Jak začít kojit a dokrmovat miminko?

9.11.20 21:06

Kojeni + dokrm MM

Ahoj ženy, prosím o radu, mám týdenní holčičku, narodila se 36+5tt, hned po porodu mi ji vzali a dali až druhý den, nedali mi jí k prsu nic až druhý den. Od té doby bojujeme s kojením. Furt že je to málo atd. Mléko jsem měla hned takže jsem kojila a zároveň jí dávála svoje MM ze stříkačky. A takhle jedeme týden a já bych chtěla najet na kojení úplně ale nevím jak to udělat. Malá mi z prsa vypije 10 někdy 20 a pak dávám ze strikacky 20-35, prostě jak kdy. Do toho furt odstrikavam. A místo toho aby se navyšoválo kojení tak mě připadá že snad dávám více ze strikacky. A nevím jak to udělat. Ať nechávám malou jak nenechavam tak prostě ona si víc prostě nevezme z prsa nevezme a já už si nevím rady.. Jsem za ten týden vyčerpaná. Každé dvě hodiny kojim a odstrikavam mléko, a mě pokaždé přijde že malá si víc vezme ze strikacky. Přitom vždy prvně nakojim a pak až dám dokrm. Měl to taky tak někdo a najel na úplně kojení? Malé mléko moje stačí, přibira krásné, ale nevím si rady jak najet na to kojení. U první dcery to bylo ok ale tady jak je malá o měsíc dřív je to boj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4504
9.11.20 21:16

Nedávala bych se stříkačky ale kojit častějí než dvě hodiny. Klidně po hodince, ono se to rozjede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5567
9.11.20 21:23

Však ji nech ať si vezme kolik chce a klidně dej za půl hodiny znovu. Ona se to časem naučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 21:28

@Veru1987 jen ze když jí nedám tak malá rve hlady. Mám ji na prsu 10- 15 m a furt pak rve jenže mi pak přestane pít a i když ji napojím tak to má jen v pusy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8543
9.11.20 21:47

Nemusi brecet hlady. Ze strikacky to ma pohodlnejsi, to ji proste natece do pusy. Jen se nechce namahat u kojeni.
Kolik vazi? U prsa ti neusina? Zkusila bych zrusit strikacku, uplne, a pouze kojit. Co nejcasteji, jak si bude rikat. Bude chvilku trvat, nez ji dojde, ze strikacka nebude a ze se musi napit sama. Hlidej pocurane plinky, obvecer ji zvaz (nevaz pred a po kojeni, to te akorat vystresne), a uvidis.
Je malinka, neni duvod, proc by se to nemelo v pohode podarit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 22:26

@Lucie_Sx vyloženě pláče a cuca si ruce a hledá, u prsa usíná jak kdy, váží 2270g

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5567
9.11.20 23:13

Nahrivej před kojenim prsa aby mléko líp teklo. Já jsem měla ze začátku pod trickem pořád nahraty polstarek. Základ dobryho prisani je, že nesmí miminko řvát. Zkus dát na chvíli dudlik, nebo prst aby se uklidnila a pak rychle vyměnit za prso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8543
9.11.20 23:19
@Taštička2 píše:
@Lucie_Sx vyloženě pláče a cuca si ruce a hledá, u prsa usíná jak kdy, váží 2270g

Ta vaha je spravne??? To je malinka. Mozna nema jeste silu sat dele. V tom pripade to bude chtit jeste chvili vydrzet takto a tu strikacku odbouravat postupne.
Zavolej si dobrou laktacni poradkyni, opravdu to hodne pomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 23:31

@Lucie_Sx ano je správně, je nedonosena:-( zkusím to. Je fakt že dneska byl den na prd. Jde na ni vidět že kolikrát fakt nemůže sat ale chci aspoň postupně odbourat stříkačku. Nad poradkyní už jsem uvažovala taky. Zítra jwsme zkusím zavolat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 23:32

@JancaS84 zkusím to taky děkuji moc za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4504
10.11.20 09:19
@Taštička2 píše:
@Lucie_Sx vyloženě pláče a cuca si ruce a hledá, u prsa usíná jak kdy, váží 2270g

tak to je fakt jiná jak je taková malinká, nedonošená. Asi nemá ještě sílu. Určitě bych laktační poradkyni si pozvala. A asi tu stříkačku budeš muset odbouravat pomalu, až nabere více síly, bobek malý. Dcera se narodila s váhou 3,8kg. Neumím si ani představit takové miminko malinkate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.20 11:20

@Veru1987 mě povídejte. První dcera 3.90 kojení bez problémů. Tak zkusíme pomalinku. A tu poradkyní si určitě pozvu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
10.11.20 18:23

Ještě je brzo, nemá sílu. Dávala bych jí dál stříkačkou, kojit z obou prsou, každé tak 10 minut a nahřát před kojením.
Syn měl porodní váhu 2,6 a kojení+ dokrm MM trval do jehocca 8 týdnů, dokrmovala jsem ze stříkačky a pak z Medela Calma. Sám láhev zrušil, během pár dní ji začal odmítat a bylo.
Nejdůlěžitější je, aby příbírala. Vím, jak je to vyčerpávající, ale vytrvej, stojí to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.20 15:17

Ahoj, mam stejnou zkusenost, akorat ja dokrmovala Calmou savickou, kde dite aktivne saje jako z prsu, ne strikackou. Maly nedonoseny 6 tydnu. Opravdu ten dokrm nerus, je mala a vazne vic nezvladne vysat z prsu. Nam trvalo 2,5 mesice a synek sam prestal savicku chtit, pak asi tyden trvalo, nez se navysila laktace pro jeho potreby, to jsem davala dokrm kdyz treba vecer uz hlady rval. Ted uz 2,5 mesice plne kojime.
Jinak jeden postreh, ja pak prestala odstrikavat, protoze pak bylo vic mleka v prsu pro maleho a zazracnr zacal pit vic kojenim… Muzes to zvazit. Ale ja tedy dokrmovala UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.20 15:18

@Nada24 Jee, to jsem rada, ze nekdo mel podobny prubeh :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie