tydnech jsem kojeni o dvanacte posouvala az k jedne hodine a docela to vychazelo az do osmeho mesice, kdy jsem asi tyden musela kojit co hodinu, mala mela ocividne hlad. Potom jsem si kdesi precetla, ze v tom veku byva rustovy spurt. Nasledne jsme zacali odbouravat zase postupne od zacatku a mala se pak sama zacala budit uz jen jednou. Myslim, ze to souviselo s tim, ze se vic pohybovala a tak byla unavenejsi. Teprve asi v desatem/jede­nactem mesici mala poprve prospala celou noc a od te doby jsem ji prestala v noci kojit uplne. Zaroven jsem se snazila vypozorovat kolik spanku potrebuje pres den, aby se „neprespala“ a od te doby spi v noci pekne, vzbudi se jen vyjimecne. Babeta

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 02.11.08 15:20

nevím kde co v chytrých knihách píší, ale naše děti spali celou noc od roku. Do té doby se budili na jídlo, mlíčko, a já jim ho klidně dopřála. Lepší než aby budili celý panelák… Podotýkám, že staršímu se v noci dělal sunar a Toma jsem kojila, ani v jednom nevidím problém

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 02.11.08 15:41

Děkuji za rady já si taky osobně myslím,že u toho kojení to snad ani nejde MM mám kvalitní to říkala i doktorka Filípek má 6měs. a váží 8,230 a 71,5cm a přes den vydrží,ale v noci chce spíš maminu a to neodbourám.No nevadí zůstanu při starém a časem se to poddá a když né tak počkám.Děkuji

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 02.11.08 15:49

Milunaeviku … celá ta teorie, co jsem četla já, je založená na tom, že jdeš tak trochu proti modernímu způsobu kojení vždy, kdy si děcko zakřičí.
V podstatě máš kojit přes den přibližně každé 3 hodiny a třeba i na kojení budit, protože jinak si mimčo může přehodit rytmus, bude ti ve dne hodně spát a málo papat a v noci bude dohánět jídlo a aktivity.
My to tak opravdu na začátku měli, měla jsem vždy ukrutnou radost, jak mi přes den dlouho spí a já mám spoustu času, ale pak se mi to v noci vrátilo. Po přečtení téhle knihy jsem, podotýkám, že NENÁSILNĚ začala prcka kojit přes den častěji, i jsem ho občas vzbudila, a opravdu za pár dní se mu rytmus kojení a spaní nastavil sám přesně podle té knížky. A pak jsem knihu odhodila.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 02.11.08 19:39

Mám pár kamarádek, co praktikuje od 6m v noci nejezení a všem to vyšlo. No já bych to neudělala. Dítko by mě sežralo a manžel nakonec taky.
Já nemůžu pochopit, jak jde dohromady , že od 7měsíce by mělo dítko prospat noc a zároveň ale může mít růstový spurt právě. A to by zas v noci mohlo mít hlad ne?
Vítka jsem 1× za noc kojila ještě ve 2 letech. Můžete myslet, že jsem šiblá, ale on pak dýl spal. U něj jsme odbourávali noční kojení v roce a půl. To jedl ještě 5× a nechtěl se nechat odtrhnout a stáhli jsme to právě na to jedno kojení.
A Jonášek zlatej spí naštěstí celou noc nebo jí jen jednou a to chviličku.

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 02.11.08 21:46

To je právě o co by mě zajímalo jak to udělali?Malý se budí 2× 3× za noc a z toho se budí 1 nebo 2 ze zvyku a já nvím jak to udělat abych to odbourala.Děkuji za radu

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 03.11.08 09:32

Nevím, jak to udělali v tom půl roce, ale já jsem Davčovo kojení kolem 4-5 hodiny ranní odbourala někdy v 10. měsíci tak, že jsem k němu prostě přestala vstávat. Chvilinku si poplakal, tak 5 minut, a asi za 3 dny se přestal budit úplně a vstával až ráno v 7 hodin. Možná se to někomu bude zdát kruté a traumatizující, ale funguje to.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >