Koktání dítěte

Anonymní
26.4.11 17:40

Koktání

Dobrý den.
Mám prosbu moje dcerka 3 začala před pár dny koktat.....do ty doby mluvila hezky jenom z ničeho nic začala strašne koktat…nevim zda je to z toho ale před tim mi upadla na hlavičku ale nic se ji nestalo ani neplakala prosim o radu co stim mám dělat sem stoho neštastná když se snaži něco řict ale ji to nejde začne strašne koktat.....děkuji moc za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5429
26.4.11 17:47

Ahoj,můj nejstarší syn to dělal taky,tak nějak v tomhle věku.Když se snažil něco říct,tak koktal.Pamatuju si,že jsem byla z toho úplně v pr…To jsem zase žila ještě s bývalým manželem,tak jsem to připisovala tomu,že jsme se doma hádali.no ale každopádně to přešlo samo od sebe.podle mě jak toho chce říct najednou hodně,tak se zadrhne.prostě to samo přestalo.přeji at je to u vás také :lol: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20662
26.4.11 17:48
Anonymní píše:
Dobrý den.
Mám prosbu moje dcerka 3 začala před pár dny koktat.....do ty doby mluvila hezky jenom z ničeho nic začala strašne koktat…nevim zda je to z toho ale před tim mi upadla na hlavičku ale nic se ji nestalo ani neplakala prosim o radu co stim mám dělat sem stoho neštastná když se snaži něco řict ale ji to nejde začne strašne koktat.....děkuji moc za rady

Syn mluvil do dvou let perfektně,pak začal koktat,když se snaží něco rychle říct,tak je to pak děs.Jsou dny kdy nekoktá vůbec,pak zase kdy koktá děsně.Když mu ale řeknu at třeba opakuje slova po mě,tak nekoktá,jen když mluví ve větách.Nás teda asi čeká návštěva logopeda.Mudr říkala,že tomu dáme ještě čas.V září jde do školky,tak doufám,že se to ještě nezhorší.A bouchla se moc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
26.4.11 17:48

A koktání přímo navazovalo na pád?
Jinak se to může přechodně stát, že prostě myslí rychleji než mluví. Obvykle to trvá chvíli a pak to zase přejde, když se ten vývoj srovná.
Jestli to může souviset s tím pádem nevím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.11 18:07

bouchla se 16.04 ale ne moc ani neplakala a koktat začala 20.04 ze začatku koktala malo a ted je to horši kokta pomalu za každym slovem mně to nedojde že by to bylo tim že chce něco rychle řict protože mluvi semnou pomalu a u toho kokta mně je to lito moc se snaži něco řict ale ji to nejde nemůže to vyslovit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.11 18:07

bouchla se 16.04 ale ne moc ani neplakala a koktat začala 20.04 ze začatku koktala malo a ted je to horši kokta pomalu za každym slovem mně to nedojde že by to bylo tim že chce něco rychle řict protože mluvi semnou pomalu a u toho kokta mně je to lito moc se snaži něco řict ale ji to nejde nemůže to vyslovit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
26.4.11 18:25

Je to normální vývoj - v jednom okamžiku kolem tří let se myšlení najednou vyvine rychleji a mluvidla nestíhají… :wink: Ale taky jsem z toho nespala!!! :zed:

Nejhorší je,že u někoho tohle krizové období trvá 3 dny, u někoho 3 týdny, u někoho několik měsíců. Hlavní je dělat,že se nic neděje, že mluví normálně. Je to těžké,ale neupozornovat…

Náš malý z toho pak už byl sám smutný! Jak mi chtěl něco říct a nešlo mu to… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20662
26.4.11 19:07

Tak jedině navštívit mudru at vás třeba pošle na neurologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Neprihlasena Jaruna
26.4.11 19:13
chuana.m píše:

Ahoj,holka zacala koktat.Byla jsem z toho na nervy,tak jsem zavolala detske dr.Ta mi rekla,ze pokud neutrpela nejaky sok,velke leknuti,stres,taky muze rychleji premyslet,nez mluvit,je to vetsinou v obdobi vyvoje,tak to ma tim,ze najednou presla na cizi jazyk,odstehovala jsem se do ciziny a zacala chodit do skoly a ted ma vetsi slovni zasobu a nez se s tim vyrovna,muze to trvat delsi dobu.
Taky mi rekla,ze ji nesmim s vyslovovanim pomahat,nenapominat ji kvuli tomu,proste cekat,az to rekne.Hodne zpivat a kdyz ji to nejde vyslovit,tak at to rekne potichu.

• Nahlásit
  • Citovat
633
26.4.11 19:40

Ahojky, můj syn začal koktat chvilku po tom, co se rozmluvil, doktorka nám taky říkala, že je to běžné…jenže po půl roce žádné zlepšení, spíš naopak…takže my už jsme se nechali zapsat do speciální školky a budu pevně doufat, že s tím něco půjde dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merry121
28.5.11 23:13

dobrý den, mrkněte na www.detskarec.sk, v sekci články tam najdete, co Vás zajímá. Hodně štěstí:-)

• Nahlásit
  • Citovat
Lenkaamimi
3.3.12 14:55

ahoj, je tu někdo, kdo má zkušenosti vyléčením dítěte z koktavosti a co konkrétně dítěti pomohlo ? můj syn zadrhává a zatím mu nic nepomohlo, tak jen sonduji, jestli je něco nového. na logopedii už nechodíme, byl to pro něj jen stres. díky.

• Nahlásit
  • Citovat
233
3.3.12 15:30

lenkaamimi - dcera koktala příšerně - z ničeho nic. Mluvila krásně a najednou zlom a nebyla schopná říct ani slovo bez zakoktání. Řešila jsem s pediatričkou, chodili jsme opakovaně na logopedii, k dětské psycholožce, dýchali jsme, dělali zvířátka a nevím jaké možné psí kusy… Nakonec jsem šla s dcera na kineziologii, za 3 týdny koktala výrazně méně, po druhé návštěvě koktat zcela přestala. Je to již rok a nevrátilo se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenkaamimi
3.3.12 15:47

faaakt ? u nás stejný průběh, začalo to ve řech letech, dělali jsme všechny ty věci dýchání atd, ale horšilo se to dnes je mu 8 a nahoru dolů klasika. díky za tip určitě to zkusím :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
69308
3.3.12 16:44

ja naše ze dne na den začala koktat, ale tak, že nemohla mluvit, zkoušela mi něco řícz a začala mamamamamami a dál už raději nemluvila, zavolej na logopedii, musí se to rychle řešit, než si to ten jejich mozek zafixuje. My vytleskávali, fakt každou slabiku, mluvili jsme pomalu a u toho tleskali na slabiky, při běžném hovoru, pořád jsme tleskali jak magoři a mluvili jak ve zpomaleném filmu, ona pak mluvila s těma dřívkama, nevím, jak se to jmenuje, jak jsme je mívali na hudebce, a odeznělo to samo asi za tři měsíce, jak začala, tak ze dne na den přestala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama