Reklama

Kojení dvou dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Beckyttine5
Kecalka 187 příspěvků 12.09.18 14:03
Kojení dvou dětí

Ahoj, holky, měla bych dotaz.
Pokud se ženě, která kojí své starší dítě, narodí další miminko, tak se pro toto miminko již nevytvoří mlezivo a dostává rovnou mateřské mléko? A když pak tato žena dále kojí obě své děti, tak nebude mít problémy s růstovým spurtem, když už se jí mléka automaticky tvoří více?
Budu ráda za odpovědi těch, které s tímto mají přímou zkušenost..

Přečtěte si článek: Kojení - Průvodce od A do Z

Reklama

Reakce:

hapolda
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 12.09.18 14:22

Nemam primou zkusenost, jen jsem cetla chytrej clanek v casaku :lol: udajne kdyz budes novorozene kojit jen z jednoho prsa a starsi ditko s druhyho, telo to pochopi a tvori mlicko odlisne pro kazde z deti :nevim: me to uplne fascinovalo tenkrat, tak zdovolenim pockam s tebou na holky co maji primou zkusenost :mavam:

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 12.09.18 14:30

Moje zkušenost je taková, že se mi ve 3.mesici těhotenství udělalo mlezivo a dcera se odstavila :)

Fonty
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 12.09.18 14:33

Mlezivo se vytvoří. Já kojila tandem čtyři měsíce… tělo se nastaví na nové miminko…porodem se všechno spustí…já měla pocit že se znovu rozkojuji.. přitom mi praskla voda zrovna když jsem kojila staršího :mrgreen:

Fonty
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 12.09.18 14:34

Jo a prsa jsem jim nedělila :nevim: se střídali ;)

Maylaa
Kecalka 450 příspěvků 12.09.18 14:39

Kolem 32. tt se udajne prestava tvorit mleko pro starsi a zacne se chystat mlezivo pro novorozene. Nektere deti se v tuhle fazi odstavi (jako treba moje dcera a to byla sileny prsomil. Ze dne na den konec). Jine jeste dudlaji naprazdno. Prsa jsou velmi dobre vytvorena, mleko se upravuje presne na pozadavky kojeneho ditete. Jsou k tomu uzpusobeny receptory na bradavce, ktere analyzuji slozeni slin. Takze muzes stridat starsi i novorozence a vzdycky dostanou presne to, co potrebuji (ale ja jsem fakt rada, ze se dcera odstavila sama a nebudu kojit tandem ;) ).

Znam holky, ktere kojily starsi i mladsi ditka zaroven a spurty byly tak jako tak. Spurt ma i dite na UM :)

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 12.09.18 14:49

Známá kojila 2rokem když ji Dr řekl na konci 2trim že má maleho odstavit uz :nevim: prý to může vyvolat porod či co :think:

Beckyttine5
Kecalka 187 příspěvků 12.09.18 14:51

Moc děkuji, hodně mě tohle zajímalo a je to fakt fascinující, jak to dokonale funguje ☺

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 12.09.18 15:29

Mám přímou zkusenost. Mleko se prizpusobuje miminku,je mlezivo,prsa se po porodu nalevaji,vsechno je tak,jako by bylo jen miminko. Zmena mléka jde poznat i na stolici staršího dítěte.

Fonty
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 12.09.18 15:32
@Jana206 píše:
Mám přímou zkusenost. Mleko se prizpusobuje miminku,je mlezivo,prsa se po porodu nalevaji,vsechno je tak,jako by bylo jen miminko. Zmena mléka jde poznat i na stolici staršího dítěte.

No jo na to jsem úplně zapomněla, staršího to mléko trochu prohánělo…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Ovíněný Gregor pouštěl bomby: Líbí se mi, když před sebou páry prdí

Herec a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (35) platí za uhlazeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >