Kojení a prsa

Anonymní
20.12.19 03:52

Kojení a prsa

Ahoj, prosím o radu. :mrgreen: mám své první miminko, takze jsem nováček. Malé je 9 dní, plně kojím každé cca dvě hodiny,. 3.den po porodu se mi nalily prsa, a postupně měkli.. Ale dnes v noci jsou zase jako sutr. Mala saje, ale jedno prso začalo trochu bolet, nechala jsem ji pít z něj cca 15minut, a stejně na jedné straně směrem k podpaží to docela bolí…druhé prso jsem při kojení ručně odstrikala. bohuzel odsavacku nemám, ale zvažuji koupi…taky si v těch prsech nahmatam boule, v porodnici mi ke kojení celkem nic neřekli. Nevím kdy mám chladit, a naopak zahřívat.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
DORYnka
20.12.19 04:10

Ahoj ty boule nevim to raději počkej až napíše někdo zkušenější, ale vím že jako na zánět v prsu kdyby zacinal, tak se dává tvaroh ;) jinak tedy raději před víkendem bych raději třeba i zavolala-zašla za doktorem :palec: tak držím moc palce.. ;) :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
12041
20.12.19 04:31

Mě zachránil tvaroh. Jinak by se mi rozjel zánět. Já nikam nešla, tobě ale radim jít raději k dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
20.12.19 04:32

Ty tvrde boulicky si mi delaji taky. Kdyz treba delsi dobu z toho prsa nekojim. Nejlepsi je horka sprcha a pak poradne rozmasirovat a nechat z toho prsa kojit nebo odstrikat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
20.12.19 05:09

Chce to nahřát prsa třeba teplou sprchou, rozmasírovat a ostříkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10497
20.12.19 05:57

Vlez do sprchy, ty boule rozmasíruj pod teplou vodou a odstříkej do úlevy, popřípadě nakoj. Já si kvůli asi deseti odsátím taky odsávačku kupovala a od té doby leží doma. Po šestinedělí se mi laktace sama upravila a k žádnému nalití už nedošlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
20.12.19 06:20

Tu odsávačku si určitě porid, zpočátku může hodně pomoci, ideálně elektrickou.. Pojišťovna ti na ni přispěje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
20.12.19 06:21

Nebo si ji můžeš za nějaký poplatek zapůjčit v porodnici, aspoň u nás tuto možnost nabízí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14248
20.12.19 06:27

Ještě to nemusí být zánět, pro odsávačku utíkej, nebo si půjč, případně bazarovou (za mě doporučuji elektronickou aventku).
Pravděpodobně muzes mít špatnou i techniku kojení? Malá roste pěkné nebo málo?
Prsa střídat a nechat sat dlouho, případně pokochat bradicku, aby pokracovala.
Ve sprše teplou vodou nahrát a odmackat přebytek do úlevy, když už to bolí, začíná zánět. Můžeš zkusit ten tvaroh prikladat.
Zkus i kojit z nahřátých prsou, třeba dej plenu na topení a pak na prsa a pak nakoj, poteče to lépe.
A možná zvaz i návštěvu laktační.
Já měla zánět týden po porodu a dost osklivej,41c horecky, antibiotika.. :roll: ale ustála jsem to, hlavně s laktační.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
20.12.19 06:56

Při kojení nastavit dítě tak, aby bradička směrovala k zatvrdlině. Tak odsaje mléko z toho přeplněného místa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20781
20.12.19 07:13

Mezi kojením si dát zábal ze studeného tvarohu, před kojením prsa nahřát a rozmasirovat (i když to bude bolet jak čert) a pak nechat mimčo ať co nejvíc vytáhne. Když mimčo nestihne tak tu odsávačku, mě zachránila na dovolené a to už malý nebyl novorozeně. Když nemáš odsávačku a mimčo nemá sílu to vytáhnout, tak může pomoct i partner, ale je to trochu nechutné :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7374
20.12.19 07:29

Podle me to neni jeste zanet. Tohle jsem mivala, nez se mi laktace upravila, mala nestihala tahat, kolik jsem mela mlika. Rozmasirovala bych lehce ve sprse (ac je to neprijemne) a odstrikala do ulevy. Klidne si odsavacku kup (klidne starsi nebo pujc, mas-li moznost). Ono se to upravi. Presne tohle jsem mela taky a zadny zanet z toho nikdy nebyl ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1896
20.12.19 07:57

Mně vždycky lépe než odsavačka pomohlo kojení, jak píšou holky, směřovat bradičku k zatvrdlině. Plus v té sprše v teplé vodě rozmasírovávat a mírně ručně odstříkat. Ale kdyby to tak zůstalo dlouho a víc to bolelo, tak je možná lepší vyhledat lékaře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
20.12.19 08:09

Mne se to delo, kdyz maly spal delsi dobu a mleko se hromadilo. Nejlepe pomahalo rozehrat - sprcha nebo ohrivaci lahev. Mela jsem i takovyho plysaka do mikrovlnky, pomahal i malymu s briskem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12041
20.12.19 08:16

@Kriss Tina já měla náběh na zanetorave až když jsem uz téměř nekojila, prsa nenalita. To jsem nečekala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat