Kolik máte kousků?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.10.21 09:32

Kolik máte kousků?

Maminky, chci se zeptat, kolik kousků od každého typu oblečků máte pro měsíční miminka a máte už i větší velikosti dopředu?
Např. 7 body s dlouhým rukávem vel.56
Apod. A využijete pro holčičku i tepláčky nebo legínky? Respektivě v čem jsou vaše děti oblečené doma? Dáváte až overal na spaní na noc? Děkuji :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67
6.10.21 09:36

Tyjo my zatim cekame, ale mame toho mraky podedeneho. Mam zatim vytazene obleceni do 68, tzn do pul roku a ted to peru a zehlim, ale mame toho tolik ze to nemuze vynosit. Ale co mi rikali lidi tak staci od kazdeho par kousku, ono mimco rychle roste :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 09:38

@Kacii94 My kupujeme nemáme od koho podědit :lol: Právě jsem objednala na webu pro mrňousky oblečení od 56 a 62 a 68 cca 7 kousků od každého něco. Např body s dlouhým nebo set že jsou to polodupačky s body apod malé už je 50ka tak tak. Tak raději jsem toho objednala více už i ve více velikostech.
Tak mě zajímá jak to mají ostatní maminky. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
707
6.10.21 09:38

Podědila jsem tolik oblečení že mám zásoby od narození až po asi 4 roky 😃 15 kusů od každého typu určitě, bůhví jestli to využijeme
Jinak overaly mám taky, ale miminko se tolikrát poblinká, že je zbytečné rozlišovat oblečení na den a noc, prostě od poblití do poblití 😃 (nebo pokakání)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 09:40

@Asiina Jasně to už se nám stalo taky že si malá odblinkla tak jsme dávali hned nový overal. Přijde mi že na spaní je overálek s ťapkama nejlepší.

• Citovat
  • Nahlásit
67
6.10.21 09:42

@Asiina jo to my mame obleceni az tak na 5-6 lete dite :D a je toho tolik ze na mesicni az pulrocni mam tri pracky :D nemuzu koupit vubec nic, ale tak nevadi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3388
6.10.21 09:47

Velikosti jsem měla koupené predem do cca 74/80 (těchto dvou jsem měla tak polovinu), ty menší komplet. Malej teď nosí 86 a už mám velikost 92 a něco malo z 98. Plus par krabic těch větších po starším :lol:

Dopředu kupuju jen takové univerzální věci, jako teplacky, body, mikinky. Sezonní oblečení až to přijde, ale občas to risknu a koupím ve slevě po sezóně předpokládanou velikost na pristi rok :lol:

Jinak já jsem hadrářka, takže na pocty kusů se mě snad radši ani neptej :P a mám blinkaci děti :lol: těch menších jsem měla min, myslím, ze tak 6-8 overalku, bodycka taky asi po těch osmi plus minus s dlouhým i krátkým, pak nějaká katata k tomu… teplacky, dupacky, polodupacky, na jaro léto jsem měla více těch s krátkým, na podzim/zimu zase většinu s dlouhým rukavem.

Teplacky a leginky se určitě využiji, proč ne? U malého miminka je určitě lepší, kdyz je cele hezky zabalené ;)

Overal vyloženě na noc používám cca od půl roku, čili od doby, kdy se dite začalo pohybovat více po zemi a nelezelo už jen v postýlce cely den. Takže od velikosti 74. Do té doby to bylo jedno, ale pak už mi přišlo divné nechat ho plazit v “pyžamu” :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 09:51

@Semtex Taky jsem objednala mikču tepláčky body s krátkým a dlouhým atd. Respektivě např. 7 body s dlouhým 5× tepláčky a tak. Tak snad to stačí. :D

• Citovat
  • Nahlásit
15985
6.10.21 09:57

Vic nekupuj, kazdemu na oblekani vyhovuje neco trochu jineho, dokoupis podle sebe.
Napr. polodupacky x dupacky x overal x teplaky, mikina s kapuci x bez kapuce a tak.
Nejake veci nebudes pouzivat vubec, protoze ti budou vadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
6.10.21 10:01

Já pro začátek chystala do skříně věci ve velikosti 56-62. 68 ma ve 3 mesicich. A prakticky jsem denne pouzila tak 2 body, 1 overal na spani, 1 teplaky/1 puncochace a 1 dupacky + 1 svetrik. Myslim, ze mit 7 kusu body, 2 tenke a 2 tlustsi mikiny, 3 teplaky a puncochace, 3 dupacky a 4 overaly je tak max., co bych upotrebila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3388
6.10.21 10:07
@Anonymní píše:
@Semtex Taky jsem objednala mikču tepláčky body s krátkým a dlouhým atd. Respektivě např. 7 body s dlouhým 5× tepláčky a tak. Tak snad to stačí. :D

Tak záleží, jak jseš na to oblečení zaměřená, já jsem často prevlikala i 4× nebo 5× denně, v podstatě jsem toho měla dvakrát tolik a to mi stačilo :P jsem si vědoma, ze je to spis víc než min, asi ne kazdej má potřebu hned běžet dite prevleci po každém ublinknuti :lol:

Ale ja mám “trauma” z dětství, mamka byla taková setriva a ja musela nosit jedno triko povinně dva až tři dny, i když tam byl už malej flicek a dle mého názoru to mělo jít ihned do pračky :lol: :P :P :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
6.10.21 10:23

Ono ty pidi oblečky jsou strašně krásny ale na tak male miminko jsou na prd. Porodila jsem předčasně v době korona uzavírek. Prcek měl 46cm po porodu, mela jsem 50ky. Dostal neutrální výbavičku do porodnice (nevěděli jsme pohlaví) a doma byl první 3m jen overalech - pyžamkách (5ks) za necelý měsíc potřeboval 56ku. Na konci 3m měsíce (po spurtu) už nosil 62tku. V 5m 68tku, 7m -74… teď je nám 10m a nosí 80-86, podle střihu, má necelých 10kg. Chlap preferuje zapínaní na patentky od vrchu po spodek, dlouho nechtěl oblíkat nic co musel převlíkat přes hlavu. A já osobně jsem za to byla taky ráda, když ve 3 v noci, si v stavu jako zombie, musíš převléct.
Teď mně asi většina maminek sežere, ale po 6ti nedělí jsem přestala žehlit a oblečení peru v Lovele na 15 min (30tka), ze začátku jsem hodně využívala látkové pleny jako brindaky. Ty jsem pak hodila na 60tku se sodou a jsou bílé. V letě vše schlo rychle, schnout sem dávala ven brzo ráno, nebo přes noc, aby to nepřeschlo a nebylo tvrdé. Když je hnusně, dam to na sušák a k tomu pustím odvlhčovač. Takže i od tohoto všeho zaleží, kolik kousku od každého si chceš pořídit. Ale vyrostou z toho rychle. Prcek nemá od narození žádné kožné problémy. Aviváž u něho nepoužívám. Ted u nás fičí bodíčka a k tomu legíny. S ponožkami je boj, bud si je sundá, nebo ožužlá. Na noc overálek, nebo body, nemá rád teplo.

Příspěvek upraven 06.10.21 v 10:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2374
6.10.21 10:30

Za mě stačí pár kousků bohatě, zvlášť když máš sušičku. Měla jsem toho v té 56 dost a vše jsem ani nevyužila, protože jsem si stejně vždy vyprala to oblíbené. Se sušičkou máš do 2 hodin vše k použití, takže pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2136
6.10.21 10:36

K tomu overalu na spaní, já jich koupila jen par, že budou jen jako pyzama a nakonec jsem je v prvních týdnech, měsících měla nejradši i jako takové domácí oblečení :). Rychle a snadno se to obléká a přišlo mi to i pro mimino pohodlnější, než tepláky atd… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
6.10.21 10:38

Ja kupuji velke krabice obleceni z bazaru. Nejen, ze usetrim, ale mam opravdu zasoby, ze to ani mimco nevynosi. A kdyz mi nahodou neco chybi, dokoupim. Neceho mam napr po 5 ks, neceho i po 8 ks, neceho jen po 2 ks. Velikosti mix. Hlavne ja nedelam drama, kdyz nemam po ruce 62, dam 68, vzdyt do toho doroste. 🙂 Ale chapu, ze dost maminek se se mnou neztotozni. Ale fakt na to obleceni nejsem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat