Kvasinky a kojení S.O.S

557
19.12.19 22:34

Kvasinky a kojení S.O.S

Ahoj holky. Malý 14 dní starý chlapeček má v pusince kvasinky neboli moučnivku nebo jak se tomu říká. Máme na to genicianku fial., ale průser je, že mě obě bradavky od rána šílené bolí když kojim a to mazu bepabthenem i tou genicialkou. Nevím jak dlouho takhle kojení ještě vydržím, jak dlouho to zabírá? Existuje něco účinnějšího? A co chvíli krmit odstrikane ze stříkačky? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
446
19.12.19 22:35

Jaaau když si vzpomenu jak mě u prvního siiilene bolelo kojení, pro bolest se mi dělali mžitky před očima. Časem si bradavky asi prostě zvykla a bylo to dobré

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
19.12.19 22:39

Předně vyhoď ten Bepanthen. Obsahuje lanolin a tím se kvasinky živí. Maž je taky genciánou, sice budete fialoví oba, ale přeléčíte se. Bolet to chvilku bude, já občas tloukla při kojení rukou do zdi, páč to bolelo jako prase…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
19.12.19 22:41

Mě kojení nebolelo, v porodnici když bylo jen mlezivo trochu jo, ale když jsem se rozkojila bylo to v pohodě a cítila jsem jen šimrání. Ale dnes ráno bum a bolest jako prase a malý povlak v pusince no :zed:
Jinak bepanthen jsem myslela že je vhodný. Všude to psali a říkali no, aha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
19.12.19 22:47
@dog.s píše:
Mě kojení nebolelo, v porodnici když bylo jen mlezivo trochu jo, ale když jsem se rozkojila bylo to v pohodě a cítila jsem jen šimrání. Ale dnes ráno bum a bolest jako prase a malý povlak v pusince no :zed:
Jinak bepanthen jsem myslela že je vhodný. Všude to psali a říkali no, aha

Vhodný je na poškozené bradavky, ale ne při moučnivce. To bohužel často napsat zapomenou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
19.12.19 22:59

Zkus si koupit kojici kloboucky. Mě u prvního bolely bradavky tak, ze jsem brecela a manžel mi je koupil, nevěřila jsem ze to pomuze ale pomohlo :palec: po cca 14ti dnech jsem je přestala používat a bylo po problemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
19.12.19 23:01

@di.xi.nka01 mě samo o sobe kojení nebolelo. Jen teď ty kvasinky.
Ale na tu chvíli by to šlo, pokud to nebude nějak vadit malému. Dík za tip poptam se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
19.12.19 23:03

Ono taky není od věci kojit jeden den z jednoho prsu, aby si druhý odpočinulo a další den naopak. Z toho nepoužívanýho odstříkávat, aby se nezastavila laktace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
19.12.19 23:06

@Janli a ještě se chci zeptat. Malý u toho má problém s prdíky. Dávám mu espumisan a probiotika, ale většinou zabere až trubička kdy se vykadi a vyprší a odpočine si aspoň, no ale naměřila jsem mu v zadečku 37.1 °C, může to mít od těch kvasinek a bolení a řvaní nebo k tomu má i tu koliku chudatko moje?. Já beru železo na poporodní anémii. Jsem prvorodička, nemám zkušenosti, ale trpím za něj :oops:
Když jsem volala Dr. na tu pusinku ihned nám rekl že postačí genicianka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
19.12.19 23:11

@Janli Ju to se snažím, když mi to prsa dovolí. Mám mléka až moc hodně a nejspíš i syté a hodně hormonové dle Dr. podle prsou malého a akné. Ale jak mám prvně mimi tak mi to tvrdne a musím buď masírovat ve vodě a odstrikavat nebo nabídnout obcas obě, když je málo času. Teď jsem si koupila i kvalitnější Chicco antibakteriální prsní vložky, měla jsem z drogerie a prý nejsou dobré a je to z toho. Ale stejně si myslím, že to má malý z porodních cest, v těhotenství jsem měla jednu kvasinkovou infekci za druhou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
19.12.19 23:11

Od teploty v zadečku musíš odečítat půl stupně. Nicméně, pokud máš digitální teploměr, tak ty moc přesný nejsou, takže nemusíš plašit. Moje děti měly permanentně teplotu v zadečku nad 37 i po odečtu. Problémy s prdíkama má většina miminek, neboj, to přejde. Holt ty začátky jsou těžký pro oba. Dělej co umíš nejlepší a zbytek se poddá :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
19.12.19 23:23

@Janli Ano, je to těžké. Ale řekla by jsem z důvodu toho, že člověk najednou z razu miluje to malé víc než cokoli jiného a nechce udělat nic špatně nebo mu ublížit a naopak přihlížet na to trápení s blbymi prdíky je hrůza. Ani tak nejde o můj spánek, ale dívat se jak to vysiluje jeho a nemůže pořádně odpočívat je hrozný. Je to jako něco za něco „trpěla máma když jsi byl v brise a lezl ven, miminko musí chvíli trpět taky“ :oops: ale jako radši by jsem ty bolesti měla za něj :oops: ale zvládli to ostatní musíme taky, děkuji za konzultaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
20.12.19 07:41

Takhle mala miminka mají standardne teplotu i po odectu do 37,5 :) většinou je teplota ráno nizsi a večer vyšší. Nebo staci aby se víc oblekli a teplota jim hned trochu vyleze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2196
9.11.20 09:09

Ahoj, kojím a šílené mě bolí prsa. Je to taková paliva( řezavá) bolest. Nejvíce to bolí ze začátku, jak začne sát. To se mi kroutí bolesti palce u nohou. Ale bolí to i když nekojim. Tipla bych to na kvasinky. Co vám na to pomohlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3104
9.11.20 09:35

Prsa větrat, sprchovat. Klidne choď doma bez podrsenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat