Kojení velmi často, prosím poraďte

17.2.20 10:15

Kojení velmi často, prosím poraďte

Moc vás všechny zdravím,
Potrebovala bych poradit co dělat, mám 8 týdenního chlapečka, který chce jist po půl hodině, občas klidně i dřív. Když se to snažím prodloužit pláče hladem a saje pestičky. Myslela jsem si že mám málo výživné mléko, ale přibírá krásně, takže už nevím. Zjistili jsme alergii na živočišné mléko, ale tím to být asi nemůže? Už přemýšlím nad blbostma. Už od porodnice má problémy z bříškem, prdiky a později i koliky, tak mě taky napadlo že to může být z častého kojení, ale přeci ho nemůžu nechat plakat hlady ????
Budu moc vděčná za každou radu. Ellis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22336
17.2.20 10:21

Některé miminka potřebují pít méně ale častěji. Můj nejstarší byl takový.
Když má alergii na mléko, tak předpokládám, že dodrzujes striktní bkm dietu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
17.2.20 10:22

To nemusí být hladem. Potřebuje třeba jenom podudat, být s tebou, cítit tvojí přítomnost. Je to ještě mrňousek, nech ho u prsa pokud chce. Je ještě opravdu malinkej :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
813
17.2.20 10:28
@Jdani píše:
To nemusí být hladem. Potřebuje třeba jenom podudat, být s tebou, cítit tvojí přítomnost. Je to ještě mrňousek, nech ho u prsa pokud chce. Je ještě opravdu malinkej :srdce:

podudat, kdy chce? To tedy nevím, jestli zrovna tohle je dobrá rada :nevim: @Ellis 138 pokud si cucá ručičky, tak má asi hlad, ale kojení co půl hodiny to neřeší, zeptej se doktorky, jestli nepřikrmit, ale když říkáš, že prospívá :think: :think:
Pokud kojíš každou půlhodinu, musíš být úplně vyřízená a malý taky, to se ani nevyspí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
17.2.20 10:30

Kojila bych podle potreby miminka, dala probiotika (Biogaia),nosila v satku a tulila se k mimcu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
17.2.20 10:34
@Berry77 píše:
podudat, kdy chce? To tedy nevím, jestli zrovna tohle je dobrá rada :nevim: @Ellis 138 pokud si cucá ručičky, tak má asi hlad, ale kojení co půl hodiny to neřeší, zeptej se doktorky, jestli nepřikrmit, ale když říkáš, že prospívá :think: :think:
Pokud kojíš každou půlhodinu, musíš být úplně vyřízená a malý taky, to se ani nevyspí.

Já jsem to myslela tak že když bude mít hlad tak dát když chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 10:35

@andelka83
Ano, dietu dodržuji, už před tím než nám to doktorka potvrdila, jsem měla takové tušení, takže jsem začala držet ještě před její návštěvou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7451
17.2.20 10:41

Tak pokud si cuca pesticky každou půl hodinu, asi moc mléka mít nebudeš. Spíš si vždycky dá trochu, co ho na půl hodinky zasytí a za chvíli zase vyhladoví. Jí takhle pořád a nebo jen poslední dobou? Jsou taky děti, které se prostě najíst neumí, uspí se dřív, než jsou syté a brzy zase mají hlad. Jak dlouho se kojí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
17.2.20 10:41

A jak dlouho saje? Zkoušela si ho vážit před a po kolik toho vypije?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 10:45

@Rebísek
Tu Biogaiu právě dáváme, zkoušeli jsme espumisan a Baby calm, ale vysadila jsem to, ani jedno mu nepomáhalo. Ten Baby calm zabral tak na týden a pak zase bolesti. Většinou má bolesti večer, občas mu pomůže chození, někdy hopsání na míči. Nemám tedy šátek ale koupila jsem manducu, tam nosím hlavně prez den, když potřebuji něco udelat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
17.2.20 10:51

@Ellis 138 Moje prvni dite taky trpelo na koliky od 5 do 6 vecer jsme kazdy vecer jen nosili a natrasali, aby neplakala, ten satek nebo nositko je fajn na brisko, jestli zvlada i polohu na brisku, tak bych vzdycky na chvili dala…u nas jsou i kurzy detske masaze, ktere na brisko pomahaji. Mazala jsem brisko masti Pupik, davala espumisanu, drzela dietu a pila fenyklovy caj.Musi se to nejak preckat… :nevim: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 10:51

@Aduš8
Někdy saje 15 minut, někdy 20,dyl většinou ne. Taky jsem si právě myslela jestli nemám málo a nebo třeba méně kvalitní, že ho nezasytí. Ale on dost přibírá podle doktorky, to mi nejde do hlavy právě. Nebo přibírá díky tomu že papá často, jinak nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
524
17.2.20 10:53

Nemůžou ho už bolet třeba dásničky? Třeba se tam.nrco začíná klubat. Možná bych zkusila laktační poradkyni jestli nemá problém s přisátím a kvůli tomu vypije míň. A nebo prostě jen potřebuje kontakt a u toho prsa je mi dobře no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
813

Souhlasím s @Aduš8 na každé dítě funguje něco jiného, ale upřímně, umíš si představit, že se najíš a nekdo s tebou bude pořád chodit a hopsat na míči? Já bych taky řvala :think:
Zeptala bych se na dokrm, možná to bude opravdu hlad. Bolení bříška je jen tvoje dedukce a byt to tak nemusí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22336

Manduca je až tak od 4-5 měsíců, předtím je lepší šátek ( osobně mám obojí).
Zkusila bych zvážit. Já jsem takhle kdysi zjistila, že malý málo pije. Vážila jsem dva dny. Obvykle dal tak 40-60 ml na jedno kojení. Po delším spánku 100ml. Takže od té doby ( byly mu 4 týdny) jsem kojila fakt často. Klidně kojit, dát odrihnout, a třeba po 10 min dokojit. Najednou jsme byli oba mnohem spokojenější, klidnější. Kojila jsem pak půl roku plně, v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama