Reklama

Kojení - pár otázek, prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 20:13
kojení - pár otázek, prosím o radu

Ahoj, mám pár otázek ohledně kojení. Předem děkuji za odpovědi

1. Jak poznám, že dítě efektivně saje a ne jen dudlá?
  2. Jak dlouho se kojí vaše tříměsíční dítě?

3)Doteď jsem kojila na jedno kojení z obou prsou, teď jsem na radu laktační poradkyně začala pouze z jednoho. Malá se v noci budí jednou, takže jedno prso je dost hodin bez kojení, může to ovlivnit laktaci, tím že se sníží tvorba mléka?

1. Existuje nějaká poloha při kojení, při které mléko teče lépe než při jiných?

Přečtěte si článek: Kojení - Průvodce od A do Z

Reklama

Reakce:

MaJiKa
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 16.03.18 20:29

Na tu první otázku bych řekla, že to poznáš podle toho, že polyká, možná i trochu mlaská.
2. Neporadím, prže už je to dávno, co malá měla 3 měsíce, zato vím, jak dlouho se kojí teď, coby skoro dvouletá :D
3. Ano, myslím, že může.
4. To netuším, spíš se říká, že lépe teče při nahřátí prsou, třeba přiložením zahřátou žínkou naplněnou rýží, nebo vypitím něčeho teplého před kojením.

Helileli
Závislačka 2772 příspěvků 16.03.18 20:47

U tříměsíčního dítěte 5-20min, záleželo, zda bylo unavené, mělo jen žízeň atd.
Ano může se snížit produkce, když mléko zůstane dlouho v prsu. Ale je to individuální, neci prsa na to reagují víc, neci min.
Polohy při kojení, ono jde o to, aby ses celkově uvolnila a u každé polohy správně přiložila, tj. dítě k prsu, ne prso k dítěti. V sedě máš být opřená a nehrbit se, vleže mít přiměřené podepřenou hlavu a neopírat se o ruku. Spouštění mléka zhoršuje svalové napětí, hlavně to kolem klicnich kostí a podpaždí, celkově stres.
Jinak myslím, že je fuk, pokud dítě alespoň nějakou dobu saje, když pak ještě dudla, blbý je, když dudla od začátku. Dudlani po efektivním kojení má význam pro tvorbu mléka.

Elenloth
Závislačka 3796 příspěvků 16.03.18 20:49

1. Hýbou se mu tváře před ušima, nebo i celé uši. Dudlá většinou rychleji, než saje, sací pohyby jsou táhlejší. Ze začátku můžeš slyšet i jak polyká.
2. Žádný z kluků se nekojil dlouho už jako novorozenci, takže ve třech měsících 5 minut.
3. Může se to stát. Taky kojím z jednoho, když mám pocit, že mléka ubývá, tak kojím z obou právě v noci.
4. Nevím, mám opačný problém.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15115 příspěvků 16.03.18 21:01
@Anonymní píše:
Ahoj, mám pár otázek ohledně kojení. Předem děkuji za odpovědi
  1. Jak poznám, že dítě efektivně saje a ne jen dudlá?
  2. Jak dlouho se kojí vaše tříměsíční dítě?

3)Doteď jsem kojila na jedno kojení z obou prsou, teď jsem na radu laktační poradkyně začala pouze z jednoho. Malá se v noci budí jednou, takže jedno prso je dost hodin bez kojení, může to ovlivnit laktaci, tím že se sníží tvorba mléka?

1. Existuje nějaká poloha při kojení, při které mléko teče lépe než při jiných?
  1. Názor jako Elenloth
  2. Už si to nepamatuju, ale postupně se čas zkracuje, až je to třeba jen 5-10 minut. Že dítě pije poznáš podle toho, že saje efektivně, pokud už začne jen právě „dudlat“ nebo se pouští prsa a tak, tak je napité. Ovšem i to dudlání je často potřeba - pro uklidnění, pro kontakt s maminkou atd..hlavně teda pokud se nepoužívá dudlík.
  3. U nás to teda bylo tak, že pouze jedno prso nestačilo. Obě holky vycucaly jedno prso do mrtě, zdálo se na první pohled, že už mají dost, ale když jsem je poté dala k druhému prsu, začly zas naplno sát. Když jsem jim dávala jen jedno prso, jak se všude radí, velmi málo přibíraly, ale když jsem dávala z obou, začlo se to pěkně hýbat - ale hlavně - kdyby už byly napité, tak to druhé prso odmítají nebo jen žužlají, ale ony ne, normálně dál pily.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 22:07

A je možné, že miminko by chtěla sát, ale mléko mu zrovna neteče tak dudlá? nebo je to tak, že když chce sát, tak mu to mléko vždy teče?

Evulina
Neúnavná pisatelka 15115 příspěvků 16.03.18 23:14
@Anonymní píše:
A je možné, že miminko by chtěla sát, ale mléko mu zrovna neteče tak dudlá? nebo je to tak, že když chce sát, tak mu to mléko vždy teče?

Jestli nemáš dostatek mléka, tak i tím častým dudláním se ti tvoří. Takže jestli chceš zvýšit produkci, často přikládej.

Lucie_Sx
Závislačka 2985 příspěvků 16.03.18 23:25

Když jen dudlá, tak jsou to krátké pohyby sanicí, jako když žvýkáš žvýkačku. Když pije, jsou to hluboké doušky, pohyb sanice je táhlý, dlouhý až k uším.
Moje 6 týdenní už to vychytala, takže na začátku udělá dudly dudly - přestávka - dudly dudly - přestávka - a čeká až se spustí mléko. Jakmile se spustí, tak začne dlouze pít, a na konci zase dudlá a mezi tím občas udělá doušek, když se mléko nahromadí na polknutí. Celé to trvá pár minut, ale to je u každého prcka jiné.

Kojím z jednoho nebo obou podle toho, jak chce dítě. Klidně můžeš zkusit dát po jednom prsu ještě druhé, co ono na to. Když bude syté, tak si to druhé prso nevezme nebo bude sát jen krátce a bude to flákat.

Matylda22
Povídálka 44 příspěvků 17.03.18 06:15

Kdyz saje, tak je slyset polykani, hybou se mu spanky a usi, kdyz dudla, tak to prso tam nema ani tak pevne nacucly, kdyz bych chtela, tak bych mu ho kousek i povytahla, kdyz saje, tak bych nemela sanci :-) Jsou mu necely 4 mesice a saje tak cca 15 min, pak ho necham si podudlat. V noci nekojim uz od dvou mesicu, prsa si na to tak nejak zvykly a nepozoruji, ze by mi mliko ubyvalo, porad je ho hodne. S tou polohou nemam tuseni, spis bych nahrivala, jak tady uz padlo. :mavam:

MaJiKa
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 17.03.18 17:28
@Lucie_Sx píše:
Když jen dudlá, tak jsou to krátké pohyby sanicí, jako když žvýkáš žvýkačku. Když pije, jsou to hluboké doušky, pohyb sanice je táhlý, dlouhý až k uším.
Moje 6 týdenní už to vychytala, takže na začátku udělá dudly dudly - přestávka - dudly dudly - přestávka - a čeká až se spustí mléko. Jakmile se spustí, tak začne dlouze pít, a na konci zase dudlá a mezi tím občas udělá doušek, když se mléko nahromadí na polknutí. Celé to trvá pár minut, ale to je u každého prcka jiné.Kojím z jednoho nebo obou podle toho, jak chce dítě. Klidně můžeš zkusit dát po jednom prsu ještě druhé, co ono na to. Když bude syté, tak si to druhé prso nevezme nebo bude sát jen krátce a bude to flákat.

Krásně popsané, to dudly, dudly :D Přesně tak to dělá dcera i teď. Ze začátku než k ní mlíčko doteče, tak jen dudlá, rychleji, pak začne pomaleji pít. Ale v tomhle věku už je teda hotová hned :) Akorát se mi naučila u prsa usínat a tak, když jí ho chci sebrat a dát jí spát, tak se po něm pořád sápe. Nebo skousne bradavku a drží a nechce se pustit. No už si udělala dudlík ze mně :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama