Pět měsíců od porodu a ještě jsem to nedostala

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3834
20.11.19 07:53

Kojení a plodnost

Ahojky maminky, jsem skoro pět měsíců od porodu a ještě jsem to nedostala. Samozřejmě se při sexu chráníme, nevěřím, ze je kojení antikoncepce.Jen mi vrtá hlavou, když jsem to ještě nedostala, to znamená;že ještě neovuluji.Je to tak, ze bez menstruace není ovulace. Přemýšlím zda pokud bych třeba za rok chtěla další děťátko a ještě třeba kojila, tak musím přestat, ze? Nevím zda to píšu srozumitelně. :mrgreen: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
534
20.11.19 07:59

Ahoj. Ja jeste kojim 18 mesicni a dostala jsem to az 9 mesicu po porodu. Kazdy to ma jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4306
20.11.19 08:06

Malou jsem kojila zhruba do roka a půl, po ukončení přišla ms po 2 měsících :) ale každé tělo je jiné, pokud budeš mít nějaké nejistoty, nejlépe se poradit na gyndě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
723
20.11.19 08:07

Já dostala první MS 22 měsíců po porodu…a pak zase 2 měsíce nic. Dle doktorky všechno ok a těhotná nejsem… doufám, nebyla jsem při kontrole :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7032
20.11.19 08:19

MS přišla 3 měsíce po porodu, kojila jsem 2 roky, ale otěhotněla jsem až, když jsem prestala kojit. U každé je to jinak @Wendea71

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1803
20.11.19 08:23

Nejdřív je ovulace a potom MS, takže dobře, že se chránite. A jinak jak píšou holky, u kojení je všechno možné. Já jsem měla MS od 8 měsíců dcery, otěhotněla jsem asi v 1,5r, stále při kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
20.11.19 08:37

Otěhotnět se dá i bez mestruace v případě, že se trefí první ovulace, která menstruaci předchází. Samozřejmě menstruovat se dá i bez ovulace, ale v tomto případě je ovulace bez menstruace, která už nestihne přijít… Některým ženám opravdu cyklus po dobu kojení otěhotnění zazdívá a některým vůbec, ale i když otěhotnění během kojení nedělá ženě žádný problém, neznamená to, že je zároveň jednoduché v těhotenství kojit, zvlášť, když ženu přepadnou navíc různé nelibé těhotenské stavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
20.11.19 08:46
@Wendea71 píše:
Ahojky maminky, jsem skoro pět měsíců od porodu a ještě jsem to nedostala. Samozřejmě se při sexu chráníme, nevěřím, ze je kojení antikoncepce.Jen mi vrtá hlavou, když jsem to ještě nedostala, to znamená;že ještě neovuluji.Je to tak, ze bez menstruace není ovulace. Přemýšlím zda pokud bych třeba za rok chtěla další děťátko a ještě třeba kojila, tak musím přestat, ze? Nevím zda to píšu srozumitelně. :mrgreen: :oops:

Prestavat nemusíš. Když budeš dávat prikrmy a budeš kojit tím pádem min, menstruace se ti dostaví. Mně po 13 měsících od porodu. S prvou dcerou po sedmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
20.11.19 08:50

U prvniho syna prisla MS rok po porodu, kojila jsem ho do 2,5 a otehotnela jsem jeste pri kojeni. Ted u druhe dcerky prisla MS az 1,5 po porodu. Kojim stale a chcema treti, tak tomu nechavame volny prubeh.
U kazdeho je to jinak, jak pisi holky MS predchazi ovulace, tak se do te prvni muzete klidne trefit.
Ja je teda kojila i po otehotbeni, ale pak uz mi to nebylo prijemne, tak jsem prestala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
20.11.19 08:56

Me prijde, ze telo vi, kdy dalsi dite zvladne, pokud dalsi nechces hlavou, tak bych se chranila. Pokud by ti dalsi nevadilo, tak bych se ti nestresovala a prijde to az to bude idealni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12236
20.11.19 09:02

Mně se MS dostavila 4.měsíc po porodu při plném kojení. Otěhotněla jsem ale opravdu až když jsem malého v jedenácti měsících úplně odstavila. A to jsme se fakt hodně snažili. Několikrát kontrolovaná ovulace u Dr, ta prostě nebyla. Menstruace může být i bez ovulace. I

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 09:25

Já to třeba tak měla, že když jsem chtěla druhé musela jsem přestat kojit…pak teprv jsem dostala menzes a otěhotněla. Ale kojení opravdu není antina a každá to má jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
25915
20.11.19 09:54

Já to měla tak, že jsem ovulaci dostala ještě během šestinedělí a menzes jsem měla pravidelnou i při plným kojení. Stačilo mi dvakrát denně posunout kojení ze tří hodin na čtyři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
20.11.19 10:43

Každá to má jinak, ale obecně platí, že když plně kojíš, min. každé tři hodiny a v noci není interval větší než 6 hodin a dítě je mladší 6 měsíců tak otěhotnět nemůžeš (říká se tomu myslím ekologické kojení,…)
Ale potom s návratem menstruace a ovulace to má každá žena jinak. Některá neotěhotní do poslední kapky mléka a jiná bez problémů a je jedno jestli menstruuje nebo ne.
Já jsem u první dcery měla problémy s kojením a otěhotněla jsem sedm měsíců po porodu (chtěli jsme co nejdřív) a u dalších dětí jsem neměla menstruaci do roka a čtvrt, ale než se ta první menstruace dostavila, tak byla ovulace.
Kamarádka má čtyři děti a menstruaci neměla mezi nimi vůbec - jsou cca po dvou letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat