kojení druhého dítěte

322
22.11.04 08:35

kojení druhého dítěte

Ahoj,
ráda bych se zeptala vícenásobných maminek, jak je to s kojením dalších dětí. S prvním dítětem jsem kojení měla problematické, bylo to pro mě z různých důvodů náročné, několikrát jsem kontaktovala laktační ligu, ale ani tam mi moc neporadili. Teď se trochu bojím, jak budu kojit druhé dítě. Ráda bych věděla, jestli to bývá stejné, jako s prvním a záleží hodně na miminku, nebo jetli už je to jednodušší, protože je maminka zkušenější a prsa zvyklejší.
Děkuju za odpovědi
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
22.11.04 10:11

Ahoj Evo, řekla bych, že každé mimčo je jiné a stejně tak i kojení. Můj syn byl pohoďák a strašný žrout, holčička je klidnější a rozvážnější, přitom je ale taky pěkná násoska :D . Hodně jsem o kojení pochopila z jedné knížky, kterou jsem si nedávno půjčila. Jmenuje se Nechuť k jídlu, je od Silviane Bonnot-Matheron. Je to vlastně o tom, jak vznikají problémy s jídlem postupně, už od kojení. Možná něco z toho opíšu a udělám z toho deníček. O kojení je tu na serveru dost debat, ale tohle jsem tu zatím nenašla. Vřele tu knížku doporučuju.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
1460
22.11.04 13:59

Ahoj Evo!

Pokud nebyl nějaký problém na Tvé straně (vpáčené bradavky…), nemělo by se to opakovat. Ve valné většině případech se problémy u druhého dítěte neopakují. Ze své zkušenosti to mohu potvrdit.

Pokud bys měla nějaké konkrétní dotazy, můžu Ti dát kontakt na svoji švagrovou, dělá laktační poradkyni, možná si na Tebe udělá víc času než v laktační lize.

Držím palečky!!

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
22.11.04 14:38

Holky, mám takový dotázek........ :oops: , jak se poznají ploché nebo vpáčené bradavky? Obávám se, že budu případ minimálně těch „plochých“, 8O nikdy mi nevystupují nad dvorec víc než dva tři mm…Když jsem viděla kojit svou švagrovou, a porovnala ty její „dudlíky“ se svými bradavkami, tak nevím nevím, čeho se mimísek při kojení „chytí“........ :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
22.11.04 15:49

Ahoj Hajinko,
pokud máš pochybnosti, měl by Ti poradit Tvůj gynekolog, měli by myslím prsa kontrolovat všem, ale ještě jsem ani neslyšela o žádném, který by to někdy dělal. I vpáčené se dají vyřešit, jen je dobré s tím začít včas před porodem. Jinak nevím, myslím, že ty 3mm jsou normální, můžeš se mrknout na http://www.kojeni.cz/texty.php?…, tam jsou o tom obrázky. Ale s tou švagrovou to určítě nesrovnávej, ono při kojení se to vytáhne mnohem víc, než kdy dřív.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
22.11.04 16:50

Evi, díky za tip, podívám se na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...