Kojení- nedostatek mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 16:52
Kojení- nedostatek mléka

Ahoj holky, chci se tady svěřit s naším problémem. Malé teď bude 5 týdnů a máme od narození problémy s kojením. Laktace mi nastoupila až 5tý den po porodu takže v nemocnici dostávala UM. Od začátku mám málo mléka, první jsem odsávala max 20 ml a teď max 50ml, přitom malá vypije na jednu dávku i 90 ml takže stále a při KAŽDÉM krmení musím dávat i UM. Sama si z prsu odsaje max 30 ml ALE trvá jí to i hodinu… takže to kojeni je neskutecne bolestivy. Navíc posledních pár dní mám mleka ještě méně. Co je pro mě ale nejhorší jsou ty deprese.. pořád všude čtu jak je kojení důležitý, já jí to moc chci dopřát tak aspoň odsávám a míchám to s UM ale na druhou stranu uz hrozne chci mit tohle za sebou.. je to pro me velky stres, rano odsaju 50 ml a vecer 20.. prosím nepište mi hlavně rady jak mít víc mleka, zkusila jsem opravdu vše.. vývary, homeopatika, nahřívání prsou, masáže atd… techniku máme taky dobrou. Jsou tu nějaké maminky co měly podobný problém? Vzdaly jste to nebo jste prostě tu trochu mléka odsávaly dokud to šlo?

Reakce:
Pidulka1991
Závislačka 3609 příspěvků 25.06.19 17:02

Kašli na to… Důležité je, aby jste byly obě spokojene :hug:.

zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 25.06.19 17:10

Nikdy neodsajete tolik, kolik si vytáhne dítě. Já za celou dobu odsála vždy max 60ml z jednoho prsa a to v době, kdy jsme měla nalitá prsa, jako melouny. A dcera určitě vypila mnohem více, přibírala totiž víc jak ukázkově. Jak víte že si vypije 30ml? Vážíte? V pěti týdnech se malá taky neustále kojila, přešlo ji to těsně po šestinedělí :).

SLien109
Nováček 3 příspěvky 25.06.19 17:14

@zelenoockaa19 ja myslela ze prave odsatim dostanu vic nez kdyby pila, aspon my to tak mame :think: jinak ano vazim ji skoro u kazdeho kojeni..

lll14
Kecalka 220 příspěvků 25.06.19 17:29

Ono stačí nevážit a nestresovat se. Nedokrmovat um, spíše častěji přikládat a do dvou dnů bude mléka až moc. Odsáváním se vždycky odsaje méně, než vypije miminko. Odsávat je zbytečné, spíš častěji přikládat. Pokud chceš kojit, uklidni se, nevaž miminko a hodně střídej prsa, sedni třeba k televizi a neřeš, že je miminko stále na prsu, na začátku to je tak vždycky. Ideálně si sežeň dobrou laktační poradkyni (ne, není to drahé, vyjde to mnohem lépe, než um). Pokid kojit nechceš, tak nekoj, miminku bude i tak dobře a co si kdo myslí ti může být jedno. :)

iiiv
Extra třída :D 11478 příspěvků 25.06.19 17:31

Já třeba neodsala nic, kluk byl kojeny do 20 měsíců :nevim:

makarka
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 25.06.19 17:40

Zažila jsem to samé. Prostě mléko nebylo, at jsem dělala co jsem dělala (neustálé přikládání, odsávání, čaje, laktační poradkyně…bla bla, prostě nic nepomohlo). Taky jsem vážila a dcera průměrně vytáhla z obou prsů dohromady cca 30-80 ml/kojení. Elektrickou odsávačkou jsem ze sebe dostala max těch 30 ml.
No, taky jsem ji to chtěla dopřát, a tak jsem to takhle praktikovala celých 6 měsíců. Vždy tohle pidikojení a pak dokrm UM.
V podstatě jsem se zabývala 6 měsíců hlavně kojením :roll: - zpětně viděno to byl očistec.
Rady typu, že jde jen o nabídku a poptávku mně ničily-měla jsem z toho akorát depresi, neb u nás to prostě nefungovalo.
Nelituju, dopřála jsem ji 6 měsíců alespoň trochu mateřského mléka, nicméně podruhé už bych to nedělala. Teď s odstupem 3 let čím dál víc vidím, že všechno není jen o kojení a podruhé už bych si chtěla malou spíš užít, než se jen pořád zaobírat kojením a ničím jiným…

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 25.06.19 19:10

U prvního dítěte jsem měla problémy s kojením, malá jedno prso odmítala i přes klobouček a celkově jsem u kojení zažila takovou bolest (údajně technika dle LP dobrá), že jsem cca první měsíc odsávala i 6 krát za den a to třeba hodinu v kuse, abych ze sebe něco vyždímala. Měla jsem bradavky krvavé, na prsou modřiny. Nejhorší byly noci, kdy se dcera budila po těch třech hodinách, takže hodina krmení + uspávání, další hodina to odsávání. A zbytek jen na (ne) spaní. Měla jsem poporodní depresi a musím říci, že jsem byla ráda, že jsem s tím v rámci zachování duševního zdraví sekla. U syna jsem po prvním odsátí řekla, že už takhle ne. A kojení jsem stopla po cca 5 dnech.
Takže za mě s jedním dítětem se můžeš klidně ještě snažit pro tvůj dobrý pocit, ale z tvého popisu mi to přijde docela jako utrpení… A to odsáváš jen 2× za den? Pokud ano a ta dávka MM souhlasí, tak to je stejně taková pidi dávečka… Spíše bych zapracovala na tom kojení (dítě má pít max. kolem 20 minut, pak tě má jen jako dudlík). Když ji dáš dostatečnou dávku UM, je spokojená?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 19:22

@Pocahonta nene odsávám skoro každé tři hodiny, buď odsávám nebo kojím, ale do toho kojení se musím fakt přemlouvat, opravdu to bolí.. občas vynechám úplně, a to pak na jednu dávku odstříkám víc mlíka ale vynechávat bych asi pravidelně neměla že? Aby mlíko ještě víc neubývalo.. už mi jde z toho hlava kolem, laktační poradkyně z našeho města má celé léto dovolenou a tak mi pomáhá jen doktorka ale to jsou takové obecné rady.. já si jednou říkám jak se na to vykašlu, proč to budu takhle hrotit a o hodinu později už vařím kojící čaj a pročítám rady na internetu. Jinak ona dostatečnou dávku ode mě dostala jen dvakrát podle váhy.. jinak dostane vždy málo, i když jí mám u prsu hodinu. Většinou protože jí musím furt budit, šimrat aby tahala atd. a slyším že polyká, tak jí tam nechávám ale pak už je to tak nesnesitelná bolest, že už prostě nemůžu, zvážim jí a ona vypila třeba 40 ml.. a jdu pro jmělý mlíko… takhle jedeme každou noc a přes den to není o nic lepší :,(

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 25.06.19 20:36

Já mám práh bolesti hodně vysoký, ale co se týče kojení, tak tu bolest prsou jsem prostě nedávala. Navíc já měla i psychické problémy, takže jsem byla v malinko jiné situaci než jsi ty. A nemůže jiná laktační poradkyně? Přeci místo sebe musí mít nějaký záskok, když si dovolenkuje 2 měsíce.
Malá poté co nakojíš, tak nebrečí? Třeba synátora jsem mohla mít na prsu dvě hodiny a pak stejně brečel… Dle pediatra, přibírá dobře? Když si ji dala dvakrát plnou dávku UM byla v pohodě?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 21:36

@Pocahonta já jsem zkoušela ji asi 5 dní jen kojit a nevážit, prostě se uvolnit, nepočítat každej mililitr a přijládat ji na prso kdykoli si řekne, jenže pak jsme šli na kontrolu k doktorce a ta řekla že nepřibírá úplně tak jak by měla, je fakt že byla hubenější. V té době kdy jsem jen kojila byla hodně spavá, tak jsem si myslela že je spokojená ale ono to mohlo být i nedostatkem energie a lehkou žloutenkou co měla.. takže těžko říct jestli byla spokojená.. pak už jsem začala zase vážit a dávat UM a hodně od té doby přibrala a zakulatila se. A teď hned po kojení mezitím co dělám UM už pláče hlady. Já se z toho kruhu asi těžko vymotám. Jinak záskok nemá, pracuje ve více městech a teď přes léto je v našem městě nedostupná kvůli dovolené a nevím čemu všemu. Našla jsem ještě jednu poradkyni tak zkusím zítra, snad se stane zázrak! I když si úplně nwumím představit jak to funguje :think: jestli mi opravdu dokáže pomoct

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 25.06.19 22:26

Z vlastní zkušenosti vím, že mě laktační poradkyně ještě více psychicky vyřídila, ale zase na druhou stranu měla jsem pocit, že jsem pro záchranu kojení udělala maximum… Třeba ale budeš mít více štěstí. Za mě - máš jedno dítě, na které se můžeš plně soustředit, takže bych tomu dala ještě poslední možnost. Pokud se rozhodneš přestat s MM, svět se nezboří. Já jsem si tím opravdu zachránila duševní zdraví. Držím palce!!!

SLien109
Nováček 3 příspěvky 25.06.19 22:52

@Pocahonta díky moc!!

Váš příspěvek
Reklama