Kojení a ukončený 3.měsíc

48
3.3.06 22:48

Kojení a ukončený 3.měsíc

Ahoj všechny mamulky,
potřebovala bych poradit s kojením. Máme doma miminko, zrovna jsme ukončili 3. měsíc, a já kojím přes den skoro pořád. Půl hodiny kojení, hodinu vydrží bez jídla a pak opět kojení. Jen když spí v kočárku, tak vydrží déle. I klidně 3 hodiny. Večer usíná po 21. hodině a budí se kolem 2-3 hodiny ranní. Pak už je to co dvě hodiny. Takže přes noc je to v pohodě.
Mám pocit, že mu to denní mlíčko nestačí natolik, aby ho nasytilo.
V pondělí nás čeká poradna, tak jsem přemýšlela, že se zkusím domluvit i na malém příkrmu. Ono totiž náš chlapeček přes den špatně spí, teda skoro nespí… Možná je to i z hladu?
Chtěla bych Vás poprosit o Váš názor a zkušenosti.
Je to moje první miminko a po porodu (CŘ) jsem měla problémy s kojením. Více mlíčka se mi vytvořilo až po dvou týdnech. Ale malý byl kliďas a já kupodivu trpělivá a všechno jsme zvládli bez příkrmů. I to málo mu stačilo. Možná tím jsem si ho naučila pořád přikládat a malý je malý závisláček :)
Děkuji za Vaše názory
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

367
3.3.06 23:02

Barule: nevím zda je to i váš případ,ale kolem 3a 6 týdne a dále kolem 3 a 6 měsíce života miminka dochází k růstovému spurtu a to znamená,že miminku najednou nestačí mlíčko a pláče hladem.Není to o tom kolik mléka máš,ale o jeho výživovou hodnotu.Tu je třeba upravit a to si tělo zvládne samo.Na tobě je to,aby ses uklidnila a miminko přikládala co nejčastěji k prsu a klidně k oběma.Je to dosti časté ale většinou se to během pár hodin až dnů( spíše dnů) upraví.Tak nezoufej,bude líp,znám mnoho maminek,které se s tímto setkaly a kojí dodnes své děti.Patřím mezi ně i já:Měj se hezky a ještě pokud bys měla problém s kojením,tak existuje laktační liga,na netu je určitě najdeš a tam ti rádi poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4097
3.3.06 23:14

Barule, u nas je to same. Pres den, kdyz jsme doma, kojim kazdou cca hodinu, hodinu a pul. Kdyz jdeme ven, vydrzi Helenka dele. V noci kojim po trech hodinach, tzn. o pulnoci, ve tri, v sest a od sesti jedeme cely den az do pulnoci zhruba po tech hodinkach. Venku nekdy vydrzi az tri hodiny, ovsem pak ma hlad, ze by me snedla i s botama. Helence budou za par dni tri mesice.

Bara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.3.06 20:09

Ahoj Barule,

pisu sice pozde, ale prece :-)
Zrovna dnes jsem byla v poradne s trimesicni dcerku a Dr mi rekla, ze kojit 12× denne ve trech mesicich opravdu neni dobre a ze ji mam davat na noc prikrm. Mozna jsi teda stejny pripad. Mame proste zravky :-) Dneska ji budeme davat poprve, tak je mozny, ze to vubec nepomuze a v noci budu zase kojit nekolikrat, ale pry to mam zkusit.

A,

• Nahlásit
  • Citovat
473
6.3.06 20:31

Ahoj,

já myslím, že kojit 12× denně 3měsíční dítě může být naprosto OK, pokud to tak mimi chce a mamince to nevadí. Možná nemá ani takovej hlad jako mu to spíš dělá moooooc dobře.

Osobně kojím 12× denně 19měsíční dítě :lol: :lol: :lol: .

Zuzana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.3.06 20:52

Holky, nejsem sice laktační poradkyně ALE!

Pro Anonymní A.: co ti dr poradila na zaplácnutí žaludku tvojí holčičky? umělá výživa je ta nejlepší cesta jak přestat kojit!

Báro, přesně, jak psala Salecka - může se jednat o růstový spurt a dítě potřebuje prostě v tomhle období víc mléka. Pokud děti normálně přibírají a rostou, tak je to v pořádku. Napadla mě jedna věc - já jsem první týdny taky v kojení trochu „plavala“, připadalo mi, že jakmile si malý zakřičí, tak že má hlad a kojila jsem po hodině, jenže jsem si časem uvědomila, že si prostě akorát chce hrát, tak jsem ho začala zabavovat hračkami, nosila v náručí a vyprávěla mu, kde co leží a tak, a malej se najednou uklidnil a já začala normálně kojit po cca třech hodinách.

Hlavně nepřestávat kojit a nenervovat se, ono se to časem všechno upraví.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
6.3.06 22:01

Pardon, ten poslední anonym jsem já, nějak mi nejde se přihlásit.
Gina + Ríša 7, 5 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
5811
6.3.06 22:40

Ahojky, fakt to může být růstový spurt, my to měli taky, Dalis nevěděl, kdy s jídlem skončit :D a za chvíli znova :D . Pokud ti to nevadí, vydrž, může to trvat i 14 dní, a upraví se to. Fakt je, že někdy si děcka i rády „podudají“ jen tak pro dobrý pocit (já taky z pažravosti lezu do ledničky mimo hlavní jídla :oops: ). Zkus zavést aspoň jewden spánek dopo a jeden odpo, spíš 2, bude klidnější a nebude se možná tak často přisávat. Pokud přibýváte, tak bych nepřikrmovala. Kolik je paní doktorce? Ty starší to často mají snahu řešit UM nebo kašičkou na noc… :roll:

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
6.3.06 22:49

Ahoj,
ja bych to taky resila podle toho¨jestli dobre pribyva na vaze.
Jestli dobre pribyva, tak vydrzet ono se to vse zase vrati do normalu.
To jsou takove vykyvy, ktere jsou chvilkove a zpusobene treba tim rustem.
Tak preji, aby se to dalo brzy do poradku a vydrzet
Kac+H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.3.06 00:24

Ahoj,
já se taky přimlouvám pro výdrž :D .
Já jsem kojila až do začátku 7 měsíce taky hodně často (pokud jsme byli doma). Teprve na začátku 7. měsíce jsme začali obědvat zeleninu. A i tak
do hodiny stejně kojím. U nás máme pořád hlad. (Asi budeme mít velkého kluka).
I+M

• Nahlásit
  • Citovat
76
7.3.06 03:39

Ahoj,

my sme este pred ca 2 tyzdnami kojili cez den kazdu hodinu a pol a potom sa to zrazu zlomilo a sme na 2,5 - 3 hodinach. A pritom Linda bola v siestich tyzdnoch schopna spat v noci niekedy aj 7 hodin v kuse, cize bez jedla. Ja by som dokrmovanie este neskusala, bola by skoda pokazit si kojenie uz v troch mesiacoch. Myslim, ze sa oplati chvilu vydrzat.

Drzim palce,
Miri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
7.3.06 13:51

Ahoj,

já sem taky měla problémy s kojením, malá pila často a klidně i hodinu, odrovnala mně bradavky, já sem byla bolestí celá zelená a pak se ještě zjistilo že neprospívá. Najely sme na Nutrilon a když se podívám zpátky, je to to nejlepší co sem mohla udělat. Přestala sem kojit když jí byly tři týdny. Tenkrát sem se nedokázala rozhodnout co je správně a mrzelo mě to ale teď vidím, že bych trápila sebe a ji taky. Po Nutrilonu byla spokojenější, prospala celou noc, začla přibírat a já sem se konečně přestala nervovat kvůli kojení.
Vím, že se hodně bojuje za kojení, skoro za každou cenu, ale někdy je lepší ustoupit a vzdát to. To byl můj případ. Jestli ti ale dítě prospívá, zkus laktační poradkyni, třeba ti poradí.

Bibina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
7.3.06 16:41

Pro Ginu

Taky jsem se zapomnela prihlasit :-)
Doporucili nam Nutrilon, ale mala to stejne nechce :-) To vis, ze mam trochu strach, ze se mi odstavi, ale sestricka mi tvrdila, ze v tomhle veku by se to nemelo stat. Ze mam proste vecer nakojit a jeste ji zkusit dat navrch trochu Nutrilonu. No kazdopadne jsem vcera nepochodila, tak tomu mozna dam jeste par dnu a zkusim to nekdy zase. Nejde mi o to, ze v noci musim vstavat, jen by me trapilo, kdyby mala mela hlad.

Zdar kojeni!

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
7.3.06 22:06

Ahoj mamulky,
děkuji za Vaše rady a doporučení. Včera jsme byli v poradně. Za čtyři týdny jsme přibrali 500g. Nevím, jestli je ho dost, ale náš doktor byl názoru, když mu chutná, tak nepřestávat kojit i takto často a určitě nepřikrmovat.
Tak budu kojit a kojit a trošičku doufat, že se to změní a malý bude trpělivější a na jídlo nebude tak spěchat.
Ještě jednou děkuji za Vaše zkušenosti.
Krásný večer, pa
Bára :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
7.3.06 22:30

Baru,
tak jsem tajně doufala, že tu najdu odpověď na náš problém (hlavně asi můj) a koukám, že budu muset vydržet. My baštíme taky po dvou hoďkách. To ti ještě závidím to večerní dlouhé spaní. Naše spaní je nejdelší 3 hodiny a to 20-23 a pak ještě jednou do dvou. Pak najedem na dvouhodinový cyklus a ke všemu chce malý už tak kolem čtvrté vstávat. Nepomůže ani kojení ani, že si ho dám do postele. Prostě začne plakat a pláče tak dlouho dokud nevstanu a nejdu s ním do kuchyně, kde se začne strašně smát a chce si hrát.
K tomu kojení - jediné naše štěstí je, že papá docela rychle a je najezený tak do 15ti minut. Ale to vstávání mě asi zabije. Tak hodně sil.
Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama