Kojily byste ještě?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2547
26.9.21 07:31

Kojily byste jeste?

Ahoj holky..
Mam dva mesice po porodu.
Prvni zanet delohy - na revizi jsem nechtela skrz kojeni - dvoje antibiotika, ibalgin, paralen, laktobacily.
Pak hemeroidy - detralex. Ten beru do ted.
Pak starsi syn prines nejake nachlazeni. Vsichni v poho - ja horecky. Ibalgin, paralen znovu.
Pak zanet leveho prsu - znova antibiotika, ibalgin, paralen.
Ted zanet praveho prsu. Znova antibiotika, znovu leky od horecky. Do tobo beru antikoncepci. Od porodu jeste nebyl jediny den, kdy by v tom mliku nebyly leky.
Po zanetech neni ta produkce mleka nic moc. Povaluju se s mladym v posteli, muz pomaha, ale prsa se nenalivaji, mlady se u toho vzteka, ja brecim.
Chlap uz ze jde koupit sunar. Ja bych chtela kojit dal, ale nevim, jestli to je v tomto pripade jeste prospesne. Vas nazor?
A kdybyste se rozhodly pro UM. Jake byste zvolily? Ktere povazujete za vyborne? Penize neresime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6943
26.9.21 07:35

Já bych ještě kojení nevzdavala, um je jen náhražka. Ale rozhodnout se musíš ty, hlavně ať jste spokojený, ty i miminko. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
26.9.21 07:37

Ahoj, určitě si myslím, že by jsi se neměla stresovat kojením a užívat si malého plnými doušky. Jednoduše bych šla koupit sundat. Já používala Nutrilon a malému moc chutnat oproti Sunaru. Vím, že mléko od matky je mnohem lepší, ale miminko pak vnímá neklid u tebe ten stres a to není dobré. Takže moje rada zní hod se do pohody a užívej miminka 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
26.9.21 07:40

@VitaminC měla jsem to s nejmladším podobně a prostě jsem to překojila. Pro mě bylo podstatné pouze to, co chci já a já kojit chtěla. Rozhodnout se musíš podle sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
26.9.21 08:00

Ty se musíš rozhodnout, ja bych to prekojila, otazka taky je, co ti rekli lekari na ty záněty. Edit, oprava.
Dite se u toho prsu muze vztekat z milionu duvodu a nenalivani taky nemusí znacit nedostatek mléka.
Rozkoji se klidne i adoptivni matka, ale jde o tvoje rozhodnuti :palec:

Příspěvek upraven 26.09.21 v 08:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
26.9.21 08:07

Pokud u toho brečíš a stresuje tě to, vykašlala bych se na kojení a dala UM. Ja takhle končila s kojením v 5 měsících dcery. Měla jsem silnou angínu a brala léky, při kterých nešlo kojit. Snažila jsem se odsávat a mléko vylévat. Dcera mělavnějaké zásoby v mrazáku. Jenže jsem nebyla schopná udržet vysílením odsavačku a můžu ti s čistým svědomím říct, že se mi pak hrozně ulevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
26.9.21 08:07

Já bych to vzdala, přijde mi, že už je toho na tebe moc…ono duševní zdraví matky je taky důležitý… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7603
26.9.21 08:12

Kojeni ma urcite smysl, ale ja mam z tveho prispevku pocit, ze to tlacis pres koleno z jakesi povinnosti, ze si to neuzivas a ze to delas jen, aby sis neco dokazala a to pak moc vyznam nema.
Bud kojit chci a pak tomu verim a verim i svemu telu a nestresuju se a nebo to delam z rozumu a pak mi to jen uskodi. Viz vsechny ty zdravotni roblemy, breceni v postely a tak dale.
Pokud se ti psychicky ulevi, tak proste to umele mleko dej, protoze tvoje pohoda je to nejdulezitejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15930
26.9.21 08:16

Ty vsechny leky byly doted, to uz neres.
Od ted dal tam zadne nemas. To nejhorsi mas za sebou.

Mimco se ti muze vztekat kvuli spouste veci a prsa uz se ve dvou mesicich nenalivaji.
Jak vis, ze mas problem…?

Osobne bych kojila.
Ale zalezi, jak moc to chces ty. Jestli ano, pozvi si na podporu dobrou laktacni, a verim, ze to normalne pujde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
26.9.21 08:18

@Villanelle Ibalgin (Ibuprofen, Brufen) se při kojení může úplně normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
26.9.21 08:21
@JanaDaR píše:
@Villanelle Ibalgin (Ibouprofen, Brufen) se při kojení může úplně normálně.

Je to mozny, nechtelo se mi to googlovat, mne po porodu sestry v porodnici rekli, ze muzu max paralen, tak jsem to nezkoumala, naštěstí jsem nemusela. Tak omluva za mystifikace. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
26.9.21 08:22

Ne. Šla bych pro sunar. Jestli to nechceš vzdát, tak si nech kojení třeba v noci. Tvoje uzdravení je důležitější než kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
26.9.21 08:22

@Villanelle ono se toho při kojení může kontrolovaně mnoho. Včetně těch výkonů v celkové anestezii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1094
26.9.21 08:27

Já myslím, že teď už bude dobře, on je ten začátek prostě nejtěžší. Pro mě je kojení hodně důležité, já bych bojovala. Pro jiné maminky to důležité není a už by se na to dávno vykašlaly. Obojí je v pořádku.
K tomu zánětu prsu, máte dudlík? Mně se dělaly záněty kvůli tomu, že syn měl dudlík a špatně se kvůli tomu přisával, po odbourání dudlíku už ani jeden zánět.
Jak miminko přibírá? Jestli dobře, tak bych to nevzdávala, to vztekání neznamená, že máš málo mléka, ale může mít spoustu jiných příčin.
A ještě musím napsat, že jsi skvělá, že tak bojuješ, musí to být hrozně náročné, když čtu, kolik toho máte za sebou. Máš velký obdiv, ať se rozhodneš jakkoliv, ale opravdu myslím, že teď už bude líp 🙂.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.9.21 08:29

Za mě, pokud UM, tak rozhodně Holle, je fakt jeden z nejlepších.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat