pohyby v 38.tydnu

23
19.11.04 19:04

pohyby v 38.tydnu

Ahoj,
potrebovala bych trochu uklidnit… Jsem v 38.tydnu a poslednich par dnu si uvedomuju vyrazne ubyvani pohybu miminka, jeste pred ctrnacti dny, mozna i pred tydnem jsem mela bricho porad samou bouli a vlnu, jak se miminko cinilo, ale ted skoro nic. Citim jen par pohybu behem dne a to jeste tak slabouckych,ze si za chvili skoro nejsem jista, jestli to opravdu byly pohyby miminka. Pry je ubyvani pohybu ke konci tehotenstvi normalni, protoze ma mimco uz malo mista, ale ze by se nehybalo skoro vubec? Jsem ze vseho porad hrozne vyplasena… :cry: Prosim, napiste, jak to bylo u vasich miminek, taky se v zaveru takhle zklidnila?
dekuju, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

614
19.11.04 20:05

Ahoj Jani,
snad te to uklidni - je to naprosto normalni! :D Ja mela to same, celou druhou polovinu tehu jsem mela pocit, ze nosim maleho fotbalistu a posledni mesic temer ani tuk :( A vzhledem k tomu, ze jsem nervak, kdyz mi prislo, ze se broucek dlouho nepohnul, stouchala jsem si prstem do briska, abych ho probudila a on se pohnul…
Nekde jsem cetla, ze pry mas zacit plasit, az kdyz necitis pohyby vic jak 12 hodin, ale jinak se nestresuj!!!
Mej se krasne a uzivej si briska, dokud ho jeste mas :wink:
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.11.04 20:37

Čauko Jani,

proti Tobě mám za sebou pouhých 25tt, ale pokaždé, když jdu k doktorce se ptám na vše, co mě napadne. I na pohyby. Zatím je to malý fotbalista, ale ke konci těhotenství nebude mít také tolik místa, aby tam bojoval, jako doposud. A paní doktorka mi říkala, že stačí, když cítíme miminko 1× za den. Tak je s ním vše v pořádku. Některé miminka jsou více aktivní, některé více spinkají. Pokud máš ale strach, tak zajdi raději k tvému doktorovi a máš to jisté.
Přeji Ti krásný příchod na svět tvého miminka a buďte zdraví!!!
Těhulka Iva

• Nahlásit
  • Citovat
108
19.11.04 21:15

Ahoj. Já necítila pohyby mimíska ke konci těhotenství celé tři dny. A byly to dny hrůzy a strachu. Zkus dloubnout do bříška, ať se mimčo ozve. A pokud Tě trápí strach, pak zajdi k doktorce, uklidní Tě to. Když jsem byla už v termínu na monitoru, nemohli zaznamenat pohyby, dítko spalo. Sestřička mi třásla břichem a nic. Mimi si klidně spalo. A bylo fit. Takže se to fakt stává, že drobečci nás takto zkoušejí a odpočívají - sbírají sílu na cestu ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
19.11.04 23:45

…Ještě prý pomáhá lehnout si do vany. Miminka v bříšku se tím často vzbudí. (Nemohu posoudit - máme jen sprchu.) Ale k doktorovi bych jinak určitě taky zašla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.11.04 15:30

Já bych tedy raději zašla k doktorovi, nám vždy říkali jestli se nám něco nezdá, právě třeba míň ale i více pohybů než na co jsme zvyklé, tak si zajít do nemocnice na monitor. Maruš

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.11.04 18:09

Ahoj,
já měla taky kopálistu,ale pak mi jednou došlo asi v 16h odpoledne,že se malý od rána nepohnul,tak jsem volala svojí doktorce,ta mě odvelela okamžitě do nemocnice a radila,ať ho zkoušíme vzbudit klíčema.Na dloubání prstem totiž nereagoval,po cestě se sice probudil,ale prý jsme měli stejně dojet do nem.Tam na monitoru mu chvílema netlouklo srdíčko,tak si mě tam nechali a pak porod raději vyvolali-mrňousek vylezl s pupečníkem kolem krku a na poslední chvíli-i když jsme byli teprve ve 39tt,byla kalná plodovka a malej měl nehtíky dlouhý,že byl s nimi až nebezpečný.Takže já radím alespon lékaře kontaktovat-jinak je ale opravdu normální,že pohybů ubývá díky malému prostoru.
Lisa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.11.04 21:17

Ahoj Jani,

:?: jestě mě napadá, že kromě těch klíčů, co může miminko vzbudit 8O , jak psala Lisa, jsem videla v televizi maminku, která byla v nemocnici krátce před porodem, a miminko jí vzbudili budíkem. :roll:
Tak ještě malý typ, kdybys chtěla něco zkusit.
Těhulka Iva

• Nahlásit
  • Citovat
614
21.11.04 08:42

Me prijde budik dost drasticky reseni! :? Ale je fakt, ze nam v porodnici na monitoru spici deticky budili obrovskym zvonkem - bylo to slyset po cele chodbe… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama