Kojení dvou dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Beckyttine5
Kecalka 319 příspěvků 12.09.18 14:03
Kojení dvou dětí

Ahoj, holky, měla bych dotaz.
Pokud se ženě, která kojí své starší dítě, narodí další miminko, tak se pro toto miminko již nevytvoří mlezivo a dostává rovnou mateřské mléko? A když pak tato žena dále kojí obě své děti, tak nebude mít problémy s růstovým spurtem, když už se jí mléka automaticky tvoří více?
Budu ráda za odpovědi těch, které s tímto mají přímou zkušenost..

Přečtěte si článek: Kojení - Průvodce od A do Z

Reakce:
hapolda
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 12.09.18 14:22

Nemam primou zkusenost, jen jsem cetla chytrej clanek v casaku :lol: udajne kdyz budes novorozene kojit jen z jednoho prsa a starsi ditko s druhyho, telo to pochopi a tvori mlicko odlisne pro kazde z deti :nevim: me to uplne fascinovalo tenkrat, tak zdovolenim pockam s tebou na holky co maji primou zkusenost :mavam:

dickys
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 12.09.18 14:30

Moje zkušenost je taková, že se mi ve 3.mesici těhotenství udělalo mlezivo a dcera se odstavila :)

Fonty
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 12.09.18 14:33

Mlezivo se vytvoří. Já kojila tandem čtyři měsíce… tělo se nastaví na nové miminko…porodem se všechno spustí…já měla pocit že se znovu rozkojuji.. přitom mi praskla voda zrovna když jsem kojila staršího :mrgreen:

Fonty
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 12.09.18 14:34

Jo a prsa jsem jim nedělila :nevim: se střídali ;)

Maylaa
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 12.09.18 14:39

Kolem 32. tt se udajne prestava tvorit mleko pro starsi a zacne se chystat mlezivo pro novorozene. Nektere deti se v tuhle fazi odstavi (jako treba moje dcera a to byla sileny prsomil. Ze dne na den konec). Jine jeste dudlaji naprazdno. Prsa jsou velmi dobre vytvorena, mleko se upravuje presne na pozadavky kojeneho ditete. Jsou k tomu uzpusobeny receptory na bradavce, ktere analyzuji slozeni slin. Takze muzes stridat starsi i novorozence a vzdycky dostanou presne to, co potrebuji (ale ja jsem fakt rada, ze se dcera odstavila sama a nebudu kojit tandem ;) ).

Znam holky, ktere kojily starsi i mladsi ditka zaroven a spurty byly tak jako tak. Spurt ma i dite na UM :)

lampicka11
Závislačka 3443 příspěvků 5 inzerátů 12.09.18 14:49

Známá kojila 2rokem když ji Dr řekl na konci 2trim že má maleho odstavit uz :nevim: prý to může vyvolat porod či co :think:

Beckyttine5
Kecalka 319 příspěvků 12.09.18 14:51

Moc děkuji, hodně mě tohle zajímalo a je to fakt fascinující, jak to dokonale funguje ☺

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 12.09.18 15:29

Mám přímou zkusenost. Mleko se prizpusobuje miminku,je mlezivo,prsa se po porodu nalevaji,vsechno je tak,jako by bylo jen miminko. Zmena mléka jde poznat i na stolici staršího dítěte.

Fonty
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 12.09.18 15:32
@Jana206 píše:
Mám přímou zkusenost. Mleko se prizpusobuje miminku,je mlezivo,prsa se po porodu nalevaji,vsechno je tak,jako by bylo jen miminko. Zmena mléka jde poznat i na stolici staršího dítěte.

No jo na to jsem úplně zapomněla, staršího to mléko trochu prohánělo…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >