Kojeni po zánětu prsu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24.6.22 12:17

Kojeni po zánětu prsu

Ahoj, jsem po oboustranem zánětu prsou. Vše jsem měla bez atb. Problém je, že jsem zjistila, že malá si ze mě nedokáže skoro nic vytáhnout do 30ml a je ji 6 tydnu. přitom mléko tam je. Na gynde rekli, ze se možná zuzily mlékovody a dali mi oxytocin. Mám i dosr rozbite bradavky. Řekli ať přikládám, pak dokrmim, pak odsaju, když k tomu dám ještě uspavani, pece o mimco, priprava mleka, následně vše umýt, odsavacku umyt. Tak nikde nevidím volný prostoj na odpocinek. A to ještě mám brát homeopatika, u kterých se nesmí jist. Takže nevím, kdy ani jist spát, volný čas. Neměl jste to někdo? Kdy se to zase upraví, do plného kojeni? Před tim krásně kojika sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1174
24.6.22 12:25

Kojit, kojit, kojit, kojit. Mít ji na prsu co nejčastěji to půjde, nechat ji spát v nosítku, hned při prvním zavrtění dát prso. Jedině spotřebou se zvýší nabídka. Pokud je potřeba dokrm, tak přes cévku. Najít si LP z Mamily, ta pomůže i se zvýšením tvorby i s přisátím (rozbité bradavky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.6.22 12:34

Problém je i to, že malá nechce šátek, používáme kloboucky, bez nich ji to nejde. Kojeni v posteli nejde. Teď je problém, že malá nemá sílu to vytáhnout. Takže tahá 5 minut a usne. Zkoušíme ji ještě 5 minut budit ale bohužel. Druhé prso je ještě větší bida. A nositko na 6 tydenni miminko asi není ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20564
24.6.22 13:28

Dobrou laktacni poradkyni a pujde to, jen to bude ted jeste chvili opruz, no.
Ma zvyseni produkce co nejcasteji kojit, i kdyby jen dudlala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5171
24.6.22 14:20

Na nějaká homeopatika, navíc ještě taková, u kterých se nesmí jíst, bych se z vysoka vyprdla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
24.6.22 15:18

@Zuzajda1Cmuntovna s kloboučkama vám taky pomůže laktační. Na ty homeo bych se taky vyprdla. A nosítka jsou i na takové prďolky. Fakt zavolej tu LP co nejrychleji, ať se vám do toho nerozjede ještě bojkot. Hlavně ať je z Mamily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
24.6.22 20:47

Zakladatelko, jen upozorním, zkušenostech mé známé by mi Mamila nesměla přes práh, zejména po těch průserech, co měli na Slovensku (domperidon apod.). Aby mě kdejaká tanečnice s 8 denním kurzem j.bala ve dveřích mého domu za dudlík (zkušenost mé známé a stejně nekoji), na to bych při problémech s kojením fakt měla žaludek :roll:.

Já se při výběru LP vyhýbala Mamile cíleně, měla jsem jednu z laktacni ligy. Byla fantastická. Taky jsem ze začátku měla malo mléka, ten kolotoč znám. Odpočinek nula nula prd, na prsou jsem visela celé šestinedělí. Ale vydrž. Já se rozkojila plně zhruba po těch cca šesti týdnech. Ale je to opruz no….hodně velký. Ale za tu pohodu pak to stojí. :palec: Jinak doporučuji hodně nosit, to u nás zabíralo na 100 %.

Příspěvek upraven 24.06.22 v 21:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.22 20:57

@Zuzajda1Cmuntovna ja to nezvládla a skončila jsem na um. Byla jsem vyčerpaná

• Citovat
  • Nahlásit
24.6.22 21:40

Ja zatim bojuju a pritel pomaha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.22 03:39

Muzu se zeptat anonyna na jeho konkretni zkusenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
30.6.22 14:23

Po zanetu prsu (10 dni od porodu) jsem taky bojovala, mala vytahla 10-20ml, hrozne se u toho rozcilovala a zbytek musel byt dokrm. Brala jsem homeopatika, po kazdem kojeni jsem ji vazila, pak jsem ohrivala UM na dokrm, pak uspat a hura odsavat. Zhruba po tydnu se to zacalo lamat a uz to bylo tak 50% davky MM a 50% UM a za dalsi tyden uz byly nektere davky jen MM (hlavne v noci, to si toho vytahla vice). No a za tri tydny boju a unavenosti se to konecne vratilo a ted uz jsou male tri mesice a plne kojim. :) takze hlavne nevzdavat a vydrzet, je to narocne ale me to urcite stalo za to. :D

Jinak samozrejme dokrmovat pres cevku a co nejmene v tomto obdobi pouzivat dudlik, idealne vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat