Kojení - jak často

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucije28
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 13.12.10 16:38
kojení - jak často

Ahoj holky, je mi jasný, že témat na kojení je tady mraky, ale nemám čas to přečíst… jde o to, že naší malé je pět dnů a krásně nám spinká. Budím ji na kojení co tři hodiny, a to i v noci… A to je moje otázka. Mám ji budit i v noci tak často nebo až se sama vzbudí ? A přes den taky dodržovat čas tří hodin ? Mám šíleně moc mléka, tak musím odstříkávat. Dále mám dotaz, jak mám poznat, že malá je napapaná, pokaždé mi usne u prsa a pak má škytavku, dle doktorky se přejídá…
Moc děkuji za pomoc.

Přečtěte si článek: Jak často kojit různě staré miminko?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.12.10 16:40

Pres den koj, jak si mala rekne a v noci bych zkusila, za jak dlouho se vzbudi, takto male mimi bych asi tak po 5h vzbudila, i kvuli tvorbe mleka.
Ale rozodne neni treba dodrzovt nejake intervaly a stat nad ditetem s budikem a cekat, zda uz je cas.

žirafííí 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 16:43

jsem slyšela že mimča si dělají 1 x denně 6 hodin pauzu mezi kojením, aby se pročistily.mam 13 denní holčinu a všimla jsem si že si jí dělá v noci.jnk u nás to samé usne u prsa a pak škytá :mrgreen:

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 13.12.10 16:46

O žádné pauze jsem nikdy neslyšela.
Kojit se má dle potřeby - jak dítě vyžaduje.
Myslela jsem, že 3hodinový interval je už dávno vymýcená pověra

Lucije, nemá malá žloutenku? Ptám se kvůli té spavosti.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48483 příspěvků 13.12.10 16:56

přes den podle mimča, v noci tak do konce šestinedělí raději budit tak po těch 6h. Pokud bude dobře prospívat, tak už bych to nechala na ní i v noci. max. v noci odstříkávala, pokud by dělala problém laktace.

harpyje
Extra třída :D 10669 příspěvků 13.12.10 17:08

některým dětem tříhodinové intervaly vyhovují - švagrina tak kojí a má spokojený mimino- jinak je nevrlej, jak čeká až si řekne sám, tak je tak hladovej, že dělá u prsu rotyku a blbě pije- takže cesta to být muže.

ale když je spokojená, tak bych se na to vykašlala, a kojila dle potřeby mimča, tak je to i nejobvyklejší .

lucije28
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 13.12.10 17:12

holky, díky moc za reakce, já totiž si nastavuji budík a opravdu po třech hodinách jí budím a dávám mlíčko .. Je to šílený, jsem k.o…
Co se týká žloutenky, tak jí ještě maličko má, ale byla jsem v porodnici jen čtyři dny, pustili nás, bylo to v normě. Dnes jsem byla poprvé u pediatričky a ta říkala, že ještě trochu žlutá je, ale je to jinak v pohodě.. Takže radíte přes den budit po třech hodinách a v noci tak pět - šest hodin ? Samozřejmě, pokud si malá neřekne jinak. Od soboty, kdy nás pustili, přibrala 200 g,a to se i paní doktorka podivovala, jak papá ..

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.12.10 17:19

Pokud prospiva, tak bych v tu noc fakt intervaly prodlouzila, zbytecne se nevyspis. Pres den bych budila, to jo, i kdyz my to meli tak, ze kdyz si sam nerekl o jidlo, tak si zkratka nevzal :lol: Takze mi nejake buzeni bylo k prdu a az chtel, tak si rek.

katek78
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 13.12.10 18:34

Čauky, pokusím se poradit, mám dvě děti, obě kojené cca 1,5 roku (malou jsem právě odstavila), pokud jste byli u pediatra a malá krásně přibírá (200 za týden je supr), tak bych ji nechala, až si řekne, tedy v noci. Přes den si většinou mimi utvoří jakýs takýs režim, tzn. třeba ráno pije cca po 3 hodinách, mezi jídly spí, pak je třeba jednu pauzu mezi jídly vzhůru, nají se a spí déle (třeba i 4 hodiny) no a pak dělá zásoby na noc, my jsme to tak zhruba měli u obou. Takže přes den bych ji nechala pokaždé at se nají až bude mít pocit, ze má dost, pokud se bude přecpávat, tak max 15-20 minut (jak nás učili v porodnici), pak bud bude spát nebo bude vzhůru, hlídala bych si aby měla pauzu mezi jídly (od začátku jednoho do začátku druhého max. 4 - 4,5 hodiny), pokud bude třeba spát, tak ji na to jídlo vzbudit. V noci bych to vůbec neřešila, dát jí opravdu jenom tehdy, když se vzbudí, nám se malá ze začátku najedla v 11 a pak až v 5, jak rostla tak byla náročnější a začala se budit po třech hodinách. Ta pauza byla na jednu stranu supr kvůli spaní, ale na druhou stranu děsná, kvůli nalitým prsům, to první jídlo ráno jsem musela odstříkat aby se mohla vůbec přisát, jak jsem je měla nateklá. Na udržení mléka podle mých zkušeností stačí pravidelný režim přes den, přes noc se mléko tvoří lépe a není až tak třeba stimulovat, zvlášť pokud ho máš dost.
Snad jsem pomohla.

vykyna
Závislačka 3471 příspěvků 13.12.10 18:51

Taky bych nebudila. Nikdy jsem to nedělala, mám 4 děti, všechny kojené cca rok a půl, dceru ještě kojím. A u té jsem se právě ptala Mudry, zda budit v noci na kojení, když spí i 5 hodin. A ona mi řekla, že ne, protože pěkně přibírá, měla jsem radši odstříkat. Pak se to upravilo, dcerka se začala budit víc a pak už jsem řešila jiný problém :lol: . Jinak přes den podle potřeby dítěte :palec:

certicexyz
Kecalka 186 příspěvků 13.12.10 19:00

Já dávala kdy si syn řekl......někdy jsem si říkala, že má snad v sobě hodiny, jak byl přesný,ale víc jak 4 hodiny to nebyly…jinak mléko bych mrazila, nikdy nevíš kdy bude potřeba…teď bych už také byla chytřejší a dělala zásoby od malinka :-)

MyškaB.
Závislačka 4333 příspěvků 13.12.10 19:04

Ahojky, nám v porodnici říkali v noci nechat chrupat budit jen přes den. Naše malá to z večera bere 4 - 5 hodin v kuse a nechávám jí aspoň se od 22 do 01 vyspím :mrgreen: a pak baští co dvě hodiny, přes den to občas natáhne na 3 občas to zkrátí na 1,5 hodiny. Snad ti moje rada nějak pomůže.

kecačka
Závislačka 3200 příspěvků 14.12.10 00:26

Já bych v noci rozhodně nebudila,pokud v noci krásně spí,tak asi nemá pocit hladu,kdyby měla hlad,ozvala by se určitě.
Já jsem to nedělala,syn po narození vydržel spát klidně od 18.30-1.30h a o mléko jsem nepřišla,měla jsem ho hodně,přes den je to jasné,koj jak si řekne,na hodiny bych nekoukala. :wink:

vykyna
Závislačka 3471 příspěvků 14.12.10 09:16

Taky můžou být spavé dětičky, co mají žloutenku, pozor na to.. Podmínkou je, že musí dobře přibírat :wink:

Lenka512
Echt Kelišová 7557 příspěvků 15.12.10 00:43

Nebudit !

A jak dlouho ji necháváš sát ?? A snaž se, ať u toho neusne ( lechtat pod bradou, tahat za ouško ).
Když byl malý takhle malý, pil cca 20 minut…dneska si to zkrátil na 10…a už jsem si všimla, že po 10-ti minutách se třeba pustí, začíná si všímat věcí okolo a tak. Když tam to prso je, tak pije dál a pak je přejedenej, ale když mu ho vemu, tak je v pohodě…

Ale co je zajímavý, tak večer před saním mi vypije obě prsa a je v pohodě…

No a pak někomu raď, kolik má dát kojit :-D

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >