Kolik dostanu dnů dovolené?

7.6.10 16:48

kolik dostanu dnů dovolené?

Holky ráda bych se zeptala, pracuji ve školství a nastoupit mám 23.6. Pak jsou prázniny a škola je zavřená(neučím). Oficiálně mám nárok na 40 dní dovolené, ale nevím, zda to platí i když se vracím z mateřské. Někdo říká, že ano, když vlastně budu pokračovat v práci až do konce prosince, někdo, že se mi zkrátí. Tak já teď nevím.Nejraději bych byla, kdybych měla nárok na všech 40, ale to asi ne. děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

68374
7.6.10 18:12

A vracíš se z mateřské nebo rodičovské? Nějak to nejsem podle metříků schopna rozklíčovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22424
7.6.10 19:14

Já si myslím, že se to bude krátit. Podle mě dostaneš pouze poměrnou část za toho půl roku co jsi v práci, ale 100% to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
7.6.10 19:33

Tak krátit by se ti to mělo a pokud nemáte nějakou jinou dohodu tak po rodičovské dovolené podle zákoníku práce můžeš začít čerpat dovolenou až po třech odpracovaných měsících :nevim: tak mi to aspoń oznámil zaměstnavatel ale třeba to máte jinak ve školství :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.10 19:34

Vracím se z rodičovské. :-)
Tu mám od 18.11.09- no právě nevím, zda se to krátí nebo ne. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
7.6.10 19:45

Měla by jsi dostat poměrnou část podle toho ke kterému datu nastoupíš.

Zkus si to zadat tu http://www.vyplata.cz/…ovolenou.php

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68374
7.6.10 21:51
nattallia píše:
Měla by jsi dostat poměrnou část podle toho ke kterému datu nastoupíš.Zkus si to zadat tu http://www.vyplata.cz/…ovolenou.php

Tenhle výpočet platí jen pokud někam nastupuješ, zakladatelce pracovní poměr stále trvá, tam se to počítá jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68374
7.6.10 22:00
k.a.c.k.a.1 píše:
Vracím se z rodičovské. :-)
Tu mám od 18.11.09- no právě nevím, zda se to krátí nebo ne. :think:

Pokud umím počítat, tak bys měla mít 33 dní dovolené, ale pokud bys nastoupila už od pondělí 21.6. tak by byl nárok 36,5 dne.
Pokud ti nevyjde dovolená na celé prázdniny, tak to musí nějak zaměstnavatel vyřešit, buď ti najít nějakou práci, třeba přípravu nebo jsou to překážky na jeho straně a si za plný plat doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68374
7.6.10 22:01
nattallia píše:
Tak krátit by se ti to mělo a pokud nemáte nějakou jinou dohodu tak po rodičovské dovolené podle zákoníku práce můžeš začít čerpat dovolenou až po třech odpracovaných měsících :nevim: tak mi to aspoń oznámil zaměstnavatel ale třeba to máte jinak ve školství :nevim:

Podle zákoníku práce můžeš čerpat dovolenou i dříve, pokud je předpoklad, že do konce roku nárok na dovolenou splníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.10 20:42

Jani, moc děkuji. A ještě mě napadá, ,zda můžu nastoupit o dva dny dříve???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68374
9.6.10 08:35

No, z RD můžeš nastoupit vcelku kdykoliv po dohodě se zaměstnavatelem, takže pokud on nebude proti, tak se nic neděje. Problém je akorát, kdybys nastupovala z mateřské, tam by ti o ty 2 dny pokrátili její výplatu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
6.6.12 15:21

prosím také o radu

Dobrý den,
moc pěkně tu J.a.n.i1 radíte. Můj problém se týká také návratu do práce po RD, také pracuji ve školství,ale mám jiný problém. Tříletá RD mi skončila 2.4.2012 a protože nemáme školku ani babičky (syn nastupuje až v září) a zaměstanavatel mi nabídl neplacené volno do začátku dalšího školního roku, přistoupila jsem na to. Nyní mi ovšem od září nabízí úvazek pouze 4 hod týdně (ve smlouvě mám 21 hod- tedy 0,98 úvazku - od 1.1.2007).Pokud odmítnu, dostanu tedy nejspíše výpověď pro nadbytečnost. Dle změn v Zákoníku práce nyní nevím, na jaké odstupné mám nárok…a vzhledem ještě k necelým 3 měs neplaceného volna, jak se dohodnout. Poslední otázka, jak pohlíží pracovní úřad na případnou: dohodu o rozvázání prac.poměru k datu z titulu nadbytečnosti, jak se podpora dále vypočítává. Odpovědí byste mi velmi pomohla, předem děkuji. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68374
6.6.12 16:02

@Vava23 Máš nárok na 3 platy, protože tvůj pracovní poměr trvá déle jak 2 roky, akorát můžeš tu výpověď dostat již během neplaceného volna, takže by zaměstnavatel ušetřil ty 2 platy za výpovědní dobu.
Jinak dohoda z titulu nadbytečnosti by měla být na tu vyšší podporu, ale tady bude možná problém s tím, že si do práce vůbec nenastoupila, takže se ti nebude počítat podpora z platu, ale je ta nízká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
6.6.12 17:35

velký dík

Moc děkuji za rychlou odpověď. Z pohledu případného setrvaní na úřadu práce je tedy lepší dostat výpověď. Uvidím, dle jednání. Ještě jednou díky, mno…není to dnes zcela jednoduché… :roll: snad brzy vyjde nová práce … pěkný den :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68374
6.6.12 18:23

@Vava23 No i z pohledu UP to vyjde podobně, protože pokud ti stihne doručit výpověď ještě v červnu, tak taky doběhne ke konci srpna, takže vlastně už taky nenastoupíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama