Kojení vs. antidepresiva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 11:32
Kojeni vs. antidepresiva

Ahoj vim, ze me spousta z vas odsoudi, ALE, rada bych aby reagovaly ty, kterych se dane tema tyka…je tu nekdo, kdo pri kojeni bral AD, aktualne jsem ve 30tt a beru Mirzaten, ale tak moc rada bych kojila…po prvnim porodu, jsem AD vysadila ze dne na den a 14 dni mi nebylo nejlip. Ted mam plan zacit vysazovat uz ted, ale mam strach, tezko rict, co semnou udela poporodni obdobi :roll: na druhou stranu premyslim, jak na me budou vsichni koukat v porodnici nebo detska, kdyz si vyberu druhou variantu a to tu, ze AD budu brat nadale a kojit proste nebudu… :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Emimin7
Kelišová 7245 příspěvků 05.12.17 11:35

A doktor ti nedal jinou variantu léků? Při některých AD se může kojit.

Ou
Závislačka 4749 příspěvků 05.12.17 11:38

Nevysazujte antidepresiva jen tak podle toho jak si usmyslíte, natož podle internetu. konzultujte to s ošetřujícím lékařem.

Antidepresiva a kojení se nevylučují, je spoustu těch, do se do mateřského mléka nevylučují. A je teda mnohem lepší varianta nekojit a být stabilizovaná, než kojit a nechat si rozjet depresi. Tím dítě poškodítě daleko více.

Jste někde v psychoterapii? Tak do ní co nejdříve vstupte.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 11:39

@Emimin7 praveveze ne, k tomu nez mi zabraly leky, tak jsem jich spoustu vystridala a az tenhle sedl, takze zmena nevim, zda by byla k necemu :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 11:43

@Ou asi to z prispevku vyznelo spatne, ale vse konzultuji s lekarkou a ta mi prave rekla, ze bud vysadit a kojit anebo nevysazovat a nekojit :roll: vim, ze existuji AD pri kterych to jde, ale dlouho mi nic nepomahalo az tyto, takze zmena mi asi moc nepomuze…

Ou
Závislačka 4749 příspěvků 05.12.17 11:43
@Anonymní píše:
@Emimin7 praveveze ne, k tomu nez mi zabraly leky, tak jsem jich spoustu vystridala a az tenhle sedl, takze zmena nevim, zda by byla k necemu :roll:

tím spíš proboha nevysazujte podle své nálady, ale po pečlivé konzultaci s ošetřujícím psychiatrem, případně se nechte odeslat na konzultaci k někomu, kdo se přímo tematice depresí u těhotných a kojících věnuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 11:53

Jsem mesic po porodu. Vzhledem k tomu, ze by mi AD prechazely do mleka, bylo mi receno nekojit. Hned po porodu mi zastavili laktaci a jsme na UM. O tom, ze bych prestala uzivat AD jsem uvazovala jen chvili, hned jsem si vzpomnela, jak jsem na tom byla. Pro miminko je rozhodne lepsi variantou psychicky vyrovnana maminka.
Nehlede na to, ze nikdy nevis, co to s tebou udela, pokud AD vysadis ze dne na den.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 12:06
@Anonymní píše:
Jsem mesic po porodu. Vzhledem k tomu, ze by mi AD prechazely do mleka, bylo mi receno nekojit. Hned po porodu mi zastavili laktaci a jsme na UM. O tom, ze bych prestala uzivat AD jsem uvazovala jen chvili, hned jsem si vzpomnela, jak jsem na tom byla. Pro miminko je rozhodne lepsi variantou psychicky vyrovnana maminka.
Nehlede na to, ze nikdy nevis, co to s tebou udela, pokud AD vysadis ze dne na den.

A jak na tebe koukaly v porodnici? Bohuzel vim co to udela, po prvnim porodu jsem vysadila ze dne na den a bylo to peklo, ted se porad rozmyslim, ale asi to znovu podstupovat nebudu, doma budu mit uz dve deti a nemuzu si dovolit zazivat stavy, kdy nebudu schopna se o ne postarat

Korculalala
Kecalka 475 příspěvků 05.12.17 12:50

Vážně? řešíš to jak by na tebe koukaly a proto bys vysadila antidepresiva???
Nic nevysazuj a dítě prostě nekoj. Pokud máš psychické problémy tak tě poporodní období může zničit a hlavně bez antidepresiv které bereš i celé těhotenství. Spousta žen depresemi začala trpět až teprve po porodu. Vyber si porodnici která neni,, baby frendly,, tam nenajdeš žádné fanaticky založené kojoporadkyně a nikdo se na tebe nebude špatně dívat.
Doufám že tě nenapadne kojit a brát ad při kterých se kojit nesmí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 13:03

Tak ja brala AD cele tehotenstvi, konske davky od 15tt, mela jsem trittico a Eliceu. Oboji se vylucuje do MM. Trittico se mi podarilo pred porodem vysadit, ale Eliceu jsem brala dal, postupne jsem snizovala, do 2 let na 5mg. A kojila jsem v pohode 1,5roku. V porodnici i detske doktorce jsem vse hlasila a nikde na me pres prsty nekoukali. Muzete si myslet, jak jsem strasna, ze ohrozuji dite, ale kdyz jsem si precetla slozeni UM rekla jsem si, ze to me bude i tak vetsi prinos pro miminko. A svete div se, je to neskutecne sikovne, hodne ditko a tuhym korinkem :D.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 13:05
@Anonymní píše:
A jak na tebe koukaly v porodnici? Bohuzel vim co to udela, po prvnim porodu jsem vysadila ze dne na den a bylo to peklo, ted se porad rozmyslim, ale asi to znovu podstupovat nebudu, doma budu mit uz dve deti a nemuzu si dovolit zazivat stavy, kdy nebudu schopna se o ne postarat

V prvni rade moje psychiatricka sama volala do porodnice s tim, aby si me tam ohlidali. A pak taky jsem se ptala doktorky, co me rodila, zda je vhodne kojit, kdyz mi leky prechazeji do mleka. Ta mi na rovinu rekla, ze dle jejich nazoru je lepsi to zastavit, ze to samotni pediatri neschvaluji (coz mi pak sami potvrdili pri vizitach). Nikdo me nekamenoval, spise naopak uklidnovali, ze deti prospivaji i na UM a vazba mezi matkou a ditetem se vytvori i bez kojeni.
Sama jsem pres 4 roky na AD a klidne to svinstvo budu brat dal, jen abych opet nezklouzla na pomyslne psychicke dno. A taky ted mam druhe dite a u prvniho jsem pres svoje stavy ani nepostrehla, jak vyrostlo :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 13:08

@Korculalala ne to me opravdu nenapadne, uz takhle mam vycitky kvuli tomu, ze beru leky v tehu, a ano take mam strach jak na me budou koukat, uz takhle na me koukaji obcas divne skrz to, ze beru AD v tehu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 13:09
@Anonymní píše:
Ahoj vim, ze me spousta z vas odsoudi, ALE, rada bych aby reagovaly ty, kterych se dane tema tyka…je tu nekdo, kdo pri kojeni bral AD, aktualne jsem ve 30tt a beru Mirzaten, ale tak moc rada bych kojila…po prvnim porodu, jsem AD vysadila ze dne na den a 14 dni mi nebylo nejlip. Ted mam plan zacit vysazovat uz ted, ale mam strach, tezko rict, co semnou udela poporodni obdobi :roll: na druhou stranu premyslim, jak na me budou vsichni koukat v porodnici nebo detska, kdyz si vyberu druhou variantu a to tu, ze AD budu brat nadale a kojit proste nebudu… :roll:

Mizaten je Mirtazapin ne? Ten mi doporučoval Dr. Hanka z Národního ústavu pro duševní zdraví, právě že se s ním dá normálně kojit. Ten Dr. Hanka se na těhule a kojící specializuje a poskytuje i konzultace jiným psychiatrum o téhle problématice. Kontaktuj ho, škoda nekojit. Co já vím ke kojení jsou ozkoušení ještě velaxin a myslím cipralex.
Přes placentu se k dítěti prý dostává víc léku než z mateřského mléka, třeba u velaxinu, který nakonec beru já, tak se občas z toho důvodu u miminek porodu objevují i příznaky z vysazení. U nás teda nebyly, syn je od začátku skvělé pohodové miminko.
Anonymní 3

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 13:20
@Anonymní píše:
Mizaten je Mirtazapin ne? Ten mi doporučoval Dr. Hanka z Národního ústavu pro duševní zdraví, právě že se s ním dá normálně kojit. Ten Dr. Hanka se na těhule a kojící specializuje a poskytuje i konzultace jiným psychiatrum o téhle problématice. Kontaktuj ho, škoda nekojit. Co já vím ke kojení jsou ozkoušení ještě velaxin a myslím cipralex.
Přes placentu se k dítěti prý dostává víc léku než z mateřského mléka, třeba u velaxinu, který nakonec beru já, tak se občas z toho důvodu u miminek porodu objevují i příznaky z vysazení. U nás teda nebyly, syn je od začátku skvělé pohodové miminko.
Anonymní 3

Rodila jsem v " baby friendly" porodnici a taky mi tu Eliceu ( To by mel byt ten cipralex) schvalovali s kojenim. Jen to musi vědět a dite zpocatku pohlidaji, ale i nase bylo uplne v pohode apgar 10-10-10, mela jsem radsi doma monitor, ale nebyl treba nikdy.
Sama doktorka se mi sverila, ze mnohem vetsi hruzy jsou kdyz matky deti v tehotenstvi kouri..a kdyz jsem porovnala ty pribalove letaky, tak s tvym lekem bych takove obavy kojit nemela :). Oni to nemuzou testovat kvuli esteticke strance, ale neboj, telo si to ohlida aby bylo o male dobre postarano. Doporucuji jeste jist kys. listovou, ta taky odvede kus skvele prace a ochrani…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 13:22

A pokud jde o to, jak se dívali v porodnici a dětská doktorka - nekoukali se nijak, jen chtěli všichni papír od psychiatra, že s tim kojit můžu, ten jsem měla, bylo to ok. A dětská si to ještě sama dohledavala, že je to skutečně ok.
Anonymní

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama